Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

naprawa wtyku mini jack, identyfikacja kabli

05 Sep 2015 12:35 984 4
  • Level 9  
    Witam,

W moich słuchawkach Logitech UE 700 uszkodził się wtyk i stwierdziłem, że naprawię go sam. Nowy wtyk mam, obejrzałem tutki na yt, jednak po odsłonięciu kabli w słuchawkach okazuje się, że jest ich... 5 - czerwony, niebieski, złoty i dwa żółte (są jakby obok siebie ale to dwa kable).
    Kolorowe to kanały, złoty to "uziemienie", ale do czego są te żółte?

Z góry dzięki!
  • Level 21  
    Sprawdź czy każdy kanał nie ma np. dwóch/trzech przewodów dla masy lub pod dwa przewody na kanał.
  • Level 9  
    Ok, przyznam się, że te kable wypisywałem z pamięci. Teraz jestem w domu, patrzę na nie i mam tak: czerwony, zielony, niebieski, złoty, dwa żółte.
    To w sumie by się zgadzało, słuchawki mają po dwa drivery armaturowe na ucho. Ten podwójny wtedy byłby masą dla każdego kanału.
    Tylko jak to zgrabnie sprawdzić? Nie chciałbym lutować "na pałę" i "a nuż się uda".
    Jakieś pomysły?

EDIT: te kable są w takich niby-oplotach i na yt znalazłem w poradniku info by je lekko podpalać. i o ile z tych kolorowych [nieb,czer,ziel,złoty] to schodzi i odsłania miedziane kabelki, tak te żółte po prostu się...fajczą. czernieją i tyle. co to może być?
  • Level 21  
    Teraz wszystko zależy jak ...długiego... kikuta zostawiłeś przy obciętym wtyku - najlepiej by było pomierzyć to miernikiem (omomierzem z sygnalizacją akustyczną zwarcia) i masz wtedy schemat połączeń.

BTW. Ile powierzchni kontaktowych ma ten jack?