Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

internet mobilny - Antena ATK-20 16,5dBi nie działa

04 Wrz 2015 13:39 909 1
  • Poziom 6  
    Witam!

Mam mały problem z internetem mobilnym. Moja lokalizacja to Ryszardów, 99-306 Łanięta, woj łódzkie. Posiadam internet z taryfy głosowej Play który działa na nadajnikach 4 sieci. Po podłączeniu samego modemu do routera TP LINK MR3420 V2 są dość wysokie pingi, 100 i ponad. Gdy podłączam antenę taką parapetową to ping mi spada poniżej 90, jednak posiadam również antenę kierunkową
    Antena ATK-20 16,5dBi tylko, że gdy ją podłączam to net działa tak jakbym podłączył sam modem... Prawidłowo działająca Antena ATK-20 16,5dBi pozwoli mi na nizsze pingi i lepsze osiągi ? Gdzie mam ją nakierować konkretnie w mojej lokalizacji? Na ten nadajnik ? Na wprost niego? Na sam czubek niego?

http://beta.btsearch.pl/bts/details/32602/

Dodam, że prędkość pobierania u mnie to tak od 5 do 8 Mbps a wsysyłanie od 0,5 do 1,5 Mbps więc nie jest źle ale jak już mam antenę to szkoda by się marnowała, kabel do niej to 10m. Proszę o pomoc bo niewiem co robię źle, że mi nie działa ta antena...
  • flexghzflexghz
  • Specjalista Sieci, Internet
    Dostałeś już odpowiedź w innym temacie ale powtórzę. Masz dwa kilometry do BTS-a NetWorks , na którym wisi UMTS2100 z HSPA+DC , posiadaszE3272 obsługujący DC a ty z uporem maniaka chcesz korzystać z UMTS900 i HSPA+. Te BTS-y UMTS900 NetWorks mają większy zasięg ale dużo mniejszą pojemność. Są z reguły mocno obciążone inie zapewniają dużych prędkości i niskiego pingu. Antena ATK-20 na 900MHz niewiele pomoże, jest ci zbędna więc sprzedaj ją i kup antenę panelową na 2100MHz.