Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark E120 - zła jakość wydruku

05 Wrz 2015 16:37 1152 6
 • Poziom 2  
  Moja kilkuletnia drukarka z małym przebiegiem od jakiegoś czasu coraz bardziej "brudzi wydruki" - pasek po lewej stronie robi się coraz szerszy, pojawił się też drugi pasek po prawej. Toner i chip nieoryginalny, ale długo działał bez zarzutu Lexmark E120 - zła jakość wydruku


  co zrobić? co sprawdzić? nie znam się kompletnie...
 • Pomocny post
  Specjalista - kserokopiarki
  Masz uszkodzoną listwę czyszczącą w module bebna . Trzeba bedzie wymienić ją i opróżnić moduł z resztek tonera. Przy okazji wymieniłbym też bęben i rolkę ładującą. Możesz tez kupić cały moduł bebna (zamiennik) .

  C.
 • Pomocny post
  Poziom 10  
  Moduł zasypany złym tonerem spowodował pewnie nawarstwienie się na wałku magnetycznym mieszaniny starego z nowym, a listwa zbierająca nie jest w stanie zdjąć nadmiaru po rozładowaniu bębna przez elektrodę transferową pod papierem.
  Proponowałbym wymienić cały zespół i dokładnie wyczyścić drukarkę ;)
 • Pomocny post
  Specjalista - kserokopiarki
  Zasypanie kartridża "złym" tonerem skutkuje pogorszeniem druku na CAŁYM obszarze kartki a nie tylko na jego brzegu. Skoro kolega lew-ka pisze że na zamiennym działał dobrze i i dopiero po jakimś czasie zaczęły sie problemy to proszę nie wprowadzać go w błąd. Niestety listwa czyszcząca i rolka PCR to dość powszechna usterka w modelu E120. Sam koszt elementów nie jest duży a wymiana stosunkowo prosta. Jezeli autor nie chce się bawić w wymianę elementów - można zakupić moduł zamienny . Spisują się bardzo dobrze (moze z wjątkiem tych "budżetowych" ;) )

  C.
 • Moderator
  Usunąłem zbędne uwagi.
  Poczekajmy na wiadomość od Autora tematu, co zrobił i jakie efekty uzyskał.
 • Poziom 2  
  dziękuję za odpwiedzi. toner długo nie sprawiał żadnych problemów. pewnie kupię cały moduł. czy wymiana to dużo pracy i bałaganu?
 • Pomocny post
  Specjalista - kserokopiarki
  Nie , wystarczy wyjąć toner, otworzyć z tyłu drukarkę i wysunąć moduł bębna. Analogicznie zakładasz nowy , zamykasz tył , wkładasz toner i po kłopocie :)

  C.