Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Inne - Odkurzacz wodny / piorący - tak czy nie?

joannacpl 05 Sep 2015 16:20 1011 1
    joannacpl
    Level 1  
    Witam, właśnie planuję zakup odkurzacza piorącego / wodnego. Chodzi za mną jeden model: Zelmer AquaWelt VC7920.0SP. W związku z tym mam pytanie- czy któraś/yś z Was używa tego odkurzacza? jak się spisuje? czy jest głośny? Czy ma dobrą siłę ssania?
    Jeśli używacie innego odkurzacza piorącego- napiszcie swoje opinie.
    Przemek7
    Level 18  
    Używam ten model od roku jako drugi "na mokro" Na sucho Electrolux Ultrasilencer. Wcześniej kilka razy miałem do czynienia z Karcherem Putzi 200.

Wyprałem tym odkurzaczem kilka samochodów, kilka razy dywany w całym domu.
    Jeden z samochodów prałem niemal 10 razy pod rząd np. fotel woda-odsysanie, woda-odsysanie, do uzyskania czystej odsysanej wody - poprzedni użytkownik woził psa... (podsufitkę pierzemy tylko raz... trzeciego może nie być)

Odkurzacz ma swoje wady po to żeby miał zalety :)
    Wady: duży, ciężki, głośny, mało praktyczny jeśli chodzi o przechowywanie (dodatki)
    Zalety? Czyści jak Putzi 200 a kosztuje 4 razy mniej. Na połowie mocy ciągnie lepiej niż Putzi. Po godzinie od prania dywan jest niemal suchy.

Odkurzacz raz "dostał piany" czyli nadmiar piany z wiaderka zbiorczego wyszedł przez turbinę wylotem powietrza. Po wytarciu, przesuszeniu działa bezproblemowo.

Po każdym użyciu odkurzacz myty wewnątrz, wycierany, suszony, suszona gąbka filtra.
    Pielęgnacja prosta a popłaca bo zostawienie brudnej wody w odkurzaczu na kilka godzin skutkuje smrodkiem stęchlizny.

Polecałbym drugi mniejszy model do pracy "na sucho" do codziennego użytku.
    Odkurzacz dostałem od osoby która była nim totalnie zawiedziona... dla mnie nieoceniony.
    Proponowałbym pożyczenie na próbę nawet dowolnego odkurzacza piorącego - przybywa firm wypożyczających - portale ogłoszeniowe ok 50 zł na dobę. Doświadczenie bezcenne wobec kilkusetzłotowego wydatku.