Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka, Pralka - włączać/wyłączać z gniazdka, zakręcać/odkręcać zawór?

rockysummit21 05 Wrz 2015 11:49 1182 6
  • #1 05 Wrz 2015 11:49
    rockysummit21
    Poziom 5  

Witam,
    Wybaczcie za banalne pytanie: kupiłem pralkę Gorenje i zmywarkę Beko. W instrukcji tych urządzeń pisze, aby:
    - po każdym użyciu wyłączać urządzenie z gniazdka
    oraz
    - po każdym użyciu zakręcać zawór

Mam traktować poważnie te zapisy?
    Na tyle aktualne urządzenia AGD są tak kiepskiej jakości, że muszę to robić, ponieważ może dojść do jakiegoś uszkodzenia elektroniki, zalania mieszkania?

Wcześniej miałem kilkanaście lat pralkę i nigdy nie pomyślałem, aby po każdym użyciu te czynności wykonywać, nigdy nie słyszałem aby z tego powodu komuś zalało mieszkanie....itp
    Co sądzicie, co radzicie?

0 6
  • #2 05 Wrz 2015 12:14
    matrixneo007
    Poziom 30  

Jak to się mówi przezorny zawsze ubezpieczony ale czy to ktoś stosuje ja osobiście nie i nigdy tego nie robiłem czy na starych urządzeniach czy na nowych.

0
  • Pomocny post
    #3 05 Wrz 2015 12:22
    krisxxl
    Poziom 27  

Witam

Ja zakręcam zawory czerpalne (no może nie tyle czerpalne ile główne zawory wody w mieszkaniu) i wyłączam urządzenia jak wyjeżdżam na dłużej niż jeden dzień. Z gniazdek wyłączam jak nadchodzi burza - każdorazowo. Ot, taka lekka paranoja :).

Pozdrawiam

Krystian

1
  • #4 05 Wrz 2015 14:23
    skryn
    Admin grupy AGD

Piorun strzela tam, gdzie nie mamy racjonalnego wytłumaczenia, więc ten zapis w instrukcji obsługi jest uzasadniony.
    Druga sprawa, to zawór czerpalny. Czasem zdarza się awaria sieci wodociągowej i akurat masz również pecha, że zaleje Ci mieszkanie, bo akurat pod grzybek elektrozaworu dostał się jakiś syf.
    Ten zapis o zakręcaniu zaworu pralkowego jest także istotny.
    O zakręcaniu butli LPG podczas zakończenia gotowania nie wspomnę. Stąd są wypadki, płacz i zgrzytanie zębów...
    Widzisz, nie bez kozery czyta się instrukcję obsługi danego urządzenia, ale też do niej się bezwzględnie stosuje.

0
  • #5 06 Wrz 2015 18:20
    rockysummit21
    Poziom 5  

Dziękuję za odpowiedzi.
    W takim razie zastanawiam się nad rozwiązaniem takim aby kupić wąż dopływowy aquastop. Co sądzicie? Tego typu kabel faktycznie chroni przed zalaniem?
    P.S.
    Oczywiście mam rozumieć, że ta ochrona dotyczy problemów, które pojawią sie po stronie zmywarki/pralki....puści blokada dopływu, tak?
    Jeżeli nieszczelność pojawi się na samym kablu to i tak nic to nie pomoże, prawda?

0
  • #6 06 Wrz 2015 18:24
    krisxxl
    Poziom 27  

Witam

Nie do końca tak jest. Mam zmywarkę z funkcją Aqua Stop i coś padło (serwisant nie był zbyt rozmowny) i woda poleciała z drzwi zmywarki na podłogę. Przytomnie byłem w domu i wyłączyłem i odciąłem wodę. Naprawa gwarancyjna i lakoniczna informacja: no cóż, tak bywa... Ech, zdrowego rozsądku użytkownika nic nie zastąpi.

Pozdrawiam

Krystian

0
  • #7 06 Wrz 2015 19:36
    rockysummit21
    Poziom 5  

rockysummit21 napisał:
    Dziękuję za odpowiedzi.
    W takim razie zastanawiam się nad rozwiązaniem takim aby kupić wąż dopływowy aquastop. Co sądzicie? Tego typu kabel faktycznie chroni przed zalaniem?

Znalazłem odpowiedź na forum.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199897.html

Przepraszam, że nie doczytałem i generuję nowy temat/wątek, który już się pojawił.
    Jeszcze raz dziękuję.

0