Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Vito 2003r - Programowanie kluczyka nie działa także przycisk zamykania

04 Wrz 2015 13:53 2727 5
 • Poziom 12  
  Mercedes Vito 2003r. przed liftem.
  Nie działają piloty w kluczykach (dwa kluczyki) składane-scyzoryk, radiowe ,nie działa także przycisk zamykania z kokpitu, czasami dioda na przycisku mignie i tyle jego funkcjonalności.
  Wiązka w lewych drzwiach naprawiona jeżeli próbuję zamknąć klamką od wewnątrz to auto się zamyka, chociaż czasami potrafi się samo otworzyć.
  Posiada ktoś może procedurę programowania kluczyków i schemat instalacji centralnego.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 12  
  Czy nikt nie zna procedury i nie posiada schematów???
 • Spec od Mercedesów
  pchojak napisał:
  Czy nikt nie zna procedury i nie posiada schematów???

  Dziwna dedukcja...
  Gdzie jest napisane, że jak ktoś ma schematy, to zaraz ma z nimi lecieć na forum bo ty jesteś w potrzebie? Jak ktoś rzeczywiście je ma, to JAK BĘDZIE CHCIAŁ to sie nimi podzieli. Zresztą schemat centralnego (Sprinter i Vito ma ten sam schemat i sterownik) już na "elektrodzie" był - wystarczy się wysilić i poszukać. Skoro jednak szukasz schematu odbiornika sygnału z pilotów to dużo ci to nie da - bo elektronika odpowiedzialna za komunikację z pilotami jest poza sterownikiem centralnego.
  pchojak napisał:
  Nie działają piloty w kluczykach (dwa kluczyki) składane-scyzoryk, radiowe ,nie działa także przycisk zamykania z kokpitu

  Nie przyszło ci do głowy, że skoro nie działa również przycisk na konsoli, to wina nie leży w komunikacji z pilotami - tylko w samym module centralnego (który obsługuje również przycisk na konsoli) lub instalacji?
  pchojak napisał:
  Posiada ktoś może procedurę programowania kluczyków

  Istnieje taka procedura, jednak przyznam ci się, że od dwudziestu lat jak Vito istnieje na świecie nie miałem potrzeby z niego korzystać. Po prostu te piloty się nie rozkodywowują. Dwa naraz się rozkodowały?
 • Poziom 12  
  Dziękuję za moralne i życiowe porady ale sorki to chyba nie to forum. Wydaję mi się że to jest jednak techniczne forum i jak ktoś ma jakiś problem to może zadać pytanie i oczekiwać sugestii która pomoże w rozwiązaniu problemu. Posty w postaci "mam ale nie powiem" lub "udaj się do fachowca" nic nie wnoszą. Wydaję mi się że pytanie było sformowane prosto i treściwie. Z twojego wywodu jest jedna słuszna sugestia że vito i sprinter mają taki sam schemat.
  Tak przyszło mi do głowy że jest problem z samym sterownikiem. Tylko jak dostajesz auto nie znasz historii co było robione, to warto zacząć od podstawa. Sprawdzenie instalacji - połączeń, próba zainicjowania kluczyków, naprawa sterownika. Skoro jest procedura kodowania to znaczy że mogą rozkodować się kluczyki.
 • Poziom 12  
  Dziękuję bardzo za instrukcję.