Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi 80 b4 1994r - skoki poziomu płynu

03 Wrz 2015 15:37 2541 4
  • Poziom 13  
    Witam dzisiaj zauważyłem dziwną sytuacje z płynem chłodniczym. Poziom płynu mam zawsze trochę nad minimum. Co parę dni patrzę rano na zimnym silniku stan płynu i zawsze jest nad minimum, ale dzisiaj podniósł się o dobre 2cm. Po przejechaniu 4 km spadł o 1 cm. Co to mogło być?
    Druga sprawa gdy doleje płynu do połowy miernika to płyn po kilku dniach ubędzie do poziomu nad minimum. Myślę że tutaj mi wywala płyn chociaż jeszcze tego nie zauważyłem. Normalnie na rozgrzanym silniku plyn podnosi się za wysoko (staje przed max).
    Co posprawdzać na początek?
  • Poziom 33  
    Jeżeli poziom płynu utrzymuje się pomiędzy max a min to nie zawracaj sobie tym głowy.
  • Poziom 13  
    No tak, ale jednak płyn na rozgrzanym jest za wysoko. Dodam że niedawno miałem wstawianą nową chłodnice, może to coś ma z tym wspólnego?
  • Poziom 28  
    Zapowietrzony układ chłodzenia. Musisz odpowietrzyć układ przy pomocy zaworku zaraz przed nagrzewnicą na podszybiu.
    Jaki motor masz w Audi ?
  • Poziom 13  
    faktycznie może być zapowietrzony, ale odpowietrzać na zimnym czy gorącym silniku? 2.0

Dodano po 2 [godziny] 1 [minuty]:

Ale przecież ogrzewanie działa dobrze. Mechanik który mi niedawno wymieniał chłodnice mówił że odpowietrzał auto