Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Vaio SVE1513F1EB i instalacja Windows 7.

06 Wrz 2015 15:38 1089 4
  • Poziom 2  
    Witam. Od dłuższego czasu borykam się z problem postawienia nowego systemu Windows (Win 7). Poprzednio korzystałem z Win 8, ale z powodów jak dla mnie dziwnego użytkowania systemu, postanowiłem znów zacząć korzystać z 7emki.
    Postanowiłem zrobić format, lecz przez przypadek usunąłem partycję z sterownikami dysku i teraz za każdym razem, gdy próbuje zainstalować system, wyskakuje mi po wybraniu partycji i załadowaniu sterownika:
    "Aby zainstalować sterownik urządzenia potrzebny do uzyskania dostępu do dysku twardego, włóż nośnik instalacyjny z plikami sterownika".
  • Poziom 34  
    Musisz zmienić format plików z GPT na NTFS.
  • Poziom 2  
    Czy mógłbym jakieś dokładniejsze informacje dla laików gdzie to mam zmienić ?
  • Poziom 37  
    http://superuser.com/questions/515891/how-to-...ions-to-ntfs-partitions-for-windows-7-install
    http://www.dell.com/support/article/us/en/19/SLN208516/EN
    i dużo, dużo więcej, wystarczy poszukać. Pytanie po co. Swoją drogą to nie w braku sterowników do dysku tkwi problem, tylko kontrolera dysku a to jest kolasalna różnica, bo to są dwa zupełnie inne komponenty komputera. Przedmówca wprowadził Cię w błąd, bo wcale nie trzeba tak robić - to raz, a dwa po cholerę, skoro GPT jest lepsze pod paroma względami. Wobec tego jeszcze raz powtarzam - po co konwertować te partycje, skoro wystarczy wejść na stronę producenta chipsetu, albo laptopa, pobrać sterowniki do kontrolera AHCI, podać przez pendrive'a lub dorzucić je do instalki Windowsa za pomocą Windows AIK, lub innego oprogramowania do modyfikacji instalaki Windowsa i po problemie. Usunięcie partycji recovery to też nie problem, bo możesz zwrócić się o pomoc do autoryzowanego seriwsu o jej wgranie. Pytanie w sumie po co, skoro równie dobrze można pobrać pirata z torrentów, zainstalować go na swój klucz z naklejki COA , aktywować telefonicznie(przez neta nie przejdzie) i po problemie. Sam tak robiłem nie raz i problemu nie było. Poza tym dzwoniłem też do Microsoftu i konsultant powiedział, że problemu żadnego nie ma, bo licencję stanowi naklejka COA i ewentualnie dowód zakupu Windowsa, nie płyta płyta, tak więc można system zainstalować z pirackiego nośnika. Myślę, że tak jest najlepiej, bo z tego recovery to nie ma żadnych korzyści poza tym, że masz system z sterownikami, ale minus jest taki, że dostajesz od cholery jednego wielkiego crapu(oprogramowania użyt.), które mało komu do czegokolwiek się przydaje i tylko odbiera zasoby sprzętowe Windowsowi i spowalnia jego uruchamianie.
  • Poziom 2  
    Ciągle ten sam problem i nie wiem w czym robię błąd. Pobrałem sterowniki:

I dalej przy instalacji Windows 7 z nośnika USB wyskakuje to samo. Sterowniki mam na osobnym pendrive.
    Czy rozwiązaniem mojego problemu może być również przełożenie dysku do innego laptopa, tam zainstalowanie systemu, czy także będzie dalej występował ten sam problem?