Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Wykonanie LED 0,5-2W 12V z soczewką TROJMIASTO

kamilxus 06 Wrz 2015 11:48 1380 18
  • #1 06 Wrz 2015 11:48
    kamilxus
    Poziom 6  

Zlecę Wykonanie LED 0,5-2W 12V z soczewką skupiającą światło np. 5-15stopni.
    Chodzi by były jak najmniejszego wymiaru, wysokość z soczewką ok. 25mm, średnica również ok. 25mm. Mam takie 10szt wykonane 5 lat temu przez elektronika, gdyby nie uszkodzenia mechaniczne to byłoby 100% nieuszkodzone, mogę dać na wzór. Cena jaka mnie interesuje za wykonanie razem z częściami to <30zł, jednak projekt widzę jako rozwojowy z uwagi na możliwości zastosowania.
    Kamil 501338700

Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • Mitronik
  • #2 06 Wrz 2015 12:32
    st4chuu
    Poziom 15  

Skoro to praca odtwórcza to chyba i tak zjadło jedno 0 przy budżecie

• #3 06 Wrz 2015 13:22
    zmyslonyy
    Poziom 26  

Chyba nastała fala pseudo "zleceniodawców" po dużej dawce mocarza...
    Już nawet na chipsy nie starczy...po takim zleceniu.
    A transport zakupionych materiałów? Wszyscy liczą po kosztach hurtowych...ale to może niech sami sobie kupią, złożą, skleją i uruchomią a potem wezmą odpowiedzialność za to to co spłodzą.

• #4 06 Wrz 2015 13:51
    atom1477
    Poziom 43  

No to chyba jakieś jaja. 30zł?
    Za 300 tutaj "mieszamy zleceniodawców z błotem"*.
    Na 30zł to już nie mam nawet słów.

*Bez obrazy, po prostu ich uświadamiamy że taka cena jest śmieszna i nie da się w niej zrealizować większości zleceń.

• Mitronik
  • #5 06 Wrz 2015 14:17
    antrykot
    Poziom 20  

Albo autor podał cenę ile by miało kosztować produkowanie tego seryjnie i nie mówi tu o pracy włożonej w zaprojektowanie tego, albo faktycznie miał 100 zł, z czego 70 wydał na mocarza i zostało 30. 30 zł to nawet na przesyłkę tego wzoru w dwie strony nie wystarczy :D

• #6 06 Wrz 2015 16:01
    zster

Poziom 28  

<30 zł wykonanie wraz częściami ?? Rozumiem, że zleceniodawca zamawia od razu 10 000 sztuk...

• #7 07 Wrz 2015 07:10
    Walentynka
    Poziom 14  

Wrzuć fotki tego czegoś będzie łatwiej coś powiedzieć.

• #8 07 Wrz 2015 09:22
    kamilxus
    Poziom 6  

5 lat temu za 10szt. zapłaciłem 250zł. Zapewne części elektroniczne przez te 5 lat poszły 10 razy w górę :D ? A może każdy elektronik, nawet bez doświadczenia, to od razu 100zł/h bierze?
    Mi chodzi o goły element bez obudowy. Wg mnie 300zł to z satynową oprawką i niklowaną nóżką lub podstawką to nie powinno kosztować.
    Zamiast siać zamęt to zaproponujcie swoje konkretne propozycje, bo na razie to widzę lożę szyderców..

Robił mi to gość co ma sklep internetowy (czyli części swoje, z marżą), a w zasadzie jego pracownik. Niestety ma tyle roboty, że ciężko mu się tego podjąć ponownie. Nie ma sprawy, ocenimy co trzeba kupić to kupię, nawet zrewiduję to z nim, bo ostatnio jak z nim rozmawiałem, to mówił, że zamiast LED 0,5W, można dać 1W przy zachowaniu niskiej temperatury bez radiatora.

Szukam kogoś kto chce to poskładać do kupy. Jak nie znajdę, to będę męczył tego gościa od sklepu do skutku.

Pozdro!

• #9 07 Wrz 2015 09:33
    zster

Poziom 28  

Męcz tego gościa dalej ;)

• #10 07 Wrz 2015 09:36
    encore
    Poziom 17  

O co Ci właściwe chodzi? Po przeczytaniu twojego ogłoszenia zrozumiałem że chcesz żeby ktoś zrobił soczewkę, obudowę, zamontował diodę , wszystko poskładał i to wszystko za 30zł.
    Co jest bardzo ciekawe nawiasem mówiąc, bo przecież wiadomo że soczewki ( szklane czy plastikowe) to każdy przedszkolak w 10 sekund z piasku wiślanego robi.
    Zgadzam się z przedmówcami że kolego jesteś jakąś substancją chemiczną zamroczony.
    Jak ktoś wcześniej napisał , cena jest realna jak zamówisz 10 000 sztuk.

• #11 07 Wrz 2015 09:51
    atom1477
    Poziom 43  

Znajomy kilka miesięcy temu miał za zadanie połączenie diody mocy z radiatorem i soczewką, i cała zabawa nie zmieściła się w 1000zł (przy 1 sztuce).
    Okazało się że nawet Maritex (dostawca tych ledów i producent oświetlenia z nich) miał problem z połączeniem diod i radiatorów. I wolał sprzedawać osobno.
    Jeżeli łączenie ma być nie lutowane a na pastę, to też problem.
    Jedyną osobą która to może zrobić tanio (zrobić, czyli koszt robocizny) jest jakiś student czy gimnazjalista. A on nie dysponuje zapleczem materiałów do testów. Taką pastę musiał by więc po prostu specjalnie kupić. A nie sprzedają jej na kropelki. Musowo kupić większą tubkę. Ten student/gimnazjalista wykorzystał by tylko kropelkę, ale kupić to musiał by całą tubkę i reszta by mu została. A ktoś za to musi przecież zapłacić.
    Teraz soczewka. Tutaj nie wiem czy będą jakieś problemy. Znajomy miał jakieś trochę większe wymagania więc dobierał soczewki (mimo informacji w datasheetch prościej było kupić kilka i wybrać).
    Czyli robocizna będzie tania ale koszt materiałów wysoki.
    Żeby materiały mieć tanio to musowo mieć zaplecze. Czyli musi to być jakiś producent/sklep. Ale oni zwykle mają działalności gospodarcze i nie pracują po cenach studenckich/gimnazjalnych. Więc tanio mogą zrobić jedynie dla siebie.
    Trafiła Ci się wcześniej po prostu okazja i ktoś zrobił tanio. Ale to nie argument żeby inni mieli robić w tej samej cenie. Ja myślę że sklep się pomylił w wycenie i dlatego nie chce robić tego ponownie (wcześniej sklepowi było głupio zrezygnować więc przebolał i już to jedno zamówienie zrealizował).

• #12 07 Wrz 2015 10:20
    kamilxus
    Poziom 6  

To było lutowane lutownicą z małym grotem.

Chodziło o poskładanie klocków a nie tworzenie soczewek (co za durny pomysł
    :bye: )!

Budżet <30zł to mile widziany. Jakby ktoś zaśpiewał 45 czy 50zł na pewno bym też rozważył, ale jak ktoś woła 300zł nie wiedząc z czym ma do czynienia, to jest to niestety mało profesjonalne.

Gadam z gościem, co mi robił to prędzej. Jak ktoś jest chętny uczestniczyć w tym projekcie to zapraszam (student, uczeń technikum). O części się nie martwcie ani ich dobór. Mogę powiedzieć, że mam wiele pomysłów na te małe, ale dekoracyjnie świecące gówienka, brakuje mi tylko czasu i wiedzy by to samemu ogarnąć.

• #13 07 Wrz 2015 10:31
    st4chuu
    Poziom 15  

zastanów się
    250 zł za 10 układów wygląda trochę inaczej niż 30 zł za 1 układ.
    Wątpię by u każdego leżały wszystkie niezbędne rzeczy więc coś będzie musiał zamówić
    Albo pojedzie do lokalnego sklepu (straci czas i pieniądze na dojazd) albo zamówi wyda dodatkowe pieniądze.
    Dodatkowo poświęcony czas na kontakt z Tobą również jest formą pracy.
    Więc jak wyceniasz czas pracy jakieś osoby 5 zł za godzinę? Na ulotkach więcej płacą.

Wołanie 300< wcale nie jest nie profesjonalne. Profesjonalista ceni swój czas i pieniądze które wydał na sprzęt, jeśli się ma zagłębić w problem to musi wiedzieć że jest to warte nawet jeżeli się tego nie podejmie.
    Licz, że taki Profesjonalista ma do opłacenia rachunki za prąd, internet, musi zakupić materiały eksploatacyjne typu cyna kalafonia itp do tego grot w lutownicy też się zużywa, lutownicę i narzędzia trzeba zakupić.
    Przy tym wszystkim nawet na dostarczonych komponentach 30 zł to sporo za mało.

Skoro zagadnienie jest takie proste zrób to sam

• #14 07 Wrz 2015 10:48
    mariusz222
    Poziom 12  

Witam.
    Mogę zaproponować gotowe rozwiązanie elektronika plus optyka
    LED ENGINE 1 x XP
    Obudowę należy zrobić we własnym zakresie
    Jeżeli jest Pan zainteresowany proszę o kontakt.
    Pozdrawiam.

• #15 07 Wrz 2015 10:48
    piterek-23
    Poziom 32  

Jeżeli dostarczysz wszystkie części (koszt przesyłki po Twojej stronie) ktoś to polutuje i złoży w całość, a Ty odbierzesz (koszt przesyłki po Twojej stronie) zapłacisz 30zł. za szt. (zamawiając oczywiście minimum 10 szt.) to myślę, że powinieneś znaleźć chętnego do pracy :)koszt przesyłki po Twojej stronie

• #16 07 Wrz 2015 10:49
    kamilxus
    Poziom 6  

st4chuu napisał:
    zastanów się
    250 zł za 10 układów wygląda trochę inaczej niż 30 zł za 1 układ.
    Wątpię by u każdego leżały wszystkie niezbędne rzeczy więc coś będzie musiał zamówić
    Albo pojedzie do lokalnego sklepu (straci czas i pieniądze na dojazd) albo zamówi wyda dodatkowe pieniądze.
    Dodatkowo poświęcony czas na kontakt z Tobą również jest formą pracy.
    Więc jak wyceniasz czas pracy jakieś osoby 5 zł za godzinę? Na ulotkach więcej płacą.

OK. Zakładam na początek 15szt. Dzięki za uwagi do ogłoszenia!

• #17 07 Wrz 2015 10:51
    zmyslonyy
    Poziom 26  

kamilxus napisał:
    Mogę powiedzieć, że mam wiele pomysłów na te małe, ale zajebiście dekoracyjnie świecące gówienka, brakuje mi tylko czasu i wiedzy by to samemu ogarnąć.

To chyba jakaś schizofrenia jeśli jednocześnie wiesz, że brakuje Ci wiedzy czy praktyki a jednocześnie wyceniasz czyjąś wiedzę i pracę gorzej niż u chińczyka.

• #18 07 Wrz 2015 14:30
    kamilxus
    Poziom 6  

zmyslonyy napisał:
    kamilxus napisał:
    Mogę powiedzieć, że mam wiele pomysłów na te małe, ale dekoracyjnie świecące gówienka, brakuje mi tylko czasu i wiedzy by to samemu ogarnąć.

To chyba jakaś schizofrenia jeśli jednocześnie wiesz, że brakuje Ci wiedzy czy praktyki a jednocześnie wyceniasz czyjąś wiedzę i pracę gorzej niż u chińczyka.

Jak nie masz nic do zaoferowania to po co odpisujesz? Napisałem "cena jaka mnie interesuje" jednak nic nie stoi na przeszkodzie by ktoś oferował więcej (o czym już wspomniałem w kolejnym poście). Mam praktykę taką, że płaciłem 25zł/szt, wykonanie w PL, więc coś w tym musi być.

• #19 07 Wrz 2015 14:51
    st4chuu
    Poziom 15  

Widzę tam jakąś płytkę pcb, jeżeli to jest robiona płytka a nie z jakiegoś kitu. Jestem w szoku, że ktoś zrobił to za 25 zł. Więc ciśnij go, żeby Ci zrobił więcej w tej cenie.