Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomoc w Doborze sterownika firmy WAGO.

03 Sep 2015 16:23 636 1
 • Level 1  
  Witam,

  Jestem początkującym jeśli chodzi o sterowniki PLC (to znaczy programowałem trochę w szkole s7-1200 siemensa). Chciałbym się zapytać, który sterownik firmy WAGO byłby najlepszy dla początkującego użytkownika. Generalnie najbardziej obawiam się tego że nie będzie chciał współpracować z moim komputerem i wydam kasę w błoto dlatego wolę się zapytać. Dla pewności dodam że posiadam (win 7 , 64bit ). Myślałem o sterowniku WAGO 750-852 bo właśnie takie mam w szkole, ale chciałbym, żeby ktoś kto jest w temacie wypowiedział się czy to będzie dobry wybór. Jeśli chodzi o oprogramowanie to już mam oryginalne z 2012r. I czy do tego wejścia ethernet trzeba jakieś specjalne sterowniki do kabla czy po prostu podpinam i można programować?
  Jeśli chodzi o rzeczy, które na nim chciałbym wykonywać to nic szczególnego. Podłączę sobie kilka czujników lub przycisków i będę się bawił z silnikami trójfazowymi, albo podobnymi elementami wykonawczymi typu grzałki, wiatraki itp. No tak więc czekam z niecierpliwością na wasze wypowiedzi :)

  Pozdrawiam !
 • SterControlSterControl
 • Automation specialist
  Ja kiedyś robiłem projekty na 750-841, jeżeli jest tańszy niż twoja opcja to myślę że on wystarczy (też ma ethernet na pokładzie).
  System i PC to nie problem zawsze możesz sobie wirtualną maszynę postawić a przy ethernecie to nie ma żadnego problemu.