Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Amica nie dogrzewa

zibi-c 03 Wrz 2015 19:45 1620 5
  • #1 03 Wrz 2015 19:45
    zibi-c
    Poziom 6  

Posiadam piekarnik do zabudowy Amica 15 letni model EB0100 bez termoobiegu
    Przez ten czas wymieniłem tylko dolną grzałkę objaw był jednoznaczny zimny spód. Natomiast teraz piekarnik grzeje tylko do max 140 C wyłącza grzanie spada do 80 C i znowu zaczyna grzać do 140 C. Myślałem ,że termostat B118 wymieniłem i znowu to samo. Zmierzyłem grzałki dolna 43 om góra dwie grzałki 62 om i 28 om . Dlaczego nie grzeje do 250 C . Proszę o podpowiedź.

-1 5
  • Pomocny post
    #2 03 Wrz 2015 20:58
    szamotel
    Poziom 14  

Sprawdź czy w obwodzie elektrycznym nie jest zamontowany dodatkowy termostat , taki bezpiecznik termiczny, który rozłącza obwód w przypadku np. uszkodzenia termostatu (przegrzanie). Możliwe ze po latach stracił swoje właściwości i rozłącza obwód przy niższej temperaturze. Ewentualnie mogą być problemy na przełączniku wyboru grzałek.

2
  • #3 03 Wrz 2015 22:28
    zibi-c
    Poziom 6  

Po zwarciu dodatkowego bezpiecznika termicznego piekarnik dalej nagrzewa się do 140 C.
    Gdy wyjąłem bagnecik termostatu B118 z piekarnika na zewnątrz to nagrzał się do ponad 200 C wniosek, że grzałki działają

0
  • #4 04 Wrz 2015 12:11
    szamotel
    Poziom 14  

Sprawdź czy końcówka pomiarowa termostatu nie dotyka obudowy piekarnika pod którą jest grzałka, termostat zmierzy wtedy temperaturę grzałki. Ustaw końcówkę tak by była zamocowana swobodnie i nie dotykała ścianek piekarnika.

1
  • #5 04 Wrz 2015 13:44
    zibi-c
    Poziom 6  

Dziękuje Szamotel za podpowiedzi.
    Błąd jest w przełączniku temperatury i wyboru grzałek (wszystko w jednym).
    Co się stało jeszcze nie wiem. Raz piekarnik działa dobrze raz jak opisałem na początku.

0
  • #6 05 Wrz 2015 10:39
    zibi-c
    Poziom 6  

Popsikałem krzywki i styki w przełączniku WD-40. Chodzi leciutko i bez oporów.
    A piekarnik osiąga nastawione temperatury. Nie ma jak prosty bez żadnych bajerów piekarnik.
    Dlaczego zatrzymywał się na 140 C i po co wymieniłem termostat ?
    Dziękuję za pomoc

0