Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG EA120 - Ekspres ciśnieniowy, zbyt duża temperatura wody, ciągle grzeje.

suzukis 03 Wrz 2015 19:25 1113 2
  • #1 03 Wrz 2015 19:25
    suzukis
    Poziom 16  

Dzień dobry.

Szukałem podobnego problemu z tym ekspresem, ale nie znalazłem. Problem z moim był taki, że dzisiaj ekspres nie podgrzewał wody, dioda wskazująca gotowość ciągle świeciła (powinna na początku migać), a bojler nie podgrzewał wody. Zdjąłem górną obudowę i sprawdziłem, że jeden z bezpieczników termicznych (są dwa) ma przerwę. Wymieniłem ten bezpiecznik i bojler ożył, tzn ekspres grzeje wodę i można zaparzyć kawę. Niestety, stracił umiar w grzaniu wody. Powinno być tak, że przez kilka sekund po włączeniu dioda miga, a bojler się nagrzewa, a później świeci już ciągle na zielono co oznacza odpowiednią temperaturę do zaparzenia kawy. Teraz ciągle miga i ciągle grzeje, kawa zaparzana jest bardzo gorącą wodą.

Co steruje pracą grzałki (bojlera) w tym ekspresie? Nie zauważyłem żadnego termistora przy nim. Miał ktoś może do czynienia z tym ekspresem i taką usterką?
    Z góry dziękuję za pomoc.

0 2
  • Pomocny post
    #2 04 Wrz 2015 00:07
    nioop

Specjalista AGD

Na samej górze, na boilerze masz termostaty :]
    Są dwa, sprawdź, który ma mniejszą wartość i to ten właśnie będzie uszkodzony..

1
  • #3 07 Wrz 2015 14:43
    suzukis
    Poziom 16  

Bardzo dziękuję za pomoc. Wyszła moja ignorancja w temacie... Na co dzień zajmuję się serwisem kopiarek, tam temperatura zespołu utrwalającego jest regulowana bardzo precyzyjnie przez termistory, oprócz tego są podobne do tych termostatów z ekspresu bezpieczniki termiczne, ale one działają dopiero w skrajnych warunkach jeśli termistor lub układ sterowania temeraturą nie działa, stąd moje określenie ich "bezpiecznik termiczny".

Wracając do tematu tak jak pisałem wcześniej jeden z nich w ekspresie był uszkodzony (cięgle przerywał obwód), podmieniłem go na taki z kopiarki (dużo wyższa temperatura, nie wiem dokładnie, ale ok 200 stopni) i espres przegrzewał wodę, ale chyba zaczął działać ten drugi termostat, bo od wczoraj już działa poprawnie, tzn po kilknastu sekundach od włączenia przestaje migać, świeci światłem ciągłym i parzy kawkę jak dalej. Niemniej w wolnej chwili zakupię odpowiedni termistor "na zapas".

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

0