Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ldm pxp 515 czy tak to ma byc?

Pexon209 05 Wrz 2015 10:45 579 9
  • #1 05 Wrz 2015 10:45
    Pexon209
    Poziom 9  

Witam,
    Miałem kiedyś LDM Pxp 315... Ich historia skończyła sie nie przyjemnie, grały na domowym wzmacniaczu sony. Coś zaczeło sie dziać z midbasami, głośniki rzeczały z wylotów powietrza. Tak wyglądała 1 historia moich ldm.

Mam teraz PXP 515 napędzam je crownem lps 2500 a cała kontrola na Mackie 1642 vlz 3. I znów to samo... Korekcja nie ruszana (na 0) wzmacniacz nie rokręcony na maxa a na mikserze żadnych przesterowań. Głośnik znow rzeczy a gorzej jak chociażby rusze delikatnie low.
    W czym tu kurde polega problem?! Mam ochote je sprzedać i budować basy na stx i wlasne górki. Bo te ldm coś mnie wykanczają :/
    Proszę o porady
    Pozdrawiam Oskar

• #3 05 Wrz 2015 12:28
    Pexon209
    Poziom 9  

To jest takie coś jakby krata metalowa nie byla przykrecona i taki odglos. Mialem tak wczesniej i sciaglem krate i wszystko ale to z tych wylotow tak daje... Juz nie wiem co robic

• #4 05 Wrz 2015 12:42
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Pexon209 napisał:
    Głośnik znow rzeczy

Pexon209 napisał:
    głośniki rzeczaly z wylotow powietrza.
    WHAT?
    Pexon209 napisał:
    To jest takie coś jakby krata metalowa nie byla przykrecona i taki odglos

Moim zdaniem rozsypana cewka głośnika średniotonowego. Ewentualnie coś (jakiś przewód?) opiera się o membranę.
    A tak w ogóle - cokolwiek sprawdzałeś poza zdjęcie kratki? Czy siedzisz w fotelu i oczekujesz cudu - że ktoś na odległość zrobi to za Ciebie?

• #5 05 Wrz 2015 12:47
    Pexon209
    Poziom 9  

Tak sprawdzałem dużo. Mierzylem miernikiem rezystqncje, patrzalem przy mniejszych mocach itp...
    Od czego miala by się ta cewka rozsypac tak sama z siebie?

Dodano po 2 [minuty]:

Żaden przewód nie opiera się... Po prostu myślałem od nadpalonej cewce ale w 2 juz ldm z rzędu? Crown jest wiecej niż na polowe ale nie na max. Mikser ma korekcje na 0 i nie dochodzi sygnal nawet do 0 ( skala diod db od -20 do +20 końcowa clip) także no kurde już nie wiem czy te ldm są takie wrażliwe???

• #6 05 Wrz 2015 12:50
    marian133
    Poziom 37  

Pexon209 napisał:
    To jest takie coś jakby krata metalowa nie byla przykrecona i taki odglos. Mialem tak wczesniej i sciaglem krate i wszystko ale to z tych wylotow tak daje

Rozkręć kolumnę i sprawdź czy nic w środku nie jest luzem.
    Jeśli to by były linki od ceki, to dźwięk by dochodził z membrany.
    Może przy większych mocach coś lata w środku i dlatego słychać to z bas reflexów.

Jak już rozkręcisz kolumnę to sprawdź jak się zachowuje głosnik bez obudowy, włacz i posłuchaj. Jeśłi nadal będzie "brzęczał" to sprawdzć te linki czy czasem nie uderzają o membranę, jeśli nie uderzają tzn. ze cewka skopana.

• #7 05 Wrz 2015 13:26
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Cewka kaputt jeśli brzęczy - ciekawostką jest jak można Truvoxa uszkodzić przy Twoim prawidłowym użytkowaniu...

• #8 05 Wrz 2015 16:21
    Pexon209
    Poziom 9  

Może to rzęczy przez śruby?

Dodano po 52 [sekundy]:

W środku nie ma żadnego turvoxa! Bl 15 400x jest w środku :)

• #9 05 Wrz 2015 17:20
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

O to masz nowsze te PXP ;)

Śruby w LDM się luzują ale raczej od hornów(co roku trzeba dokręcać).

Włącz muzykę i jak brzęczy to dociskaj głośnik i sprawdź.

• #10 05 Wrz 2015 17:27
    Pexon209
    Poziom 9  

odkręciłem śruby niskotonowego, w telefonie sony mam korektor wyłączony lecz i tak zanizylem wzmocnienie basow i nie rzeczy narazie chociaz nie wiem czy to przez sroby czy przez tel! przyjadę za niedługo do domu to podłącze drugą i złożoną i zobaczę czy coś rzęczy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME