Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KGH - Lodówka - cieknie woda

06 Wrz 2015 19:09 2172 5
  • Poziom 2  
    Witam,
    Poczytałem trochę, poszukałem i w większości przypadków gdy na ostatniej półce stoi woda, tzn. że zatkana jest ta dziurka gdzie spływa woda ze ściany. Więc wpakowałem ok. 1m kabla antenowego z wystającym na końcu drutem żeby to przetkać, niestety to nie pomogło(obrałem kabel antenowy i sam ten drucik miedziany pakowałem, ale czy cinki czy gruby dochodzi do tego samego momentu i nie idzie dalej). Więc zacząłem szukać z tyłu lodówki. Znalazłem ten plastikowy pojemniczek, gdzie powinna ściekać woda, jest on suchy i nie ma śladów żeby kiedykolwiek spadła do niego kropla. Nad nim nie ma żadnej dziury/rurki/czy czegoś z czego powinna wylatywać woda.
    Jednak zauważyłem że są tam jakby otwory, a wszystkie zapchane pianka motażowa/do okien.
    Zrobiłem kilka fotek czy powinienem z tych dziur wyskrobać tą pianke ? Wbijałem w tą piankę patyczki od szaszłyka żeby żeby coś udrożnić ale niestety nic nie pomogło.
    Oto fotki:
    KGH - Lodówka - cieknie woda KGH - Lodówka - cieknie woda KGH - Lodówka - cieknie woda KGH - Lodówka - cieknie woda KGH - Lodówka - cieknie woda KGH - Lodówka - cieknie woda
    KGH - Lodówka - cieknie woda

Na jednym zdjęciu jest zaznaczone czerwonym kółkiem ta dziurka ma z 1cm pozostałe są dużo większe.
    I teraz pytanie, czy mogę zerwać tą wykładzinę co jest na plecach ? żeby zobaczyć dlaczego jest tam tyle tej pianki ?
    Ogólnie jakieś pomysły jak to ogarnąć ?
    Firma lodówki to KGH nigdzie nie mogę takiej znaleźć jakby nie istniała taka.
  • Poziom 34  
    Proszę o zdjęcie tabliczki informacyjnej lodówki.
  • Poziom 42  
    A od kiedy masz tą lodówkę? Jest nowa?
  • Poziom 38  
    Wepchaj w tą dziurkę tyle "druta" (cieńszego niż kabel antenowy), żeby wylazł z tyłu nad pojemnikiem, żadnej pianki nie usuwaj (odrywaj), to jest izolacja termiczna !
  • Poziom 2  
    Lodówka to powystawówka, ale zrywałem z niej folie więc chyba nowa. Wszystko lodówce pracuje idealnie cichutko itd, trzyma temp. ale nie "oddaje" wody. I jak patrze od spodu to wydaje mi się jakby kogoś poniosło z pianką i zakleił wylot.
    Kabel antenowy obrałem z izolacji i pakowałem ten sam miedziany drut co jest w środku i wchodzi dokładnie do tego samego miejsca i później nawet na siłe jak pcham to nic nie idzie

Poprawiłem fotki i dodałem tą tabliczkę.
  • Poziom 32  
    Witam,
    Lepiej tą lodówkę zwrócić i tyle.
    Podczas montażu nie została zamontowana prawidłowo rurka odpływowa lub jest uszkodzona ,stąd ta panka w otworze.Wada produkcyjna i tyle.
    Ewentualna naprawa to wycięcie izolacji , stawienie prawidłowo rurki jeżeli jej nie ma i ponowne zastosowanie pianki izolacyjnej ale tu uwaga to nie jest zwykła pianka montażowa tylko termoizolacyjna o zwiększonej wytrzymałości i gęstości.