Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV + kino domowe: - Podłączenie kina z tv

fordmiki 03 Wrz 2015 20:43 2085 9
  • #1 03 Wrz 2015 20:43
    fordmiki
    Poziom 7  

Witam, mam problem z podłączeniem, kina domowego LG HT552TH do nowego telewizora Samsung UW43J5600AW. Podłączyłem TV i kino za pomocą kabla HDMI, dodatkowo oba sprzęty połączyłem kablem optyczny i jest tylko obraz, brak dźwięku. W ustawieniach telewizora zmieniałem głośniki TV na głośniki zewnętrzne, próbowałem chyba wszystkich ustawień już. Czy ktoś wie może co jest nie tak? Dołączam 2 zdjęcia.

0 9
  • #2 03 Wrz 2015 21:00
    mihal2002
    Poziom 43  

fordmiki napisał:
    Podłączyłem TV i kino za pomocą kabla HDMI, dodatkowo oba sprzęty połączyłem kablem optyczny i jest tylko obraz, brak dźwięku.

Z czego ten obraz, a z czego brak dźwięku? Się określ.

0
  • #3 03 Wrz 2015 22:44
    fordmiki
    Poziom 7  

Gdy włożę np. płytę z filmem do kina to jest obraz na tv i dźwięk w głośnikach. Gdy włączam telewizję (kablówkę), to dźwięku nie ma już w głośnikach z kina domowego, pomimo przestawienia w menu głośników telewizora na zewnętrzne. Podsumowując dźwięk z tv nie dociera do kina.

0
  • #4 03 Wrz 2015 23:02
    Kużdo
    Poziom 20  

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201506/20150630121445635/POL_HMFDVBEUJ-1.308.pdf

Strona 35:

Cytat:
    Uwagi dotyczące podłączania urządzeń audio
    • W celu poprawy jakości dźwięku można użyć amplitunera AV.
    • Podłączenie urządzenia kablem optycznym nie powoduje automatycznego wyłączenia głośników telewizora. Aby wyłączyć głośniki telewizora, wybierz dla opcji Wybór głośników ((MENU/123) > MENU > Dźwięk > Ustawienia głośnika > Wybór głośników) ustawienie inne niż Telewizyjne.
    • Nietypowe dźwięki dochodzące z włączonego urządzenia audio mogą sygnalizować problem z samym urządzeniem. W takim przypadku należy zwrócić się o pomoc do producenta urządzenia audio.
    • Opcja dźwięku cyfrowego jest dostępna tylko dla programów z dźwiękiem 5.1-kanałowym.
    • Można używać wyłącznie słuchawek z 3-stykowym wtykiem typu jack TRS.
    • Głośność słuchawek i głośność telewizora reguluje się niezależnie od siebie.
    • Podłączenie słuchawek powoduje wyciszenie głośników telewizora i dezaktywację niektórych opcji menu Dźwięk.

Nie wiem czy to to jest problemem, ale takie coś znalazłem tylko...

Dodano po 2 [minuty]:

O, proszę spojrzeć też na stronę 118: Włączanie cyfrowego wyjścia audio - powinno to pomóc.

0
  • #5 04 Wrz 2015 07:40
    Polon_us
    Poziom 40  

@fordmiki

- czy kolega zdjął osłonki z tworzywa z końcówek przewodu optycznego? Pytam na wszelki wypadek.

- czy, niezależnie od ustawień w telewizorze, kolega ustawił w kinie wejście "AUX OPT"?

0
  • #6 04 Wrz 2015 09:52
    fordmiki
    Poziom 7  

oczywiście że zdjąłem, w kinie włączone aux.

0
  • #7 04 Wrz 2015 10:08
    Polon_us
    Poziom 40  

W kinie jest "AUX" i "AUX OPT".

Które "AUX" kolega wybrał?

0
  • #8 04 Wrz 2015 10:24
    fordmiki
    Poziom 7  

przed tem miałem zwykłe aux, teraz wybrałem aux opt i działają tylko dwa przednie głośniki

0
  • #9 04 Wrz 2015 11:39
    Polon_us
    Poziom 40  

Jest to normalny objaw dla emisji telewizyjnej z dźwiękiem stereo. Wszystkie głośniki będą grały, kiedy będzie emisja TV z dźwiękiem 5.1 . Z tego co wiem, to niewiele jest takich programów w telewizji polskiej.

Na wszelki wypadek proszę sprawdzić ustawienia wyjścia optycznego w telewizorze. Powinno być ustawione na Dolby Digital lub Auto. Nie powinno być ustawione na PCM.

0
  • #10 06 Wrz 2015 19:12
    fordmiki
    Poziom 7  

Dzieki, pomogło

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo