Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chevrolet Kalos - Sonda lambda - brak kostki do podłączenia

06 Wrz 2015 17:13 912 4
  • Poziom 12  
    Witam, niedawno nabyłem Kalosa z 2007r 1.2, i paliła się lampka od silnika, po podpięciu pod kompa okazało się że wyskakuje błąd sondy lambda, po usunięciu od razu wracał. Gdy chciałem wymienić okazało się że jednej storny wtyczki nie ma wcale tylko przewody luzem ... Kupiłem inną sondę z wtyczka, tylko torchę inną, i chciałem poradzić się jak dojść któy przewód jest od czego, od sondy wiem bo to standard, tylko w samochodzie mam 4 kable biało-zielony, biało-brązowy, brązowy, pomarańczowo-czarny. Próbowałem dojść po kablach, doszedłem że zielono-biały to grzanie sondy bo po odpaleniu jest napięcie 14V, biało brązowy sygnałowy, i tutaj mam pytanie czy jest jakaś zależność, bo dwa są masowe, tylko jak sprawdzam na przejście do masy to na brązowym miernik piszczy, na pomarańczowo-czarnym tylko wyświetlają się cyfry.
  • Sklep HeluKabel
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Po mojem to będzie biało zielony i biało brązowy to grzałka. Bez różnicy jak podepniesz. Brązowy to masa a pomarańczowo czarny to sygnał. Sonda nieoryginalna uniwersalna nie posiada złącza tylko zestaw do zamontowania bez lutowania.

Ps. Co to za błąd był bo błędów od sondy może być kilka i w wielu wypadkach problemem nie jest sama soda a skład mieszanki.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 12  
    Znaczy tak, zielono biały to plus grzałki, brązowo biały sygnałowy, tylko mam problem która masa do grzałki, bo i brązowy i pomarańczowo-czarny to masa, tylko jedna pokazuje na mierniku jak sprawdzam na przejście cyfry, a druga normalnie piszczy, wiec podejrzewam że jedna wychodzi z komputera.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    To sprawdź na sondzie gdzie masz przejście tam masz grzałkę. Oczywiście na sprawnej.
  • Poziom 12  
    Na sondzie wiem który to jest przewód, tylko od strony samochodu mam problem