Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powermixser Phonic 740 plus oraz Skaytek 64 jak połączyć 2 satelity i 2 subbasy?

06 Wrz 2015 10:18 1671 23
  • Poziom 5  
    Posiadam powermixser Phonic 740 plus oraz końcówkę mocy Skaytek 640 (wiem że nie najlepsza ale na razie nie stać mnie na inną). Mam do tego kolumny LDM C-151 250W 8ohm i ldm CS -151 300w 8ohm. Jak to połączyć prawidłowo. Czy potrzebny Crossover. Czy mogę powermixser podłączyć w mostku (potrzebuje trochę więcej mocy) instrumenty to 2 klawisze i mikrofon. Prosiłbym o wyjaśnienie podłączenia łopatologicznie (nie jestem znawcą w ty temacie), naczytałem się dużo i jakoś się pogubiłem.
  • Poziom 5  
    Dzięki bardzo za odpowiedz.Właśnie tak mam podłączone.Ldm cs-151 to sub-basy i trochę ta końcówka za mała do nich(tak mi się wydaje).Co do mostka to w mostku ma 8ohm do 16ohm a kolumny mają po 8ohm więc może można podłączyć .Wzmacniacz ma 220W na 4ohm a na mostku 440 W na 8ohm więc trochę więcej .A przydało by się ponieważ mam zagrać u znajomych na weselu i sale zmienili na trochę większą i nie wiem czy mi mocy starczy a nie chciałbym ich zawieść .Sprzęt używany tylko w domu( zagrałem tylko 2 imprezy,ale w małej resturacji i tak na trzy czwarte mocy) dlatego nie wiem na ile starczy.Co do crossvera to tylko czytałem o tym i nie wiem jaki miałbym kupić.
  • Moderator Akustyka
    Nie ohm a om. A najlepiej użyj znaku Ω.

W mostku możesz podłączyć jeden bas tylko. Jak podłączysz 2 równolegle to będziesz miał impedancję wyjściową 4Ω i przeciążysz wzmacniacz. Może pójść z dymem.
    Jak podłączysz szeregowo, to wyjdzie na to samo jak byś podłączył normalnie w stereo, tylko będziesz miał mono.
    Jak byś nie łączył to nie wyciśniesz więcej mocy z tego sprzętu.
  • Poziom 5  
    Przepraszam z góry za pisownie.Pod mostek chciałem podłączyć te moje górki,ale jak nie idzie no to mówi się trudno. A co z tą zwrotnicą (crossover),potrzebna czy nie i jaka.
  • Użytkownik obserwowany
    Jaka to sala, że taki zestaw nie da rady?

W górkach i basach masz te same głośniki (Truvox 1525) i podłącz jak mówi górki pod powermixer a doły pod końcówkę mocy ew. daj "końcówkę mocy" w mostek i weź jeden subbas(bezpieczniejsza opcja).

Jedno i drugie ma zwrotnice - na 100-120 osób starczy.

P.S. Wesele znajomych, sprzęt Twój - kto gra?
  • Poziom 5  
    Sala jest co najmniej 2 razy większa niż ta na której grałem.Wesele jest mojego dalszego kuzyna ,dokładnie jego córki więc mogę śmiało im grać ,jest na około 40,50 osób.Zacząłem kombinować z podłączeniem kolumn ponieważ na powermixserze często mrugają czerwone diody nawet gdy nie jest bardzo głośno i bałem się że phonic przy tych kolumnach nie wytrzyma i się spali.(przedtem miałem 150w 4om dwie kolumny własnej produkcji)ale też niekiedy mrugały te diody.Z tego co wiem nie powinno doprowadzać się wzmacniacza na czerwony zakres, ale może się mylę.

P.S Mam 45 lat,gram od jakiś 20 lat na gitarze i klawiszach dla przyjemności.Miałem sprzęty różnej maści starego typu więc powermixser to dla mnie trochę nowość .
  • Poziom 43  
    No nie wiem czy wystarczy.
    Wątpliwe 2x140W z Phonic-a w nadstawkach i jakieś 2x100W w basie, bo więcej pewnie ten:
    klyz 22 napisał:
    Skaytek 64

nie ma.
    Zresztą nie wiadomo co to za "cudo", bo Google na jego temat nic nie wie.
    Ale jak wesele w rodzinie, to bez obaw, nie przegonią Cię. :-)
    Kupowanie do tego crossovera nie ma sensu, bo i tak nie ma możliwości podzielić pasma pomiędzy nadstawkami i basami.
    By kolumny ZAGRAŁY, będziesz musiał je zasilić czymś odpowiednim.
    Z tych wzmacniaczy już nic więcej nie wyciągniesz i nie pomogą tu żadne kombinacje.

Pozdrawiam.
  • Użytkownik obserwowany
    Nie powinno się na żółtych grać(sporadycznie mogą mignąć) a co dopiero na czerwonych.

50 twarzy to samymi górkami spokojnie obskoczysz - wystarczy owe górki odpowiednio zasilić.

Pozdrawiam
  • Poziom 5  
    Dzięki bardzo za odpowiedzi.Może sprzedam te dwa wzmacniacze i kupie coś mocniejszego.Dzięki.Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Jeśli kolumny basowe mają wbudowany crossover pasywny (jaki? Daj fotki panela połączeniowego), to na początek wystarczyło by cały zestaw (pełnopasmówki i basy) zasilić jedną końcówką o mocy 2x600-800W/4 om a do sterowania zestawu kupić mikser. Łączysz wtedy: mikser - końcówka, końcówka - basy, basy - nadstawki.
    Z czasem dokupił byś drugą końcówkę + crossover aktywny (chyba że któraś z końcówek, ew. obie by w takowy były wyposażone) wtedy konfiguracja zestawu nosiła by już aspekt profesjonalnego.
    Myślę iż (mniej-więcej) z kasy uzyskanej za Phonic-a i Skay...., można by już kupić używaną końcówkę i jakiś mikser.

Pozdrawiam.
  • Poziom 5  
    Ciężko biedzie kupić jakąś końcówkę za te pieniążki (patrzyłem na allegro),mikser to jeszcze pikuś ale będę się rozglądał. Powermixser Phonic 740 plus oraz Skaytek 64 jak połączyć 2 satelity i 2 subbasy? Powermixser Phonic 740 plus oraz Skaytek 64 jak połączyć 2 satelity i 2 subbasy? Pierwsze zdjęcie to moje górki,drugie subbasy.
  • Użytkownik obserwowany
    Wygląda, że nie masz zwrotnic ale spokojnie wzmacniacz 2x600/4 Ci wystarczy + crossover. Będzie mono(jeden kanał satelity a drugi basy) ale styknie ze spokojem.
  • Poziom 5  
    600W/4om nie będzie trochę mało.Moje kolumny są 8om.Razem jak je podłącze będą miały basy 600w a satelity 500w.Wzmacniacz 600w /4om to 8om może ze 400w(może się mylę,nie jestem elektronikiem),nie chce czegoś spalić.Już sam nie wiem.Kolega gra profesjonalnie na weselach ,ma powermikser i 2 kolumny dużo mniejsze od moich i naprawdę zasila nimi bardzo duże sale i na dużo osób.
  • Użytkownik obserwowany
    Stary górki i basy masz na tych samych głośnikach - Truvoxach 1525, więc doły nie są mocniejsze;)
  • Poziom 5  
    Ok.Oglądałem ads .Możesz mi powiedzieć za którym modelem musiał bym patrzeć.Nie oglądam innych bo nie chce kupić coś podobnego do tego mojego skayteka.
  • Poziom 43  
    klyz 22 napisał:
    600W/4om nie będzie trochę mało.

Będzie na styk, ale większej mocy końcówka, była by z lekkim zapasem.

klyz 22 napisał:
    Moje kolumny są 8om.Razem jak je podłącze będą miały basy 600w a satelity 500w

Jak dwa satelity o impedancji 8 om, połączysz z sobą równolegle, to będą miały impedancję 4 om. Tak samo będzie z basami.

klyz 22 napisał:
    Wzmacniacz 600w /4om to 8om może ze 400w

Tak mniej-więcej.
    Wzmacniacz który ma moc 2x600W przy obciążeniu 4 om, obciążony impedancją 8 om, będzie miał moc mniej więcej 2x300 - 400W. Wystarczająco, by zasilić dwa satelity, lub dwa basy, podłączone po sztuce na kanał.

klyz 22 napisał:
    nie chce czegoś spalić

Jeśli nie będziesz grał na świecących (lub jak mawia Kamil: "na czerwonych" :-)) CLIP-ach, to nic się nie spali.

klyz 22 napisał:
    .Kolega gra profesjonalnie na weselach ,ma powermikser i 2 kolumny dużo mniejsze od moich i naprawdę zasila nimi bardzo duże sale i na dużo osób.

Hmm, może i gra profesjonalnie, ale na nieprofesjonalnym sprzęcie.
    Powermikser i małe kolumny, to dla mnie nie jest profesjonalny sprzęt. :-) Zwłaszcza na bardzo duże sale.

klyz 22 napisał:
    za którym modelem musiał bym patrzeć

Minimum LX-1100, jednak LX-1400, był by już z lekkim zapasem.
    Patrz też: Elmuz-2604/2804, Hand Box ATX-1200/1400/1800 (niektóre modele są z wbudowanym crossoverem), Behringer EP-2500 itp.

Jak coś ciekawego trafisz, napisz, ocenimy.

Pozdrawiam.
  • Poziom 5  
    Dzięki bardzo za wszystkie odpowiedzi.Ceny tych końcówek dość duże ale zobaczymy.Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    No niestety, kilowaty i jakość już trochę kosztują, w odróżnieniu od 100 - 200W popierdółek. :-)
    Śledź portale aukcyjne, być może uda się wychwycić jakąś okazję.
    Może Kamil ma coś za przystępną kasę?

Pozdrawiam.
  • Użytkownik obserwowany
    Nie bardzo - z tanich mam Elmuza 2254 i 2304
  • Poziom 5  
    Mam jeszcze jedno pytanie.Jak kupie końcówkę mocy to podłączyć kolumny,wzmacniacz - wejście suba a wyjście z suba na górki,czy w jakiś inny sposób.Nie chce żeby mi wyszło 16om.
  • Użytkownik obserwowany
    Na początek odkręć terminal tylni z subbasów i sprawdź czy masz wersje ze zwrotnicami czy bez.

Jeśli ze zwrotnicami to wpinasz się w jedno z gniazd w kolumnie w gniazdo obok wpinasz satelitę.

Jeśli nie posiadasz zwrotnic w subbasach to MUSISZ kupić crossover i jedyna opcja grania jedną końcówką to opcja mono(kanał A satelity a kanał B basy).
  • Poziom 5  
    Nie wiem czy to zwrotnica czy tylko jakiś filtr Powermixser Phonic 740 plus oraz Skaytek 64 jak połączyć 2 satelity i 2 subbasy? Na razie jedna końcówka,choć nie wiem czy druga przybędzie ponieważ jak mówiłem nie gram profesjonalnie tylko bardzo sporadycznie,a w domu to jedna mi starczy.