Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VGADuino - karta graficzna dla Arduino (Kickstarter)

farmerro 05 Wrz 2015 13:44 2763 1
 • VGADuino - karta graficzna dla Arduino (Kickstarter)
  VGADuino - karta graficzna dla Arduino (Kickstarter)
  Na Kickstarterze pojawił się kolejny projekt urządzenia przeznaczonego do współpracy z platformą Arduino. VGADuino, jak wskazuje nazwa to shield pełniący funkcję małej karty graficznej. Płyta o rozmiarach Arduino UNO działa z każdym monitorem posiadającym interfejs RGB lub kompozytowy port AV.

  VGADuino wyposażono w wyjścia wideo VGA (DB15) oraz AV - wybór wykorzystywanego interfejsu ustalany jest za pomocą zworek. Źródłem zasilania shieldu jest płytka Arduino, z którą moduł komunikuje się za pomocą pinów TX oraz RX.

  Rozdzielczość oferowanego przez VGADuino obrazu to 640x480 VGA. Urządzenie może wyświetlać 17 linii tekstu w różnych kolorach (z maksymalnie 27 znakami) oraz jedną linię z tekstem przewijanym (max 60 znaków). Moduł wspiera standardowe znaki w kodzie ASCII dla czcionek english i arabic.

  Urządzenie jest kompatybilne z środowiskiem programistycznym IDE Arduino - autorzy przygotowali bibliotekę oraz przykłady obsługi modułu.

  Projekt, którego kampania promocyjna dobiega końca za 18 dni już w tej chwili zebrał całą sumę potrzebną na rozpoczęcie masowej produkcji. Minimalna kwota, jaką należy wesprzeć pomysł aby zostać nagrodzonym modułem VGADuino to $29 USD (wysyłka nie jest ograniczona terytorialnie).

  Twórcą VGADuino jest Masih Vahida z firmy Senior Electron zajmującej się projektowaniem mikroprocesorowych urządzeń elektronicznych.  Źródło:
  https://www.kickstarter.com/projects/67935456/vgaduino-vga-graphic-shield-for-arduino-with-rgb-a

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  Specjalizuje się w: wszystkiego po trochu...
  farmerro napisał 343 postów o ocenie 180, pomógł 7 razy. Jest z nami od 2006 roku.
 • Computer Controls
 • #2
  xdiax
  Poziom 22  
  Idea super, bardzo by mi się coś takiego przydało. Jednakże ta cena w stosunku do jakości lutowania jest jakimś nieporozumieniem ...