Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CItroen Xsara picasso 1,6HDi wentylator chłodnicy z modułem

06 Wrz 2015 13:26 984 2
  • Poziom 9  
    Witam,
    problem wygląda następująco:
    zdiagnozowano w serwisie ze wentylator się nie uruchamia(co i tak wiedziałem ale niech tam).Natomiast nie potrafią sprawdzić czy to uszkodzony moduł wentylatora czy inna przyczyna. Przekaźnik jest w porządku bo ponoć się załącza. Ponieważ wymiana wentylatora to minimum 800 zł chciałbym być pewny ze to sprawa wentylatora a nie np czujnika temp.
    Moje wątpliwości rodzą następujące objawy: temp na wyświetlaczu dochodzi do normalnej (trzy kreski) i potem w różnych momentach skacze na full i albo wraca do normy np. od razu albo pozostaje tam na kilka minut i co jakiś czas spada do normy i zaraz wraca na maksa.Oczywiście komp wyświetla komunikat o konieczności zatrzymania silnika ale nic się nie dzieje.Klima tez głupieje bo a to się włącza kiedy temp wyświetlana jest full a za chwilę temp spada do normalnej a klima się wyłącza i tak w kółko. Potrafi być tak że przez 10 minut temp jest maks i potem wraca do normy albo czasami jeżdżę cały dzień w normie.
    Może ktoś ma jakies sugestie jak do tego podejść.
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Jednak okazalo sie że to moduł ekektroniki w wentylatorze szwankował.Kupilem używkę w sieci i po wymianie problem zniknął.
    Pozdrawiam wszystkich.