Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tani Windows 7 z allegro - co to jest?

decosub 04 Wrz 2015 10:08 3789 19
  • #1 04 Wrz 2015 10:08
    decosub
    Poziom 4  

Mam zamiar kupic pc, czysty bez zadnego systemu i znalazlem taka ofere na allegro: Link jest to znacznie taniej niz w sklepach. I tu moje pytanie, czy to jest normalny system czy tylko jakis klucz? Dlaczego taka roznica w cenie.

P.S.Czy po aktualizacji takiego systemu do windows 10 rowniez bedzie w wersji pro?

0 19
  • #2 04 Wrz 2015 10:29
    Kroovka
    Poziom 22  

decosub napisał:
    jest to znacznie taniej niz w sklepach. I tu moje pytanie, czy to jest normalny system czy tylko jakis klucz? Dlaczego taka roznica w cenie.

Windows 7 opuszcza już rynek więc być może stąd ta cena, niemniej jednak brak zdjęć produktu oraz ilość 97 sztuk nie napawa optymizmem.
    Może poproś sprzedającego o zdjęcie dołączanej płyty DVD (oryginalny nośnik z hologramami czy wypałka chałupnicza).
    Jakby to był pewniak to sam bym kupił jedną lub dwie sztuki.

0
  • #3 04 Wrz 2015 10:33
    leonov
    Poziom 40  

Niby system na płycie DVD, zapytaj czy naklejka jest nowa, czy stwierdzenie w opisie "telefoniczne potwierdzenie aktywacji przez Microsoft" nie znaczy że musisz go aktywować telefonicznie oraz czy zwort w opisie "Aukcja zgodna jest z regulaminem ALLEGRO oraz zasadami odsprzedaży MICROSOFT !" , zauważ "odsprzedaży" , czy to nie znaczy że to z uzywanych komputerów ?

0
  • #4 04 Wrz 2015 11:02
    frogii1990
    Poziom 14  

Widziałem zakup z tej aukcji na 99%. to jest nagrywana płyta DVD z czystym Windows 7 ładnie wyklejona. Do tego jest oryginalna naklejka (tak przynajmniej wygląda), nie żadne refurbisher czy co to tam było do używanych komputerów. Sam jestem ciekaw skąd sprzedający ma dostęp do takich rzeczy.
    Widziałem też fakturę na której wszystko się zgadza i nie wygląda podejrzanie.

0
  • #5 04 Wrz 2015 12:34
    zen3x
    Poziom 30  

W dużym prawdopodobieństwem system dystrybuowany pierwotnie w ramach programu MSDNAA. Jak nawet otrzymasz klucz aktywacji, naklejkę, płytę i fakturę. To udana aktywacja systemu nie jest równoznaczna z jego legalnością. Jak masz klucz to możesz dzwoniąc do MS dowiedzieć się jaką licencją objęty jest twój system.

0
  • #6 04 Wrz 2015 12:40
    frogii1990
    Poziom 14  

W razie problemów pozostaje tłumaczyć się działaniem w dobrej wierze bo w taki sam sposób powinniśmy sprawdzać czy towar w sklepie na półce nie pochodzi z przemytu lub kradzieży. Ale... nie popadajmy w paranoje. Warto dodać, że licencje na oprogramowanie to dość specyficzna grupa produktów.

0
  • #7 08 Wrz 2015 10:11
    Kroovka
    Poziom 22  

zen3x napisał:
    W dużym prawdopodobieństwem system dystrybuowany pierwotnie w ramach programu MSDNAA.

MSDNAA to nie jest OEM, o którym pisze sprzedawca. Dokonałem zakupu, wytłumaczyłem sprzedawcy (na razie bez odzewu) czym jest OEM, a czym nie jest i nakreśliłem gościowi legalność odsprzedaży OEMów z odzysku.
    Czekam na jego odpowiedź.

Dodano po 7 [minuty]:

frogii1990 napisał:
    W razie problemów pozostaje tłumaczyć się działaniem w dobrej wierze bo w taki sam sposób powinniśmy sprawdzać czy towar w sklepie na półce nie pochodzi z przemytu lub kradzieży.

Jak dostajesz knota a nie licencję to po prostu nie instalujesz. Wejście w spór ze sprzedawcą to temat dalszy.
    Płyta z hologramami nie jest wyznacznikiem legalności systemu.
    Nie zawiera numeru seryjnego, ani klucza.
    Faktura zakupu może zadziałać na twoją korzyść w przypadku stwierdzenia nielegalności certyfikatu COA. Jak koledzy wspomnieli wcześniej, licencje MSDNAA czy korporacyjne VLK są legalne tylko w przypadku pewnych warunków. Zwykłego zjadacza chleba takie licencje nie dotyczą.

0
  • #8 08 Wrz 2015 21:19
    frogii1990
    Poziom 14  

Gdzie ja napisałem, że płyta z hologramem to wyznacznik legalności ?
    Mówię tylko z grubsza że jak sprzedawca np. mailowo zapewnia nas że jest ok plus do tego mamy fakturę na której nie ma nic podejrzanego to zrobiliśmy już dość sporo aby sprawdzić legalność . Z czego analogicznie to wygląda w sklepie... kupujemy DVD i bierzemy fakturę lub paragon, jak się okaże że te DVD pochodzi z samochodu ciężarowego, którego ktoś obrobił to tłumaczy się sklep... a nie my. Pokazujemy dowód legalnego zakupu.

0
  • #9 08 Wrz 2015 21:58
    Kroovka
    Poziom 22  

frogii1990 napisał:
    Gdzie ja napisałem, że płyta z hologramem to wyznacznik legalności ?

Przeczytałem coś takiego na innym forum i przeniosłem tutaj.
    Otrzymałem od sprzedawcy naklejkę COA OEM, co do której kompletnie nie potrafię się odnieść w kwestii legalności ani pochodzenia, oraz wypaloną płytę DVD. Na naklejce jak byk napisano, że naklejka jako naklejka nie podlega sprzedaży.
    Sprzedawca kompletnie zlał moje uwagi wysłane mailem. W liście brak faktury lub paragonu - co prawda wyraźnie napisałem, że zamiast faktury może być paragon.
    Nie mam też jak sprawdzić klucza nie aktywując systemu, Microsoft nie udostępnia żadnego walidatora aby sprawdzić, czy nabyty klucz był już kiedyś aktywowany.

0
  • #10 08 Wrz 2015 22:23
    frogii1990
    Poziom 14  

Ja od siebie dodam jeszcze, że jest problem z aktywowaniem tego Windows-a przez system aktywacji wbudowany w Win... jedynie aktywacja przez telefon.

0
  • #11 09 Wrz 2015 09:58
    Kroovka
    Poziom 22  

frogii1990 napisał:
    Ja od siebie dodam jeszcze, że jest problem z aktywowaniem tego Windows-a przez system aktywacji wbudowany w Win... jedynie aktywacja przez telefon.

Testowałeś? Jeżeli tak jest to jest to odzyskiwany OEM więc nie jest legalny. I tyle w tej kwestii.

0
  • #12 09 Wrz 2015 14:05
    frogii1990
    Poziom 14  

Nie ja... ale byłem świadkiem.

0
  • #13 09 Wrz 2015 18:58
    Kroovka
    Poziom 22  

frogii1990 napisał:
    Nie ja... ale byłem świadkiem.

Popchnę dane z COA do Microsoftu, niech sprawdzają.
    Dla ciekawości dodam, że znalazłem podobnie sprzedawanego Windowsa w jakimś sklepie internetowym, ceny około 200 PLN. Zdjęcia przedstawiały tak samo wyglądające COA z podobnymi identyfikatorami. Sklep szczycił się mianem partnera Microsoftu.

0
  • #14 09 Wrz 2015 20:13
    frogii1990
    Poziom 14  

Przyznam, że sam jestem ciekaw bo jak się okaże, że jest lewizna to gościu ładny wałek zrobił.
    Mój znajomy dzisiaj do niego dzwonił i dostał odpowiedź, że jest pełen legal po całości i można samemu je sprzedawać pod warunkiem, że jest to samo na fakturze napisane.

0
  • #15 10 Wrz 2015 23:48
    Kroovka
    Poziom 22  

frogii1990 napisał:
    można samemu je sprzedawać pod warunkiem, że jest to samo na fakturze napisane.

A co to faktura czyni produkt legalnym? Gościu chyba nie wie do czego faktura służy. Gość sprzedający na bazarze kradzione radia też może wystawiać faktury.
    Trochę w złym momencie dokonałem zakupu, jestem teraz zarąbiście uwiązany w robocie i nie mam czasu konfrontować się z tym wałkiem, jak to określiłeś.

EDIT: dziś gość wysłał mi fakturę zakupu. I jaki ja mam mu komentarz wystawić? :).

0
  • #16 03 Lis 2015 03:41
    Uzytkownik_zg
    Poziom 1  

Należy dobrze prześledzić internet, aby przeczytać więcej na temat tych licencji,
    sprawdziłem i system jest legalny.

Sprawa sprzedaży wersji OEM

wpiszcie w google:
    -Czy-mozna-sprzedac-wersje-OEM-bez-komputera

Sprawa aktywacji systemu zainstalowanego z płyty:

Rodzaje aktywacji systemu Windows 7
    System Windows 7 można aktywować na dwa sposoby: poprzez Aktywację produktu Windows lub Preinstalację na indywidualnym komputerze.
    W ramach aktywacji produktu Windows przed weryfikacją, a następnie aktywacją produktu Windows do firmy Microsoft wysyłany jest identyfikator instalacji. Aktywacja produktu Windows wymaga dwóch numerów. Jednym z nich jest Identyfikator instalacji (generowany poprzez wprowadzenie klucza produktu systemu Windows 7), podawany firmie Microsoft przez użytkownika komputera przenośnego przez Internet lub przez telefon. Drugim jest Identyfikator potwierdzenia, przydzielony przez firmę Microsoft, który jest stosowany w celu aktywacji oprogramowania systemu operacyjnego. Ten sposób jest wykorzystywany w przypadku aktualizacji lub instalacji systemu Windows 7 z płyty (nie przy użyciu funkcji odzyskiwania systemu HP).
    Preinstalacja na indywidualnym komputerze odbywa się w zakładzie produkcyjnym. Przed pierwszym użyciem nie są wymagane żadne czynności w celu aktywowania systemu operacyjnego. W przypadku systemów aktywowanych w ramach preinstalacji na indywidualnym komputerze można wymienić większość sprzętu komputerowego bez konieczności ponownej aktywacji oprogramowania za pośrednictwem firmy Microsoft.

Nośnik:
    Co w przypadku jeśli masz notebooka?
    Wkładasz płytę pod usb?

Nośnik nie ma klucza systemowego, można użyć dowolnego "czystego" instalatora systemu, wtedy działa wszystko,
    Skoro nie można sprzedawać wesji OEM to co robią w sklepach?
    ceneo.pl/10201710

komputronik.pl/productVariantGroup/2299/Elektronika/Oprogramowanie/Windows_7_Pro.html

trzeba podejść do sklepu lub zadzwonić do Microsoftu by potwierdzić taką legalność. System aktywowałem do Windows 10 i mam potwierdzenie o jego legalności. Zatem wg mnie jest to legalny system.

0
  • #17 11 Lis 2015 22:31
    Kroovka
    Poziom 22  

Nośnik nie jest wyznacznikiem legalności produktu. Oczywiście MS domaga się, aby opakowanie OEM było w pełni zamknięte przy zakupie, ale to już kupującego wybór. Jeżeli jednak dostarczony klucz (nie brandowany) nie pozwala aktywować licencji w trybie online to znaczy, że klucz jest lewy/wykorzystany. I takiego OEMa sprzedawać nie wolno. W sklepach kupujesz OEM nieaktywowany (szczelnie zapakowany). Z powodu kompletnego braku czasu nie poczyniłem żadnych dalszych kroków i szczerze mówiąc dalej nie wiem czy zakupiony przeze mnie klucz jest legalny. I myślę, że jeszcze długo taka weryfikacja nie nastąpi.

EDIT: konto użytkownika mydeal24h zostało zawieszone, wątpię, aby z powodu niewielkiej ilości negatywów lub nieopłacania prowizji.

2
  • #19 30 Mar 2016 21:39
    Kroovka
    Poziom 22  

Z artykułu wynika, że "janusze biznesu" wspięli się na wyżyny, ja otrzymałem zaledwie oryginalny sticker (pewnie zużyty) oraz płytkę wypałkę podpisaną markerem, a tu proszę proszę, imitacje oryginalnych stickerów i płytki z nadrukami.

0
  • #20 30 Mar 2016 22:07
    frogii1990
    Poziom 14  

Szybko się dorobili właśnie na tych samych naklejkach to po prostu rozszerzyli swoją działalność gospodarczą o nowe usługi :)

0