Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica Minolta Di 2510 nie można ustawić opcji druku dwustronnego

Foreman25 05 Sep 2015 14:14 1395 4
 • #1
  Foreman25
  Level 11  
  Witam,


  w Di2510 nagle przestała działać opcja druku dwustronnego, nie można jej ustawić w opcjach ani w konfiguracji maszyny, czy miał ktoś podobny problem ?
 • #2
  copyman
  Photocopiers specialist
  A przy kopiowaniu jest aktywna ?

  C.
 • #4
  gda
  Level 10  
  Najpierw w sterowniku drukarki (panel sterowania, drukarki i faksy) we właściwościach, odpowiedniej zakładce zaznaczyć należy że urządzenie posiada duplex (czyli ADu). Zakładki przegląda się w sterowniku drukarki na górze ramki właściwości. Jak nie ma trzeba kliknąć dodaj (dadać duplex do obsługi przez oprogramowanie). Trzeba powiedzieć programowi że drukarka ma duplex. We właściwościach i opcjach pojawi się drukowanie dwustronne (przeżuć dłuższym lub krótszym bokiem, grzbiet). Polecam zainstalować sterownik PCL6,tam jest wszystko co trzeba. Nie instaluj sterownika uniwersalnego, automatycznego bo będziesz miał zabawę z niespodziankami w systemie. Sterownik zainstaluj dedykowany dokładnie i tylko do tego modelu drukarki, kopiarki (Di 2010, Di 3010, 2510, 3510, 2510f, 3510f)
  Jeżeli natomiast chodzi o kopiowanie z panela dotykowego to możliwe, że pytasz o funkcję dwustronną ale podajnika oryginałów. Ta funkcja pojawi się tylko w tedy gdy podajnik ADF (AFR) będzie podłączony wtyczką z tyłu. Funkcja dwustronna jest aktywna (może być odznaczona) tylko wtedy gdy oryginał leży na tacy podajnika ADF. :)