Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfrowy Polsat i programy radiowe PR

bd161153 04 Sep 2015 14:34 4209 22
    bd161153
    Level 8  
    W ofercie Cyfrowego Polsatu są tylko dwie stacje Polskiego Radia: PR1 i PR3.
    Wobec tego dwa pytania:

1. Czy to jest zgodne z obowiązującym prawem ?
    2. Czy mogę podłączyć antenę satelitarną bezpośrednio do telewizora (jest wejście SAT) i odtwarzać z HotBirda kanały niekodowane w tym PR2, bo o to mi chodzi.
    KIEROWCA_VW
    Level 35  
    Kto Ci broni na dekoderze Polsatu wyszukać te kanały?
    Jeśli telewizor posiada dekoder SAT to możesz podłączyć antenę SAT...
    bd161153
    Level 8  
    Na dekoderze szukałam, ale on ich nie wykrył. Nie rozumiem dlaczego, bo wykrył HBO i HBO2, których też nie mam w abonamencie (oczywiście nie mogę ich oglądać). Może coś robię źle i dlatego pytam.
    Może muszę dać wyszukiwanie ręczne i ustawić jakieś parametry np. typ polaryzacji
    Parametry są takie:
    Nazwa kanału SID APID PMT PCR
    Polskie Radio Dwójka 4844 116 1044 116
    HotBird 13B, pozycja: 13'E, częstotliwość: 12284.00, polaryzacja: H (pozioma),
  • Helpful post
    KIEROWCA_VW
    Level 35  
    Trzeba ręcznie dodać te kanały a nie bazować na liście operatora, na której ich nie ma.
    bd161153
    Level 8  
    A możesz napisać mniej więcej jak to się robi. Boję się, że coś sknocę.
    KIEROWCA_VW
    Level 35  
    Podaj model dekodera ( od tego trzeba było zacząć), może ktoś opisze procedurę dodania kanału - nie posiadam tej platformy cyfrowej...
    bd161153
    Level 8  
    SaGeMCOM ESI88
    User removed account
    User removed account  
    bd161153
    Level 8  
    I owszem jest. Tyle, że po wejściu w zakładkę "Ręczne wyszukiwanie kanałów" schody zaczynają się już przy pierwszej pozycji parametrów czyli przy pozycji "Satelita"
    Mam tam wpisane: Hot Bird 6/8/9 i nie ma żadnej możliwości zmainy, a żeby znaleźć PR2 potrzebuję Hot Bird 13C.
    Tak samo nie mogę zmienić częstotliwości, a też jest inna.
    Dostępne do zmiany są jedynie parametry: Polaryzacja, Standard DVB, Tryb wyszukiwanika i Kanały, ale oczywiście bez zmainy parametrów "Satelita" i "Częstotliwość" zmiana jedynie polaryzacji na poziomą absolutnie nic nie daje (zresztą wtedy siła sygnału spada do 0)
    User removed account
    User removed account  
    bd161153
    Level 8  
    Naciskałam strzałkę w prawo, bo to jedyna możliwość (pion i poziom to przesuwanie się po menu; w lewo to powrót na wyższy poziom menu) i nic się nie działo, ale może nie zwróciłam uwagi na kolor. Spróbuję jeszcze raz.

Dodano po 18 [minuty]:

Wprowadziłam. Dałam też polaryzację poziomą i wyszukiwanie. Kręci się już chyba 15 minut i nic.
    Przerwać to czy czekać ?

Dodano po 17 [minuty]:

Skończył, ale kompletnie nic nie znalazł. Zmieniłam częstotliwość na 10892 i polazryzację na poziomą.
    Może jeszcze coś trzeba zmienić.
    Dane dla programów PR są tutaj: http://www.hdtv-sat.eu/tunery_satelitarne,par..._radiowe_fta_z_satelity_hot_bird_13_e,47.html

Dodano po 32 [minuty]:

albo tu (chyba bardziej kompetentne, choć różnic prawie nie ma): http://www2.polskieradio.pl/czestotliwosci/
    User removed account
    User removed account  
    bd161153
    Level 8  
    Standard DVB-S , Symbol Rate (u mnieSzybkość wyszukiwania) ustawiona na 27500.
    Nie wiem co to jest FEC.
    U mnie są jeszcze tylko dwie pozycje: "Tryb wyszukiwania" (opcje: Częstotliwość lub Nitscan) i "Kanały" (opcje: Wszystkie lub Niekodowane)
    W każdym razie nigdzie nie ma pozycji, w której dałoby się wpisać (wybrać) 3/4.
    W czasie wyszukiwania nic oprócz komunikatu, że trwa wyszukiwanie i może potwać kilka minut się nie pokazuje.
    Siłę sygnału pokazuje zaraz po zmianie częstotliwości i polaryzacji: jest to 65%
    Pokazuje też jakość sygnału: wysoka

Dodano po 30 [minuty]:

P.S.
    Z opisu technicznego tego dekodera wynika chyba, że FEC ustawia się samodzielnie w zależności od wyboru standardu. W specyfikacji technicznej bowiem jest tak:
    FEC: AUTO (DVB-S, DVB-S2)

A może trzeba Tryb Wyszukiwania ustawić na Nitscan ?
    A najlepiej zapewne kupić porządny dekoder, ale to już "insza inszość" :P
    User removed account
    User removed account  
    bd161153
    Level 8  
    Wiem. Te programy mam i kompletnie mnie nie interesują (no czasem Trójka).
    Potrzebna mi DWÓJKA (PR2)
    User removed account
    User removed account  
    bd161153
    Level 8  
    Dawno bym gto zrobiła, ale mieszkam na terenie, na którym brak zasięgu Dwójki (ani cyfrowego, ani analogowego nie ma).
    Poza tym nie pojmuję dlaczego nie udaje się doinstalować programów z Hot Birda spoza zestawu Cyfrowego Polsatu. Zawsze to było wykonalne i na pewno nadal jest możliwe, tylko trzeba jakoś humory tego dekodera pokonać.
    User removed account
    User removed account  
    bd161153
    Level 8  
    Mam listę stacji radiowych (nutka!), ale niestety PR2 nie ma. Są te, które trochę wyżej wyspecyfikował michal2002. Sprawdzę co u mnie jest na pozycji 252 i spróbuję jeszcze raz przeszukać Hot Birda, bo w czasie poprzedniego straciłam sygnał (w każdym razie nie było go po zakończeniu operacji). Udało się go szybko przywrócić metodą "wtyczka z gniazda", ale nie zawsze to jest skuteczne, a na przywrócenie przez Polsat czeka się raczej długo. Poczekam z tym trochę, bo już wczoraj był płacz, że Gortata i Vuelty nie da się obejrzeć. Dało się oczywiście.
    User removed account
    User removed account  
    bd161153
    Level 8  
    Przeglądałam już kilka razy przy konfigurowaniu ulubionych i dzieleniu na podkatalogi, bo przecież wybieranie z całej tej listy to byłby koszmar, więc nie sądzę żebym mogła przeoczyć. Poza tym z polsatowego ICOK mam informację, że PR2 w tym ich pakiecie nie ma. Dlatego, moim zdaniem, muszę doinstalować.
    User removed account
    User removed account  
    bd161153
    Level 8  
    W końcu jednak znalazł ten dekoder PR2 co rozwiązało problem.