Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mechanizm podnoszenia ekranu projektora

Kazzzek 05 Sep 2015 00:24 2196 3
    Kazzzek
    Level 11  
    Witam.

Kompletnie nie mam pojęcia czy zakładam temat w dobrym dziale ale każdy inny niezbyt pasował do mojego problemu.

Chciałbym się poradzić Was jak rozwiązać mój problem. Posiadam ekran od projektora o rozmiarach 200 x 113 cm. Taki jak na załaczoym obrazku. Nic specjalnego. Rama aluminiowa i naciągnięte specjalne płótno.
    Ponieważ jedynym odpowiednim miejscem jego zawieszenia jest ściana, która ma otwór wejściowy chciałbym aby rama ta mogła w jakiś sposób być przesuwana w górę. Miejsce jest gdyż jest to poddasze.

Załączam moją piękną twórczość rodem z painta (wybaczcie proszę jakość tego cuda).
    Pierwsze to jak wygląda sytuacja, drugie ekran podczas uzywania projektora, trzecie ekran w stanie "spoczynku"
    Szary - ściana
    Czerwony - miejsce gdzie owy mechanizm musiałby zostać zamocowany
    niebieski - ekran

Jeśli miałby być to mechanizm przesuwny to musialby zostać zamocowany w czerwonym polu.
    Jesli nic takiego nie ma, może ekran zamocować linkami do dachu i jakiś mechanizm zwijający ową linkę do określonej długości?

Tak wygląda sytuacja i mam nadzieje, że ktoś się zlituje i podzieli się swoim doświadczeniem, pomysłami itp

z góry dzięki!
    Kuba
    Attachments: To view the material on this forum you must be logged in.
    hazet
    Level 26  
    Skoro jest dużo miejsca na poddaszu to może mechanizm tam umieścić. Wystarczy
    wtedy mini wciągarka.
    Piotrek.pxf
    Level 27  
    Jakoś tego nie widzę za bardzo. Gdybyś wrzucił zdjęcia miejsca, gdzie to ma być zamontowane to można opracować jakiś projekt.

Opisz też dokładnie jak to ma być zrobione - chcesz opuszczać ekran elektrycznie czy mechanicznie?

Jakie koszty wchodzą w grę? Np sama wciągarka elektryczna to koszt co najmniej 300zł. Do tego dochodzą linki, bloczki, instalacja elektryczna itp. Być może taniej wyjdzie kupić po prostu ekran elektrycznie rozwijany? W tym rozmiarze ceny zaczynają się od 400zł, a w komplecie jest sterowanie radiowym pilotem. Wystarczy podwiesić na łańcuchach i podłączyć.
    101pawel
    Level 28  
    Najprostszym chyba rozwiązaniem jest zakup rolety - bez rolety, czyli sam mechanizm zwijania. Zamiast rolety mechanizm będzie nawijał dwa sznurki, łańcuszki lub przeźroczyste żyłki ciągnące ekran. W zależności od wysokości budżetu projektu zamówisz patent z zwijaniem ręcznym lub elektrycznym. Jeśli elektryczny, to uruchamiany z naściennej kasety albo zdalnie - pilotem. Rozwiązań jest bez liku. Ważne, by napęd zwijający dał radę podnieść ekran; pamiętaj przy zamawianiu podać jego wagę. Napęd możesz oczywiście kupić w mniej lub bardziej wypasionej kasecie. Kaseta nie musi być tak szeroka jak ekran, IMO wystarczy około 1metra.