Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

keeway hurricane - za dużo oleju, nie chce odpalić

Radio control 04 Sep 2015 21:05 2307 7
    Radio control
    Level 18  
    Witam dzisiaj poszedłem do sąsiada, aby dolał mi oleju do dozownika. A on dolał do baku w ktorym bylo 3,5 litra paliwa z 250 ml oleju... I teraz mam problem bo skuter nie chce odpalić. Spuściłem stare paliwo wlałem czystego a ono zrobiło się czerwone. Z gaźnika wylałem olej, wyczyściłem . Skuter nadal nie odpala. Co zrobić w takiej sytuacji ?? dodam, że iskra jest.

Dodano po 2 [minuty]:

Swiece wykrecalem zmienialem i nic...
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Odkręć tłumik, żeby go nie zapaprać, wykręć świecę i przepłucz silnik właściwym paliwem. Tamto paliwo ze względu na nieznane proporcje, wymieszaj z dużą ilością czystego i będzie do użytku. Jeśli to tylko za dużo oleju, to w końcu zapali. Po odpaleniu i tak będzie nieźle dymić.
    Radio control
    Level 18  
    Ale tam gdzie wkreca sie swiece mam paliwa nalac ?
    Błażej
    Nie. Po prostu wykręć świecę, pokręć silnikiem, niech wydmucha tej zupy, ile się da. Zakręć świecę i próbuj zapalić. Jak nie będzie chciał, to podaj trochę paliwa do gardzieli gaźnika. Tylko pal z już zakręconym tłumikiem, bo bez niego praca dwusuwa może być bardzo niestabilna.
    Radio control
    Level 18  
    jutro dam znać o efektach
    Radio control
    Level 18  
    temat rozwiazany , pomoglo 3 krotne płukanie gaźnika, wkręcenie nowej świecy, spuszczenie wszystkiego z baku. Przepłukanie baku czystym paliwem i kolejne spuszczenie. Skuter po tym zabiegu odpalił ale strasznie kopcił , teraz trzeba czekać jak wyrobi ten olej ^^
  • Helpful post
    Błażej
    Będzie dobrze. Z dwojga złego lepiej, że chodził na bogato, niż miałby chodzić na czystej benzynie.
    Radio control
    Level 18  
    temat zamykam