Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CItroen Xsara picasso 1,6HDi wentylator chłodnicy z modułem

osowek 06 Sep 2015 13:26 1518 2
 • #1
  osowek
  Level 9  
  Witam,
  problem wygląda następująco:
  zdiagnozowano w serwisie ze wentylator się nie uruchamia(co i tak wiedziałem ale niech tam).Natomiast nie potrafią sprawdzić czy to uszkodzony moduł wentylatora czy inna przyczyna. Przekaźnik jest w porządku bo ponoć się załącza. Ponieważ wymiana wentylatora to minimum 800 zł chciałbym być pewny ze to sprawa wentylatora a nie np czujnika temp.
  Moje wątpliwości rodzą następujące objawy: temp na wyświetlaczu dochodzi do normalnej (trzy kreski) i potem w różnych momentach skacze na full i albo wraca do normy np. od razu albo pozostaje tam na kilka minut i co jakiś czas spada do normy i zaraz wraca na maksa.Oczywiście komp wyświetla komunikat o konieczności zatrzymania silnika ale nic się nie dzieje.Klima tez głupieje bo a to się włącza kiedy temp wyświetlana jest full a za chwilę temp spada do normalnej a klima się wyłącza i tak w kółko. Potrafi być tak że przez 10 minut temp jest maks i potem wraca do normy albo czasami jeżdżę cały dzień w normie.
  Może ktoś ma jakies sugestie jak do tego podejść.
 • #3
  osowek
  Level 9  
  Jednak okazalo sie że to moduł ekektroniki w wentylatorze szwankował.Kupilem używkę w sieci i po wymianie problem zniknął.
  Pozdrawiam wszystkich.