Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zipp Otis 4t - Przy dodaniu gazu zwalnia i zalewa.

Lukaszekb22wawa 03 Wrz 2015 22:25 414 2
  • #1 03 Wrz 2015 22:25
    Lukaszekb22wawa
    Poziom 6  

Witam.Mam mały kłopot ze swoim chińczykiem.Po zakupieniu nowego silnika, złożeniu instalacji elektrycznej okazało się że skuter odpala na dotyk.Problem pojawia się gdy nagle dodam gazu.Skuter zaczyna wyć zwalnia z obrotów dymi na czarno a świeca robi się momentalnie czarna.Po puszczeniu gazu skuter gaśnie..Gdy delikatnie dodaję gazu skuter wchodzi na wyższe obroty do pewnego momentu.Gaźnik filtry paliwa powietrza nowe.Zawory rozrząd ustawione poprawnie.Co może mu dolegać.

• #2 04 Wrz 2015 00:55
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Lukaszekb22wawa napisał:
    .Po zakupieniu nowego silnika

Co się stało ze starym? I silnik jest nowy, czy nowy używany?
    Czy gaźnik nowy, czy stary?
    Czy były przeprowadzone regulacje silnika i jego pomiary?
    Układ wydechowy drożny?
    Układ dolotowy sprawny?
    Koło magnesowe zamontowane poprawnie? Od tego silnika? Zapłon nie przestawiony? Zgadza się ze znakami?
    Czarna świeca to za bogata mieszanka. Więc albo złe ustawienia gaźnika, albo on sam niesprawny, albo problem głębszy.

• #3 04 Wrz 2015 08:48
    Lukaszekb22wawa
    Poziom 6  

Stary silnik nie chciał odpalać.Na kombinacje szkoda było mi już pieniędzy więc na allegro znalazłem nowiuśki (tak było w opisie) silnik.W zeszłym roku spaliła się instalacja elektryczna.Gdzieś dostał zwarcia i spalił się minus.Instalację złożyłem mając drugą minus przełożyłem.I od początku mam z silnikiem problem.Skuter nie ma siły.Przy lekkim dodaniu gazu się jakoś rozpędza i dochodzi do pewnego momentu do jakiś obrotów.Gdy tego gazu da się od razu na maxa zaczyna dymić na czarno, zwalnia do 5 km/h.Gaźnik świeca filtr paliwa filtr powietrza nowe.O dziwo odpala na dotyk.I z kopniaka i ze startera.Układ wydechowy drożny.Gdy odpalę czuć pęd z rury wydechowej.Tak samo dzieje się jak zdejmę filtr powietrza.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME