Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Vito 2003r - Programowanie kluczyka nie działa także przycisk zamykania

04 Sep 2015 13:53 3363 5
 • Level 12  
  Mercedes Vito 2003r. przed liftem.
  Nie działają piloty w kluczykach (dwa kluczyki) składane-scyzoryk, radiowe ,nie działa także przycisk zamykania z kokpitu, czasami dioda na przycisku mignie i tyle jego funkcjonalności.
  Wiązka w lewych drzwiach naprawiona jeżeli próbuję zamknąć klamką od wewnątrz to auto się zamyka, chociaż czasami potrafi się samo otworzyć.
  Posiada ktoś może procedurę programowania kluczyków i schemat instalacji centralnego.
 • Level 12  
  Czy nikt nie zna procedury i nie posiada schematów???
 • Mercedes specialist
  pchojak wrote:
  Czy nikt nie zna procedury i nie posiada schematów???

  Dziwna dedukcja...
  Gdzie jest napisane, że jak ktoś ma schematy, to zaraz ma z nimi lecieć na forum bo ty jesteś w potrzebie? Jak ktoś rzeczywiście je ma, to JAK BĘDZIE CHCIAŁ to sie nimi podzieli. Zresztą schemat centralnego (Sprinter i Vito ma ten sam schemat i sterownik) już na "elektrodzie" był - wystarczy się wysilić i poszukać. Skoro jednak szukasz schematu odbiornika sygnału z pilotów to dużo ci to nie da - bo elektronika odpowiedzialna za komunikację z pilotami jest poza sterownikiem centralnego.
  pchojak wrote:
  Nie działają piloty w kluczykach (dwa kluczyki) składane-scyzoryk, radiowe ,nie działa także przycisk zamykania z kokpitu

  Nie przyszło ci do głowy, że skoro nie działa również przycisk na konsoli, to wina nie leży w komunikacji z pilotami - tylko w samym module centralnego (który obsługuje również przycisk na konsoli) lub instalacji?
  pchojak wrote:
  Posiada ktoś może procedurę programowania kluczyków

  Istnieje taka procedura, jednak przyznam ci się, że od dwudziestu lat jak Vito istnieje na świecie nie miałem potrzeby z niego korzystać. Po prostu te piloty się nie rozkodywowują. Dwa naraz się rozkodowały?
 • Level 12  
  Dziękuję za moralne i życiowe porady ale sorki to chyba nie to forum. Wydaję mi się że to jest jednak techniczne forum i jak ktoś ma jakiś problem to może zadać pytanie i oczekiwać sugestii która pomoże w rozwiązaniu problemu. Posty w postaci "mam ale nie powiem" lub "udaj się do fachowca" nic nie wnoszą. Wydaję mi się że pytanie było sformowane prosto i treściwie. Z twojego wywodu jest jedna słuszna sugestia że vito i sprinter mają taki sam schemat.
  Tak przyszło mi do głowy że jest problem z samym sterownikiem. Tylko jak dostajesz auto nie znasz historii co było robione, to warto zacząć od podstawa. Sprawdzenie instalacji - połączeń, próba zainicjowania kluczyków, naprawa sterownika. Skoro jest procedura kodowania to znaczy że mogą rozkodować się kluczyki.
 • Level 12  
  Dziękuję bardzo za instrukcję.