Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CItroen Xsara picasso 1,6HDi wentylator chłodnicy z modułem

osowek 06 Sep 2015 13:26 1365 2
    osowek
    Level 9  
    Witam,
    problem wygląda następująco:
    zdiagnozowano w serwisie ze wentylator się nie uruchamia(co i tak wiedziałem ale niech tam).Natomiast nie potrafią sprawdzić czy to uszkodzony moduł wentylatora czy inna przyczyna. Przekaźnik jest w porządku bo ponoć się załącza. Ponieważ wymiana wentylatora to minimum 800 zł chciałbym być pewny ze to sprawa wentylatora a nie np czujnika temp.
    Moje wątpliwości rodzą następujące objawy: temp na wyświetlaczu dochodzi do normalnej (trzy kreski) i potem w różnych momentach skacze na full i albo wraca do normy np. od razu albo pozostaje tam na kilka minut i co jakiś czas spada do normy i zaraz wraca na maksa.Oczywiście komp wyświetla komunikat o konieczności zatrzymania silnika ale nic się nie dzieje.Klima tez głupieje bo a to się włącza kiedy temp wyświetlana jest full a za chwilę temp spada do normalnej a klima się wyłącza i tak w kółko. Potrafi być tak że przez 10 minut temp jest maks i potem wraca do normy albo czasami jeżdżę cały dzień w normie.
    Może ktoś ma jakies sugestie jak do tego podejść.
    osowek
    Level 9  
    Jednak okazalo sie że to moduł ekektroniki w wentylatorze szwankował.Kupilem używkę w sieci i po wymianie problem zniknął.
    Pozdrawiam wszystkich.