Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi 80 b4 aaz - Grznie świec żarowych

jarecki3 05 Wrz 2015 10:45 603 2
  • #1 05 Wrz 2015 10:45
    jarecki3
    Poziom 1  

Witam, mam problem.
    Niedawno stopił mi się kabel od grzania świec żarowych (nie wiem z jakich przyczyn), fakt faktem kabel był kiedyś tam nadłamany więc przeciąłem go i połączyłem kostką, lecz to było jeszcze przed zimą i do niedawna było wszystko ok. Teraz aktualnie kable są rozłączone i ciężko mi odpala, a po odpaleniu jest wielka kupa białego dymu.
    Teraz moje pytanie, co może być problemem tego że mi się stopił kabel, pytałem kilka osób i jedni mówią że wina leży po stronie przekaźnika od grzania świec (tak jak by się zawiesił i ciągle grzał) a inni mówią że to wina całej tej kostki i połączenia, ale moim zdaniem gdyby to była wina połączenia to już dawno temu by mi się to stało.

Jeśli by ktoś wiedział gdzie znajduje się owy przekaźnik i jakie ma oznaczenie to byłbym wdzięczny.

0 2
  • #2 05 Wrz 2015 19:20
    szamotel
    Poziom 14  

Sprawdź najpierw świece żarowe a następnie napraw przewód. Zastosuj minimum przewód o takim samym przekroju. W układzie świec żarowych występują duże prądy i przy niepewnych połączeniach (rezystancja) dochodzi do nagrzewania miejsca łączenia co może przyczynić się nawet do spalenia instalacji. Jeżeli uszkodzony będzie przekaźnik świec nie będzie zasilania świec, lub w przypadku jego zwarcia napięcie na świece będzie cały czas. Możesz to sprawdzić np żarówką podpiętą pod świece .

0
  • #3 05 Wrz 2015 19:45
    ociz
    Moderator Samochody

jarecki3 napisał:
    jedni mówią że wina leży po stronie przekaźnika od grzania świec (tak jak by się zawiesił i ciągle grzał)

Stare porządne Audi to nie Renault że przewody na styk. Prędzej by się świece spaliły.

1