Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć monitor - PC - telewizor

Who-Am-I 06 Wrz 2015 16:52 795 9
  • #1 06 Wrz 2015 16:52
    Who-Am-I
    Poziom 3  

Witam.

Bardzo proszę o pomoc przy podłączeniu monitora - PC - telewizora tak aby oba ekrany mogły działać jednocześnie, najlepiej jako klony. Do tej pory, mimo sprawdzania różnych połączeń nie chcą niestety działać jednocześnie. Sprzęt jaki posiadam to:
    * monitor Philips 196VL
    - D-Sub
    - DVI
    * karta Radeon HD 6800
    - DVI x 2
    - HDMI
    - DP
    * telewizor Grundig Xephia
    - D-Sub
    - DVI-D

0 9
  • #3 08 Wrz 2015 12:24
    Who-Am-I
    Poziom 3  

Właśnie chodzi o to, że kiedy podłączę monitor i TV, komputer nie wykrywa TV, tylko monitor, a chodzi mi o to aby oba były widoczne jednocześnie jako klony.
    Monitor był już podłączany D-Sub - D-Sub plus przejściówka DVI pod PC i tak działa od samego początku. TV próbowałam podłączyć zarówno pod D-Sub i pod DVI - D-Sub z przejściówką DVI, jak i od razu DVI pod PC.
    Nie chcę kupować kabli w każdej możliwej konfiguracji bo to mija się z celem. Dlatego pytanie jak to podłączyć aby oba działały? Jakimi kablami??

0
  • #5 08 Wrz 2015 17:55
    Who-Am-I
    Poziom 3  

System Win 7 oryginał, nowo zainstalowany, sterowniki poinstalowane, wszystko śmiga jak powinno tylko problem z podłączeniem tego TV (wszystko dobrze ustawione). W kompie próbowałam i Win+P i przez prawy klik na pulpicie i w rozdzielczości ekranu nie mogę w ogóle wykryć TV kiedy monitor jest podłączony.
    TV wcześniej działał jako klon z innym, gorszym kompem, teraz nie chce działać i nie wiem dlaczego. Więc tak sobie myślę, że może jakieś inne kable powinnam podłączyć. Tylko nie wiem jakie.

0
  • #7 08 Wrz 2015 19:05
    Who-Am-I
    Poziom 3  

Sam TV podłączony działa, tylko kłopotliwe takie przekładanie wtyczek żeby coś na nim obejrzeć.

0
  • #8 08 Wrz 2015 19:11
    sosarek
    Poziom 43  

Skoro z tv działa, to podłącz na uruchomionym komputerze monitor i wtedy spróbuj sklonować obraz. Jakie rozdzielczości obsługują urządzenia (monitor i tv)?

0
  • #9 09 Wrz 2015 13:59
    Who-Am-I
    Poziom 3  

Niestety nie ma obrazu na monitorze.
    Co do rozdzielczości, nie wiem jak mam to sprawdzić. Zanim przepnę kable w celu podłączenia TV zmieniam rozdzielczość na 1024x768. Monitor kiedy jest sam podłączony ustawiam na 1366x768 (zalecane).

0
  • #10 15 Wrz 2015 17:57
    Who-Am-I
    Poziom 3  

Problem rozwiązany :) Okazało się, że karta graficzna ma jeden slot DVI analogowy, a drugi cyfrowy. Kupiłam kabel DVI-D - DVI-D dual link i wszystko działa bez zarzutu.
    Dziękuję za próby pomocy :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo