Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hyundai Accent II 1.3 '00 - odpala dobrze tylko na gazie.

arQn 05 Sep 2015 15:53 1386 9
    arQn
    Level 10  
    Na wstępie zaznaczam, że są podobne tematy na temat problemów odpalania na benzynie, lecz tu jest wyjątek, z którym się nie spotkałem.

Auto Hyundai Accent II LC 1.3 2000r.

Witam, mam problem z odpalaniem na benzynie po nocy lub po kilkugodzinnym postoju, mianowicie odpala po 7 - 9 krótkim kręceniu. Nie ma opcji żeby odpalił jak długo kręcę bo mogę tak aż ako padnie a i tak nie odpali. Krótkie "sekundówki", za 3-4 razem już słychać jak by chciał, coś tam załapuje, a 7-9 przekręceniem, odpala. Jak jest rozgrzany to odpala na dotyk.
    Mam sekwencyjną instalację gazową STAG. Awaryjnie na gazie odpala pięknie za każdym razem czy zimny czy ciepły. Wyżej pisałem o wyjątku; otóż gdy odpale awaryjnie na gazie, mogę go zgasić i odpalić na benzynie na dotyk nawet jak jeszcze nie zdążył się rozgrzać. Tzn wystarczy go tylko na chwileczkę odpalić na gazie i już odpala na dotyk na benzynie.
    Cztery warsztaty rozkładają ręce.
    Wymieniona listwa z wtryskami na inną używaną, wymieniona pompa paliwa na nową, pomimo że starą było słychać; wymienione świece oraz przepływomierz. Mechanicy się poddają.
    Pomóżcie proszę co jeszcze mam sprawdzić i jakim sposobem bo za chwilę będę musiał rozrusznik wymieniać od tego kręcenia... Słyszałem o regulatorze ciśnienia paliwa.. może to? A może filtr paliwa? Sęk w tym że jak auto już odpali w końcu na benzynie, to pierwsze 3-4 wciśnięcia gazu powodują jego dławienie. Później już jest pięknie i przyspiesza, wyprzedza bez żadnych szarpań.
    mariobros72
    Level 10  
    sprawdzałeś odpowietrzenie baku? w tym modelu to się często zdarza
    arQn
    Level 10  
    Nie wiem czy mechanicy sprawdzali... Ja na pewno nie. Nie mam pojecia jak to zrobic. Jakies wskazowki? :wink:
    kkknc
    Level 43  
    Mapy mogły ci się rozjechać. Masz ciśnienie paliwa? Wtryski benzynowe się otwierają? Nie masz za dużego spadku napięcia? Bardziej na mapy stawiam. Pewnie za bogato gazu i teraz ubogo na benzynie zanim sonda ruszy masz za mało benzyny.
    mariobros72
    Level 10  
    jest gdzieś zaworek , pozatym rurka idzie od wlewu do baku, obok głównej wlewu
    arQn
    Level 10  
    Co do map... Pojezdzilem nim celowo na benzynie. Zrobiłem 350km. Czy po tylu km na benzynie nie powinny się "naprawić" te mapy? Bo efektu to nie przyniosło...
    A ten regulator ciśnienia paliwa? Nie wiem czy jest on w ogóle w moim aucie... Jest możliwość że go nie posiadam? Czy jest on w każdym samochodzie?
    mariobros72
    Level 10  
    a ssanie działa , skoro na ciepłym odpala to może krokowy wysiadł.
    arQn
    Level 10  
    Jak by ssanie nie działało to chyba by w ogóle nie odpalił co? A on odpala ale dopiero za 8-10 razem...
    mariobros72
    Level 10  
    aż tak zimno nie jest, odpali ale ciężko, a jak ciepły to bez problemu
    arQn
    Level 10  
    Wszysyko jasne. Problem rozwiazany. Wystarczylo sprawdzic cisnienie na cylindrach. Na jednym o 3 bary za malo, na drugim 1,5 bara. Reszta ok. Dol silnika do remontu. Z racji ze to nie oplacalne, kupilem inny silnik. Po przekladce wszelkie problemy znikly.
    Pozdrawiam