Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y510p - One Key Recovery nie działa.

06 Wrz 2015 18:48 975 5
  • Poziom 2  
    Cześć.

Dawno temu zachciało mi się pozmieniać partycje w moim laptopie Lenovo Y510p, zamieniłem partycję systemową Windows8_OS na dwie mniejsze, jednak później doszedłem do wniosku że nie są mi potrzebne i przywróciłem to do stanu poprzedniego. Do tego używałem programu Eeaseus Partition Master. Teraz nie mam możliwości przywrócić systemu do ustawień fabrycznych. Kiedy odpalam przywracanie One Key Recovery, wyświetla mi komunikat "One key recovery partition has damaged, so do not launch the main application". Już kiedyś na tym forum miał ten sam problem, z innym laptopem tej firmy, tutaj znajduje się ten temat. Tak samo, mój laptop nie jest już na gwarancji. Widziałem że otrzymał on pomoc, także od razu wrzucę to co było potrzebne, aby ta pomoc została mu udzielona. Mam nadzieję na szybką odpowiedź :).
  • Poziom 34  
    Jeżeli ma Kolega Windowsa >8, to w panelu sterowania jest opcja czyszczenia plików użytkownika. Działa to jak recovery.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Czy jeżeli użyję tej opcji zamiast OKR, będę mógł z czystym sumieniem oddać komputer w ręce innej osoby? Jak wykorzystam twoją opcję, nie naprawię problemu, a nie chcę oddać niesprawnego (chociażby pod jednym względem) komputera. W ostateczności tak zrobię, ale teraz poczekam jeszcze, może znajdzie się ktoś kto będzie znał rozwiązanie.

@edit \/
    Sprzedać go nie zamierzam, oddaję go członkowi rodziny, także z tym problemu chyba nie będzie.
  • Poziom 34  
    Jeżeli o sprzedaż laptopa Ci chodzi, bardziej bym się martwił porządnym wyzerowaniem dysku. Nigdy nie wiesz co może ktoś zrobić ze znalezionymi tam danymi.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    WinKey + R: diskpart [enter]
    DISKPART> sel disk 0
    DISKPART> sel part 1
    DISKPART> set id=DE94BBA4-06D1-4D40-A16A-BFD50179D6AC
    DISKPART> sel part 3
    DISKPART> set id=BFBFAFE7-A34F-448A-9A5B-6213EB736C22
    DISKPART> sel part 7
    DISKPART> set id=DE94BBA4-06D1-4D40-A16A-BFD50179D6AC
  • Poziom 2