Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KGH - Lodówka - cieknie woda

06 Wrz 2015 19:09 2172 5
 • Poziom 2  
  Witam,
  Poczytałem trochę, poszukałem i w większości przypadków gdy na ostatniej półce stoi woda, tzn. że zatkana jest ta dziurka gdzie spływa woda ze ściany. Więc wpakowałem ok. 1m kabla antenowego z wystającym na końcu drutem żeby to przetkać, niestety to nie pomogło(obrałem kabel antenowy i sam ten drucik miedziany pakowałem, ale czy cinki czy gruby dochodzi do tego samego momentu i nie idzie dalej). Więc zacząłem szukać z tyłu lodówki. Znalazłem ten plastikowy pojemniczek, gdzie powinna ściekać woda, jest on suchy i nie ma śladów żeby kiedykolwiek spadła do niego kropla. Nad nim nie ma żadnej dziury/rurki/czy czegoś z czego powinna wylatywać woda.
  Jednak zauważyłem że są tam jakby otwory, a wszystkie zapchane pianka motażowa/do okien.
  Zrobiłem kilka fotek czy powinienem z tych dziur wyskrobać tą pianke ? Wbijałem w tą piankę patyczki od szaszłyka żeby żeby coś udrożnić ale niestety nic nie pomogło.
  Oto fotki:
  KGH - Lodówka - cieknie woda KGH - Lodówka - cieknie woda KGH - Lodówka - cieknie woda KGH - Lodówka - cieknie woda KGH - Lodówka - cieknie woda KGH - Lodówka - cieknie woda
  KGH - Lodówka - cieknie woda

  Na jednym zdjęciu jest zaznaczone czerwonym kółkiem ta dziurka ma z 1cm pozostałe są dużo większe.
  I teraz pytanie, czy mogę zerwać tą wykładzinę co jest na plecach ? żeby zobaczyć dlaczego jest tam tyle tej pianki ?
  Ogólnie jakieś pomysły jak to ogarnąć ?
  Firma lodówki to KGH nigdzie nie mogę takiej znaleźć jakby nie istniała taka.
 • Poziom 34  
  Proszę o zdjęcie tabliczki informacyjnej lodówki.
 • Poziom 42  
  A od kiedy masz tą lodówkę? Jest nowa?
 • Poziom 38  
  Wepchaj w tą dziurkę tyle "druta" (cieńszego niż kabel antenowy), żeby wylazł z tyłu nad pojemnikiem, żadnej pianki nie usuwaj (odrywaj), to jest izolacja termiczna !
 • Poziom 2  
  Lodówka to powystawówka, ale zrywałem z niej folie więc chyba nowa. Wszystko lodówce pracuje idealnie cichutko itd, trzyma temp. ale nie "oddaje" wody. I jak patrze od spodu to wydaje mi się jakby kogoś poniosło z pianką i zakleił wylot.
  Kabel antenowy obrałem z izolacji i pakowałem ten sam miedziany drut co jest w środku i wchodzi dokładnie do tego samego miejsca i później nawet na siłe jak pcham to nic nie idzie

  Poprawiłem fotki i dodałem tą tabliczkę.
 • Poziom 32  
  Witam,
  Lepiej tą lodówkę zwrócić i tyle.
  Podczas montażu nie została zamontowana prawidłowo rurka odpływowa lub jest uszkodzona ,stąd ta panka w otworze.Wada produkcyjna i tyle.
  Ewentualna naprawa to wycięcie izolacji , stawienie prawidłowo rurki jeżeli jej nie ma i ponowne zastosowanie pianki izolacyjnej ale tu uwaga to nie jest zwykła pianka montażowa tylko termoizolacyjna o zwiększonej wytrzymałości i gęstości.