Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Brother DCP-T500W lub podobna

dzięcioł15 05 Wrz 2015 15:04 6093 10
  • #1 05 Wrz 2015 15:04
    dzięcioł15
    Poziom 11  

Zastanawiam się nad kupnem tej drukarki do domu. Ważne jest, że ten sprzęt posiada Wi-Fi. Nie zauważyłem by miał RJ45, ale skoro ma Wi-Fi to nie jest problemem. Najważniejsza rzecz to tanie uzupełnianie tuszu z buteleczek. CMY - każda buteleczka kosztuje coś około 25 zł, a czarna to koszt 35 zł. Opłaca się? Może ktoś podrzuci inne, bardziej opłacalne rozwiązanie w podobnej, lub niższej cenie?

0 10
  • #3 05 Wrz 2015 22:45
    dzięcioł15
    Poziom 11  

Ale jakiego kombinowania? Wiem, że są ludzie, którzy od lat korzystają z zamienników i drukarki im się nie psują. Sprzedają oryginalne kasety z tuszem, a na to miejsce kupują przeźroczyste pojemniki, by później uzupełniać je dolewkami jednego rodzaju. Chodzi mi o takie rozwiązanie, które nie uszkodzi drukarki. Jestem gotów wydać więcej na sprzęt, który będzie tani w eksploatacji i proszę o poradę odnośnie kupna takiego sprzętu. Zapytałem czy kupno urządzenia Brother DCP-T500W będzie opłacalne, a zamiast tego dostaję wykład dotyczący kombinowania. Zdaję sobie sprawę z awaryjności najtańszych zamienników, więc szukam taniego (długofalowo) i bezpiecznego rozwiązania.

Jeszcze raz: Brother DCP-T500W - w tej drukarce tusz uzupełnia się z oryginalnych buteleczek. Kolor kosztuje 25 zł x 3 buteleczki, a czarny to koszt 35 zł. Opłaca się, czy może lepiej wybrać inną drukarkę w podobnej cenie, której koszt eksploatacji może być niższy?

-1
  • #4 06 Wrz 2015 15:30
    gda
    Poziom 10  

Bo to nadal jest zabawka. To że sprytnie marketingowcy podążają śladem potrzeb klientów nie znaczy że tego nie wykorzystują ;) To że tusz ma dedykowane przeznaczenie na 6tys wydruków nie znaczy że na tyle starcza. Bardzo sprytnie jest to zrobione tak żebyś nie pozostał długo bez kontaktu ze sprzedawcami materiałów. Tylko przykładem niech będzie dla ciebie fakt iż normę przeznaczenia wyznacza dokumentacja handlowa w której po wczytaniu się uświadomisz sobie że norma jest zadziwiająco niska (n% pokrycia). Kartka papieru zadrukowana pismem ciągłym ma dużo więcej pokrycia, które będzie w realu i tak determinowało zużycie np tuszy na realnym, nie handlowym poziomie :) A, to tylko mały przykład. Reszta przed tobą. Zabawki są do zabawy! Trzymaj się :)

0
  • #5 06 Wrz 2015 15:43
    dzięcioł15
    Poziom 11  

Skoro się na tym znasz, to zaproponuj inne rozwiązanie, które będzie bardziej sensowne w tej cenie, bo nie wierzę, że tylko drukarka za półtora tysiąca, będzie gwarantować niskie koszty eksploatacji.
    Tak jak wspomniałem, wielu ludzi korzysta z tanich zamienników, od wielu lat i nie mają problemów z uszkodzonym sprzętem. Być może ktoś właśnie korzysta z takiego rozwiązania i chciałby się podzielić ze mną swoim doświadczeniem w tym zakresie.
    Z doświadczenia wiem, że można kupić jakiś sprzęt tanio i będzie on działał przez wiele lat. Jeśli chodzi o drukarki, nie mam doświadczenia więc proszę doświadczonych kolegów o pomoc przy wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania.
    Nie będę drukował zbyt wiele. Raczej sporadycznie. Dlatego właśnie wpadł mi w oko ten Brother.

0
  • #6 06 Wrz 2015 16:40
    gda
    Poziom 10  

dzięcioł15 napisał:
    Skoro się na tym znasz, to zaproponuj inne rozwiązanie, które będzie bardziej sensowne w tej cenie, bo nie wierzę, że tylko drukarka za półtora tysiąca, będzie gwarantować niskie koszty eksploatacji.
    Tak jak wspomniałem, wielu ludzi korzysta z tanich zamienników, od wielu lat i nie mają problemów z uszkodzonym sprzętem. Być może ktoś właśnie korzysta z takiego rozwiązania i chciałby się podzielić ze mną swoim doświadczeniem w tym zakresie.
    Z doświadczenia wiem, że można kupić jakiś sprzęt tanio i będzie on działał przez wiele lat. Jeśli chodzi o drukarki, nie mam doświadczenia więc proszę doświadczonych kolegów o pomoc przy wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania.
    Nie będę drukował zbyt wiele. Raczej sporadycznie. Dlatego właśnie wpadł mi w oko ten Brother.

1.
    Odpowiem od końca.
    Nie znam nikogo po za jedną osobą (moją kuzynką) kto ma takie urządzenie i kombinując obniża sobie koszty!!! Kuzynka ma starą (lata osiemdziesiąte) drukarkę HP DJ 790C i faktycznie cudem udaje się jej drukować w miarę tanio. Taniej niż przewidział to producent. Dlaczego? A dlatego że kupuje oryginalne tusze w dystrybucji wtórnej (leżaki, lekko uszkodzone itp) od dostawców którzy się ich pozbywają za psie pieniądze, dużo niższe niż detaliczna w sklepie. Do tego drukuje dosłownie 1 wydruk na trzy lub pięć dni. Jest księgową na emeryturze. Dorabia sobie robiąc jakieś zestawienia czy bilanse raz na tydzień jakimś bogatym klientom. Ponieważ musi mieć wydruk czasami na zawołanie raz w tygodniu na papierze musi mieć drukarkę u siebie w domu. Doskonale wie że tusze są drogie, kalkuluje to w koszty dochodów, zgadza się na to choć kupuje taniej. Jak długo będą jeszcze dostępne te tusze, nie wiadomo. Na razie sobie o dziwo radzi, kupując gdzieś za granicą tańsze z wyprzedaży.
    Bajki o mitycznych kombinacjach są tylko czymś w rodzaju opowieści i nadziei. To jak z dolewkami szuwaksów do oleju obniżającymi koszty spalania paliwa czy naprawiającymi silnik. Komuś się coś udało ale nie znaczy że długo tak się ciągnie Nie znaczy że każdemu pochodzi. Wiem bo pracuje od lat w serwisie ;)
    2.
    Mówimy to klientom w serwisie od ponad 15 lat, wbijamy do głowy i sprowadzamy na ziemię że nie da się za przykładowe marne 1500zł tanio drukować na poziomie kosztów dużych urządzeń za które profesjonaliści płaca olbrzymie pieniądze w inwestycjach kredytowych. Pisałem także wiele razy na różnych forach. O dziwo na rynku Australijskim doskonale sobie z tym ludzie radzą. Owszem są tacy (mała grupka) którzy próbują kombinować z tańszymi sposobami ale szybko się przekonują że to bez sensu i albo następnym razem nie kupują wcale albo zaczynają wreszcie całkowicie świadomie zasilać sprzedawców (przysłowiowo w Polsce określanym haraczem) za materiały i konserwacje jak producent przewidział, przykazał, w konkretnych cenach, za prawdziwe pieniądze. Zabawki są bardzo drogie w eksploatacji! Użytkownicy, którzy kupują zgadzają się na to i akceptują koszty ale otrzymują luksus posiadania wydruku tu i teraz. Drogiego ale tu i teraz. Materiały dedykowanej jakości mają tą zaletę że nie powodują utraty gwarancji, jakości, niespodzianek. Są drogie ale coś za coś! Zasada ogólnie i z grubsza jest prosta. Im droższe urządzenie w zakupie tym dostajesz coś więcej. Szybkość druku, jakość druku, niższe koszty eksploatacji (wydajność) itd. Nie przeskoczysz, trudno!!! Na pewno za 300-500zł nie kupisz nic taniego w eksploatacji, możesz być pewien! (w handlu tak jest na całym świecie, w Polsce mówią na to: jak nie pałą to go dzidą :)) Tylko że w dobrych sklepach serwisowych z drukarkami i kopiarkami nie proponuje się tego czego w ogóle nie potrzebujesz, a to co ci przyniesie docelowo korzyść (pod twoje potrzeby) Jak czegoś takiego nie ma handlowiec mówi to otwarcie - nie ma, a nie wciska kit!
    Chcesz coś czego nie ma, nie istnieje tanie w zakupie i eksploatacji, kropka.
    ps
    Żebyś nie czuł rozgoryczenia, zawodu napiszę na pocieszenie tak.
    To troszeczkę tak jak prezydent naszego miasta. Jest przekonań które mi akurat nie pasują, ma potrzeby (!), którymi się osobiście brzydzę ale nie robi mi krzywdy i nie emanuje nachalnie ale w tym co zawodowo robi jest cholernie dobry! Ma jaja i wartości które realizuje, które dla lokalnego społeczeństwa są ważniejsze niż jego prywatne sprawy. To znaczy, zgadzając się na wszystko co mi nie pasuje akceptuje to co istotne - najważniejsze! Coś za coś!

0
  • #7 06 Wrz 2015 17:45
    hernan_cortes
    Poziom 21  

Użytkownik gda na oczy chyba nie widział tego modelu Brothera stąd jego niewiedza i przydługie wywody nijak mające się do tematu.
    Oryginalne tusze w butelkach (bo tylko takie są do tego modelu) kosztują 35 zł czarny i po 25 zł każdy kolor, do tego gwarancja na 3 lata - moim zdaniem bardzo rozsądny wybór.

http://www.brother.pl/printers/all-in-one-inkjet/dcp-t500w#overview

1
  • #8 06 Wrz 2015 21:04
    gda
    Poziom 10  

hernan_cortes napisał:
    Użytkownik gda na oczy chyba nie widział tego modelu Brothera stąd jego niewiedza i przydługie wywody nijak mające się do tematu.
    Oryginalne tusze w butelkach (bo tylko takie są do tego modelu) kosztują 35 zł czarny i po 25 zł każdy kolor, do tego gwarancja na 3 lata - moim zdaniem bardzo rozsądny wybór.

http://www.brother.pl/printers/all-in-one-inkjet/dcp-t500w#overview

Rozsądny to pewnie jest ale dla kogoś kto ma świadomość że za tanie pieniądze eksploatacja będzie droższa niż by sobie to wymyślił, oczekiwał po przeczytaniu cudownych metod ich obniżania ;) Akurat osobiście tego modelu nie miałem w serwisie ale jak by pomyśleć o realu zużycia i eksploatacji (innych walorach konsumpcji handlowej) to wyjdzie dokładnie tak, jak zawsze! Ile przykładów choćby na tym forum trzeba? Proszę poczytać sobie tematy jakie ludziska zakładają! Po co by zakładali, ot tak, dla zabawy? Podawałem przykładowego linka, mało? Codziennie po paru zdruzgotanych albo zbulwersowanych nagłym zejściem ich nowej zabawki posiadaczy w serwisie na naprawę, to mało? A potem lament. No , może by pan spróbował udrożnić (oczywiście za grosze) głowicę, może by pan spróbował wymienić papmersa, może by pan spróbował odblokować stację serwisową, może by pan spróbował odblokować kodera, może by pan spróbował odblokować liczniki itd, itd. A wszystko najlepiej za grosze i z gwarancją. Codziennie kolejne parę sztuk w serwisie ląduje na złomie bo zszokowanemu klientowi żal jest 150-250zł za serwis zespołu bo drukarka kosztowała przecież 3 miesiące temu tylko lub aż 400zł. To pytam głośno i wyraźnie, to jest rozsądne drodzy sprzedawcy kitu, drodzy klienci kupujący oczami, a nie głową? Kropka ;)

Proszę przeczytać posty na forach o pięknych poradach z przed ładnych paru lat, a potem posty o pomoc w naprawach tego co polecali kiedyś. To sztuczny, cyniczny pijar handlowy, nic więcej!

Kupować rozsądnie = kupować w pełni świadomie, zgadzając się na wszystkie zastrzeżenia eksploatacyjne producenta!
    To takie oczywiste i proste, bądź uczciwy wobec producenta, producent będzie uczciwy wobec ciebie. Kupuj dedykowane materiały przez producenta, rób na czas okresowe konserwacje i wymieniaj wszystko to co przewidział, a będziesz miał prawo powiedzieć coś konkretnego. Inaczej będzie zawsze to wina UŻYTKOWNIKA bo zaniedbał warunki użytkowania!!!

-1
  • #9 06 Wrz 2015 22:57
    dzięcioł15
    Poziom 11  

Kolego Gda, mówisz o cenach od 200 do 500 zł. Model drukarki, o którą pytam, kosztuje 730zł. Wniosek jest taki, że zaistniało nieporozumienie w przekazie. Jak widzisz, nie jest to jakiś najtańszy model. Miałem już "zabaweczkę" od Hp za 200zł i wiem ile kosztują oryginalne tusze do takiej drukarki. Właśnie dlatego gotów jestem zainwestować w drukarkę więcej, by obniżyć koszty drukowania do ludzkiego poziomu. Zdaję sobie sprawę z tego, że koszta eksploatacji i tak są wyższe niż przy tych kosmicznych drukarkach o jakich mówisz, ale chcę wyrównoważyć koszt kupna sprzętu do kosztu eksploatacji i wiem, że jest to możliwe. Widzę, że koszta eksploatacji drukarki Brother DCP-T500W są całkiem przyzwoite. Pytam czy opłaca się kupić tę drukarkę, czy też może lepiej dać stówę więcej lub mniej i kupić coś lepszego, coś co ktoś inny mi poleci, jako rozwiązanie działające i dające satysfakcję szczęśliwemu posiadaczowi.
    Podam przykład. Kiedy kupowałem router, zastanawiałem się nad rozwiązaniem ze średniej półki. Nie potrzebuję jakiegoś kosmicznego sprzętu, tylko zwykły router do dzielenia internetu. Kolega, który prowadzi serwis w Łodzi, poradził mi bym kupił TP-Linka WR1043ND za jakieś 250zł. Tańsze routery często się wykrzaczają, natomiast ten sprzęt miał spełnić moje oczekiwania. Okazało się, że ten sprzęt przerósł moje oczekiwania pod kilkoma względami. Za niewielkie pieniądze kupiłem solidne rozwiązanie dla sieci domowej, zdolne konkurować z rozwiązaniami z wyższych półek cenowych. Nie mów mi więc, że nie istnieje rozwiązanie pośrednie, zadowalające użytkownika.
    Mam zamiar drukować głównie tekst, czasami w kolorze. Drukowanie będzie się odbywać sporadycznie. Czy warto wydać 730zł na tego Brothera, biorąc pod uwagę moje plany. Przecież nie wydam kilku tysięcy na drukarkę, która będzie drukować tanio.... raz na tydzień.

0
  • #10 06 Wrz 2015 23:27
    gda
    Poziom 10  

Chcesz tani w zakupie sprzęt, kolorowy ale sam twierdzisz że będziesz rzadko korzystał. To albo rzadko korzystasz i godzisz się na warunki producenta (wszystkie resursy, wszystkie materiały) jak przykazał albo nie. Szczerze ci pisze, że to co podają handlowe dokumentacje nie odpowiada realnemu życiu, a ty masz pretensje? Mam ci kadzić i pisać takie brednie: no tak, wygląda kolorowo, fajnie że ma coś jak pseudo CIS (naprawdę ni pies ni wydra) i jest w dodatku tani w zakupie, a tusze tanie jak barszcz i tak wydajne. Sory, nie nie napiszę.

Moderowany przez rys57:

Post edytowałem (p. 4.1 i 4.1.4 regulaminu).

-1
  • #11 09 Gru 2015 22:36
    Marek_Pe
    Poziom 23  

dzięcioł15 napisał:
    Zastanawiam się nad kupnem tej drukarki do domu. Ważne jest, że ten sprzęt posiada Wi-Fi. Nie zauważyłem by miał RJ45, ale skoro ma Wi-Fi to nie jest problemem. Najważniejsza rzecz to tanie uzupełnianie tuszu z buteleczek. CMY - każda buteleczka kosztuje coś około 25 zł, a czarna to koszt 35 zł. Opłaca się? Może ktoś podrzuci inne, bardziej opłacalne rozwiązanie w podobnej, lub niższej cenie?

Witam,
    Ponieważ sam noszę się z zamiarem kupna tejże drukarki chciałbym wiedzieć czy doszło do zakupu i ewentualnie opinia. Coś w necie zadziwiająco skąpo na temat tej drukarki, fakt to jeszcze nowinka więc nie ma wielkiej rzeszy użytkowników ale mimo to generalnie można zobaczyć tylko rozpakowanie na UT....
    Pozdrawiam

1