Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomoc w wyborze wzmacniacza i i ewentualnie kolumn pod preamp Fractal Axe Fx II

d2iq 04 Sep 2015 22:37 1875 1
lampy.pl
    d2iq
    Level 1  
    Witam,

Wlaśnie kupiłem urzadzenie do gitary o nazwie Fractal Axe Fx II. Jest to cyfrowy preamp gitarowy ktory symuluje brzmienie wzmacniaczy gitarowych jak i efektów. Testowałem osobiscie na monitorach studyjnych u mnie jak i u kolegi brzmi oblednie. Ilosc opcji powala mnie na kolana. Jestem zadowolony w skrocie a przesiadlem sie z wzmacniaczy lampowych mesa dual rectifire i marshall jcm 2000 dsl. Ogolnie propo preampu nie mam pytan a pytanie jest inne.
    Na koncerty potrzebuje to naglosnic
    Przy duzych koncertacj wepne sie fractalem bezposrednio w mixer a akustyk tylko da mnie na przyody i odsluch ale problem sie pojawia przy malych koncertach tak zwanych przy piwie gdzie musze sie sam naglosnic jak wczensiej z mesa albo marshalla. Wczesniej mialem piece lampowe po 100-150 watt w lampie i nigdy mi nie brakowalo mocy na koncercie.

Z fractalem jest tak ze cala symulacje brzmienia gitarowego bede bral z fractala a potrzbuje do tego wzmacniacz moze byc cyfrowy (bo lekki i zalezy mi na wadze) musi byc 1U ! Do tego potrzebuje podlaczyc kolumne szerokopasmowa w stereo.

Wzmacniacz dedykowany do fractala to Matrix GT1000FX-1U - ale cena nie jest fajna 800 euro.
    Potrzebuje kupic cos o podobnych parametrach ale nie chce placic za znaczek fractala i matrixa. Znalazlem sam 2 koncowki mocy ktore mi sie spodobaly.
    1 SYNQ DIGIT 1k0
    2 Kempton KDA 1002

O co mi chodzi. Prosze o doradzenie w tej sprawie. Co jest lepsze albo jakies inne wzmacniacze 1U. Kompletnie na tym sie nie znam a niewiem w ktorym kierunku pojsc
  • lampy.pl
    DjMapet
    Level 43  
    Przecież na chałturach, też możesz się wpiąć do miksera.

Hmm, by to jakoś zabrzmiało i to jeszcze w stereo, musiał byś użyć dwóch szerokopasmowych kolumn. Nie wiem, dla mnie to trochę irracjonalne.

1k0 niedrogi i popularny koniec, tyle że nieprzewidywalny, czytaj - awaryjny.
    KDA nie znam.

Pozdrawiam.