Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka Esab Caddy mig c200, ograniczony pradu spawania do 4A.

bartas666 04 Wrz 2015 09:39 1017 1
  • #1 04 Wrz 2015 09:39
    bartas666
    Poziom 18  

Witam kolegów.
    Jestem w posiadaniu spawarki jak w temacie. Problemem jest ograniczenie prąd spawania do około 4A. Po sygnale zezwolenia spawania napięcie narasta bardzo powoli i osiąga około 45V. Podczas próby spawania jedynie iskrzy i max 4A. Sprawdziłem napięcie na szynie dc na biegu jałowym i podczas spawania wynosi okolo 390 V. Zabezpieczenia termiczne są sprawne. Sygnał z przekładnika T02 obecny i układ uc2845 generuje sygnał pwm na biegu jałowym na trafo i dalej na moduł igbt (sygnały obecne na złączach X12, X14 oraz X15, X18). Podczas próby spawania sygnał pwm jest blokowany i generowana jest tylko mała szpilka. Sprawdzane ponadto diody mocy oraz sygnał na złączu XT1 również zgodny z serwisowka na biegu jałowym.
    Po odpięciu nóżki Comp (nr 1) układu uc2845 spawarka spawa max prądem. Wpięcie rezystora w szereg z nóżką nr1, a sygnałem sterowania uaktywnia możliwość spawania - po iskrze widać że prąd o mniejszej wartości. Czy koledzy maja jakies sugestie? Dodam jeszcze, że po wypięciu nóżki nr 1 napięcie na na wyjściu szybko narasta do około 56V.

0 1
  • #2 13 Wrz 2015 10:42
    bartas666
    Poziom 18  

Spawarka naprawiona. Uszkodzony jeden z kluczy - 4066 o oznaczeniu IC7, znajdujący się na płytce AP2.
    Pozdrawiam kolegów.

0