Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik ruchu sufitowy - Dobrej jakości czujnik ruchu jako włącznik LED

posek 06 Wrz 2015 10:11 2529 8
  • #1 06 Wrz 2015 10:11
    posek
    Poziom 13  

Posiadam oświetlenie LED w listwach przypodłogowych, zasilacz sterowany sufitowym czujnikiem ruchu kupionym w castoramie za około 25zł. Niestety mimo iż maksymalne obciążenie dla czujnika to 1200 W w moim przypadku jest około 45W ,przekaźnik w czujniku często się "zlepia" tzw nie wyłącza oświetlenia przy braku ruchu, często bywało tak że wyszedłem do pracy i po przyjściu nadal świeciły się diody, czujniki były już reklamowane 4x w castoramie za każdym razem otrzymywałem nowy i ten sam problem , działały góra 2 msce , przy ostatniej reklamacji która została uwzględniona otrzymałem zwrot pieniędzy. Czy możecie mi polecić jakiś dobrej jakości czujnik z dobrym przekaźnikiem, bo jak oglądam te wszystkie czujniki , to wszystko to samo od jednego chińczyka tylko firmy polskie nadrukowały sobie swoje logo ? Pozdrawiam

1 8
  • Relpol
  • #2 06 Wrz 2015 10:21
    Krzy2Krzy.
    Poziom 14  

Witam.
    Kup czujnik firmy STEINEL .
    Pozdrawiam.

0
  • #3 07 Wrz 2015 07:04
    Jacek79
    spec od auto-elektro

Poprowadz przewody do rozdzielni i tam zamontuj stycznik sterowany twoim czujnikiem

0
  • Relpol
  • #4 21 Mar 2016 19:27
    Baqo
    Poziom 12  

Witam ,podłączam się do tematu ,też potrzebuję czujnik ruchu wpuszczany w sufit płyta g/k na korytarzyk , żona w nocy chodzi do kibelka ,dwie oprawy ledowe 3W chcę załączać czujnikiem to niewiele ale ,zależny mi na dobrym czułym czujniku .
    firmy STEINEL znalazłem 3 rodzaje podtynkowe .
    SD3360 ST660918 STEINEL

IS300 ST601317 STEINEL

IS D360 TRIO STEINEL

Są jeszcze mikrofalowe ale czy warto?
    I z Hagera jest EE805 ale czy do ledów się nadaje ?

Wysokość pomieszczenia to 2,67m

Moderowany przez Krzysztof Reszka:

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

0
  • #5 21 Mar 2016 19:59
    TvWidget
    Poziom 31  

posek napisał:
    Niestety mimo iż maksymalne obciążenie dla czujnika to 1200 W w moim przypadku jest około 45W ,przekaźnik w czujniku często się "zlepia"

To jest zapewne 1200W obciążenia o charakterze rezystancyjnym. Można podejrzewać, że LED bezpośrednio z sieci 230V nie zasilasz. Jeśli np. użyłeś transformatora to nic dziwnego, że styk w czujce ulega szybkiemu uszkodzeniu.

0
  • #6 21 Mar 2016 20:04
    Lab75
    Poziom 15  

Cześć, wszystko fajnie, pięknie, tylko ktoś z Was zastanawiał się nad prądem rozruchowym (inrush current) zasilacza, który jest podpięty do tych pasków? Zakładam, że to 50W konstrukcja czyli prąd rozruchowy może dochodzić do 60A (opierałem się na MeanWell'u)! Więc to nie żaden 'kiepski chińczyk' nawala tylko niewłaściwie wykonana instalacja. Sugestia zastosowania stycznika kolegi Jacek79 jest jak najbardziej na miejscu...

0
  • #7 22 Mar 2016 12:35
    Magic_moon

Poziom 18  

Jeśli jakiekolwiek czujniki to tylko firma STEINEL. Sprawdzona przez wielu.

0
  • #8 22 Mar 2016 12:45
    Lab75
    Poziom 15  

Magic_moon napisał:

To ja bym bardzo prosił o wskazanie takiego modelu, który zniesie te 30-60A przy włączaniu obwodu...

0
  • #9 22 Mar 2016 17:32
    Baqo
    Poziom 12  

Magic_moon napisał:

No ok. ale ,który z tych za linkowanych wybrać ,ja mam instalację led na 230V .

1