Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DeWALT DCB105- ładowarka - identyfikacja elementów

tomimoss 06 Sep 2015 12:11 6189 5
    tomimoss
    Level 9  
    Witam,ładowarka nie ładuje,czerwona dioda szybko miga,na płytce od góry nic nie widać by było spalone ale od spodu znalazłem nadpalone i nie wiem co to jest,nie jestem w tym temacie dobry ale tam jest napisane K84 A6 i jest to Q 202,gdzie kupie ten element i o co prosić?Załączam zdjęcie,
    Krzysztof61
    Level 2  
    Witam,mam ten sam problem,czy rozwiązał go pan jeśli tak to proszę o podpowiedź. Pozdrawiam Krzysiek
    Przybylski Walenty
    Level 12  
    Witam.
    Tranzystor zaznaczony na zdjęciu to KSS84 oznaczony kodem K84.
    Pozdrawiam...
    Whiskey35
    Level 7  
    Temat widzę, że nie dzisiejszy ale nie rozwiązany. Mam dokładnie taki sam problem. Po podłączeniu sprawnej baterii miga szybko dioda w ładowarce. Po rozebraniu dokładnie ten sam element spalony czyli tranzystor KSS84. Element ciężko niedostępny na angielskim rynku.
    Może ktoś wie jakie zamienniki można zastosować?
    Jacck
    Level 26  
    Ja wstawiłem BSS84 LT1 P-CHANNEL 0,13A 50V, parametry na papierze ma identyczne co KSS84. Niestety po jego wymianie nic się nie zmieniło. Nadal tylko miga czerwona dioda a ładowarka nie ładuje baterii.
    DeeMac
    Level 1  
    I had the same issue Q202 and Q210 showed damage as in the OP photo and were replaced by BSS48. I used Infinion brand. Charger now working normally

Miałem ten sam problem Q202 i Q210 wykazywały uszkodzenia jak na oryginalnym zdjęciu postowym i zostały zastąpione przez BSS48. Użyłem marki Infinion. Ładowarka działa teraz normalnie.
    (Proszę wybaczyć tłumaczenie Google!)