Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda octavia 1.9 sdi - Sprzęgło działa w 75% potem twarde

06 Wrz 2015 19:36 1086 4
  • Poziom 10  
    Tydzień temu w swojej Octavii mk1 1.9 sdi 2003 rok wymieniłem skrzynię biegów. Po wymianie wydawało mi się że jest wszystko w porządku ale pedał sprzęgła do 3/4 wciskał się dobrze dalej był twardy, można go cisnąć dalej do 9/10 ale bardzo ciężko idzie jakby pod nim było coś sprężystego i nawet po dociśnięciu go na maxa nie zauważam różnicy przy zmianie biegów. Poczytałem, poszukałem informacje na forach i wszyscy pisali o wysprzęgliku, ok kupiłem używany, wymieniłem, odpowietrzyłem wysprzęgliku, I jest tak samo, przez to że pedał sprzęgła nie do końca się wciska, ciężko wchodzą biegi. Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał. Potrzebuję wskazówki. Dodam jeszcze że do wymiany wyjęty był silnik ze skrzynią, dobrze złożone i skręcone. Olej w skrzyni jeszcze nie był wymieniany, na poprzedniej skrzyni biegów sprzęgło chodziło normalnie, pedał sprzęgła wciskał się do końca.
  • Poziom 39  
    Łożysko oporowe. Nie wiem jaką masz skrzynię i mnie jest pod kapslem za lewym kołem wymiana ro 20 minut roboty.
  • Poziom 10  
    Skrzynia jest z wysprzęglikiem montowanym z boku skrzyni, a za lewym kołem mam zielony kapsel i to pod nim będzie łożysko oporowe?
  • Poziom 39  
    Tak tylko łapę rozpinasz.
  • Poziom 10  
    Rzeczywiście było pod zielonym kapslem, wymiana łożyska pomogła. Sprzęgło działa jak powinno. Dzięki wielkie