Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Vito 2003r - Programowanie kluczyka nie działa także przycisk zamykania

pchojak 04 Wrz 2015 13:53 1692 5
  • #1 04 Wrz 2015 13:53
    pchojak
    Poziom 12  

Mercedes Vito 2003r. przed liftem.
    Nie działają piloty w kluczykach (dwa kluczyki) składane-scyzoryk, radiowe ,nie działa także przycisk zamykania z kokpitu, czasami dioda na przycisku mignie i tyle jego funkcjonalności.
    Wiązka w lewych drzwiach naprawiona jeżeli próbuję zamknąć klamką od wewnątrz to auto się zamyka, chociaż czasami potrafi się samo otworzyć.
    Posiada ktoś może procedurę programowania kluczyków i schemat instalacji centralnego.

0 5
  • #2 07 Wrz 2015 23:11
    pchojak
    Poziom 12  

Czy nikt nie zna procedury i nie posiada schematów???

0
  • #3 09 Wrz 2015 00:16
    Gerri
    Spec od Mercedesów

pchojak napisał:
    Czy nikt nie zna procedury i nie posiada schematów???

Dziwna dedukcja...
    Gdzie jest napisane, że jak ktoś ma schematy, to zaraz ma z nimi lecieć na forum bo ty jesteś w potrzebie? Jak ktoś rzeczywiście je ma, to JAK BĘDZIE CHCIAŁ to sie nimi podzieli. Zresztą schemat centralnego (Sprinter i Vito ma ten sam schemat i sterownik) już na "elektrodzie" był - wystarczy się wysilić i poszukać. Skoro jednak szukasz schematu odbiornika sygnału z pilotów to dużo ci to nie da - bo elektronika odpowiedzialna za komunikację z pilotami jest poza sterownikiem centralnego.
    pchojak napisał:
    Nie działają piloty w kluczykach (dwa kluczyki) składane-scyzoryk, radiowe ,nie działa także przycisk zamykania z kokpitu

Nie przyszło ci do głowy, że skoro nie działa również przycisk na konsoli, to wina nie leży w komunikacji z pilotami - tylko w samym module centralnego (który obsługuje również przycisk na konsoli) lub instalacji?
    pchojak napisał:
    Posiada ktoś może procedurę programowania kluczyków

Istnieje taka procedura, jednak przyznam ci się, że od dwudziestu lat jak Vito istnieje na świecie nie miałem potrzeby z niego korzystać. Po prostu te piloty się nie rozkodywowują. Dwa naraz się rozkodowały?

0
  • #4 09 Wrz 2015 08:22
    pchojak
    Poziom 12  

Dziękuję za moralne i życiowe porady ale sorki to chyba nie to forum. Wydaję mi się że to jest jednak techniczne forum i jak ktoś ma jakiś problem to może zadać pytanie i oczekiwać sugestii która pomoże w rozwiązaniu problemu. Posty w postaci "mam ale nie powiem" lub "udaj się do fachowca" nic nie wnoszą. Wydaję mi się że pytanie było sformowane prosto i treściwie. Z twojego wywodu jest jedna słuszna sugestia że vito i sprinter mają taki sam schemat.
    Tak przyszło mi do głowy że jest problem z samym sterownikiem. Tylko jak dostajesz auto nie znasz historii co było robione, to warto zacząć od podstawa. Sprawdzenie instalacji - połączeń, próba zainicjowania kluczyków, naprawa sterownika. Skoro jest procedura kodowania to znaczy że mogą rozkodować się kluczyki.

1
  • #6 10 Wrz 2015 09:49
    pchojak
    Poziom 12  

Dziękuję bardzo za instrukcję.

0
  Szukaj w 5mln produktów