Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór radia 2 DIN z Android Auto do Skody Octavii

splinter2bozajete 06 Wrz 2015 23:02 15957 42
  • #1 06 Wrz 2015 23:02
    splinter2bozajete
    Poziom 5  

Cześć, tak jak napisałem w temacie, szukam radia do Octavii z Android Auto. Widzę, że tylko Pioneer działa coś w tym temacie, więc pewnie coś z tego. To kompletnie nie moja broszka, trochę poczytałem i nadal nic nie wiem. Słowem wprowadzenia: mam Octavię z 2010 roku w której jak widzę jest otwór 2 DIN, w tej chwili jest w nim coś w rodzaju "przejściówki" na 1 DIN- na górze jest radio tej wielkości, a na dole tego większego otworu, poniżej radia jest coś w rodzaju półeczki, po prostu dziura pod aktualnie zamontowanym radiem 1 DIN. Trzyma to jakiś kawałek plastiku i ramka, wygląda to całkiem schludnie. Problemem jest to, że to radio praktycznie nie ma żadnych ciekawych funkcji niestety. Nawet brak w nim USB. Więc zamierzam wymienić to radio na jakąś stację multimedialną z prawdziwego zdarzenia.

Kolegów proszę o propozycję radia 2 DIN z Android Auto- to coś na czym mi bardzo zależy. Fajnie byłoby, gdyby radio samo w sobie obsługiwało radio internetowe Pandora, chociaż bez tego przeżyję, bo mogę puścić sobie z telefonu. Jeśli radio będzie miało Pandorę, czy zadziała ona w Polsce? Czy może trzeba będzie to obchodzić tak jak robię teraz na telefonie? Pandora blokuje dostęp z Polski w wersji na PC i Androida przez umowy licencyjne. Nie wiem jak w aplikacjach dla samochodowych odbiorników radiowych, może ktoś się orientuje. Jeśli radio będzie już mieć radio internetowe, to jak się domyślam, trzeba będzie włożyć do niego kartę SIM, więc fajnie byłoby, gdyby radio miało funkcję routera WiFi. Zasadnicze pytanie, czy taka kombinacja funkcji istnieje, jest dostępna na polskim rynku i czy jest w przystępnej cenie? Mój budżet to 1500 zł, góra 2000. Proszę o jakieś informacje, wskazówki, ostudzenie zapędów lub o propozycje modeli.

Dodatkowo mam kilka pytań technicznych. Czy da się w ogóle wymontować tą "przejściówkę" na 1 DIN i wstawić w to miejsce radio 2 DIN? Jak to nowe radio podłączyć? W tej chwili aktualne radio nie działa na postojach przy wyłączonym silniku, a gdy już się odpali samochód, to radio trzeba ręcznie włączyć. Wiem, bo widziałem w innych samochodach znajomych, że da się radio podłączyć tak, że będzie działać na postojach i samo się włączy po uruchomieniu silnika. Jak to zrobić? Pewnie to śmieszne pytania i łatwe dla was zagadnienia, ale proszę nie odsyłajcie mnie do google czy innych stron. Ja tu przychodzę od google ;) Trochę się naczytałem i nadal nie rozumiem, więc proszę o wyrozumiałość. Pewnie i tak całe zadanie mnie przerośnie i będę musiał oddać auto w ręce specjalistów, ale proszę tylko o odpowiedzi, chcę widzieć z czym to się je.

0 29
  • Sklep HeluKabel
  • #2 06 Wrz 2015 23:37
    kkknc
    Poziom 42  

Ramka demontowalna. Radio dedykowane czy uniwersalne? Ile masz na to kasy? Bo ceny wachają się od 1000-2500zł

1
  • Sklep HeluKabel
  • #3 06 Wrz 2015 23:53
    splinter2bozajete
    Poziom 5  

Aktualne radio jest marki Sony, zamontowano je w salonie Skody gdy samochód tam dotarł, tuż przed odbiorem. Nie ma na nim żadnych oznaczeń związanych ze Skodą, więc raczej uniwersalne. Co do budżetu, tak jak napisałem, ogólnie mam na to 1500 zł, ale mogę wysupłać maksymalnie 2000 zł.

0
  • #4 06 Wrz 2015 23:56
    kkknc
    Poziom 42  

Radio które chcesz kupić ma być dedykowane to tego modelu samochodu i harmonizować się z wnętrzem czy też uniwersalne.

1
  • #5 07 Wrz 2015 00:06
    splinter2bozajete
    Poziom 5  

Ahaha no tak, nie zrozumiałem. Wątpię, by dedykowane radio spełniało moje wymagania, więc po prostu załóżmy, że szukam radia ładnego, nie koniecznie wpasowujacego się w design wnętrza. Obecne radio nie jest dedykowane Octavii, a w oczy nie kłuje. Po prostu uniwersalne, ładne radio.

2
  • #6 07 Wrz 2015 00:15
    kkknc
    Poziom 42  

W PL dużego wyboru nie ma za to u chinczyków zatrzęsienie. Ponad 100 modeli dedykowanych do Skody i 5 razy tyle uniwersalnych. Chyba że chcez z obsługą języka polskiego to juz wybór niewielki.

1
  • #7 07 Wrz 2015 10:05
    splinter2bozajete
    Poziom 5  

Język nie koniecznie musi być polski, angielski jest jak najbardziej akceptowalny. Inne języki odpadają.

0
  • #8 07 Wrz 2015 19:44
    kkknc
    Poziom 42  

Masz pierwsze z brzegu.
    315$ z wysyłką do tego mogą ci dorzucić cło i VAT ale pewnie na jedną sztukę się uda.
    To radio dedykowane. Do większości można dokupić dodatki w stylu kamera cofania rejstrator jazdy. Tuner TV i moduł can do sterowania z kierownicy.

2
  • #9 07 Wrz 2015 23:49
    splinter2bozajete
    Poziom 5  

Mhmm, ale co to za model? Co on ma do zaoferowania? Bo widzę, że to tylko zdjęcie i krótki opis.

0
  • #10 09 Wrz 2015 11:53
    Audiopol serwis1
    Poziom 11  

Witam ,

Jeżeili chodzi o chińczyki z ANDROIDEM , są to produkty na rynek chiński bez RDS ,
    na Europę dodawany jest RDS ( na siłę ) tzn tunery są przeprogramowane ( wedle ich uznania) jakość tunera FM jest bardzo słaba,
    Kolejnym parametrem jest procesor , w większości jest to fałszywa informacja ,
    podawany jest 1.4Hz 4 rdzenie , a w rzeczywistości jest 1.0GHz dwa lub jeden rdzeń a nie 1.4GHz 4 rdzeniowy.
    Hit nr 2 matryca. Matryce zaimplementowane z tanich tabletów najtańsze szklane lub polimerowe
    z bladymi kolorami słabymi katami widzenia , często przyklejone na piankę do panelu !!
    Hit nr 3 CAN - urządzenia mają dokładany CAN który w 90% nie działa z wyświetlaczem czujnikami,klimatyzacją ect.

Hit nr. 4
    - Homologacja E , androidy od chińczyków nie maja E !!! w świetle prawa produkty te nie mogą być montowane do samochodów !
    CAN bez homologacji może uszkodzić magistralę lub zablokować funkcje samochodu,
    mieliśmy taki przypadek z klientem któremu chińczyk bez homologacji uszkodził
    szynę CAN , w innym aucie zakłucenia ,,siały'' po instalacji i ciągle blokował się komputer...

Hit nr.5 Gwarancja , wsparcie techniczne itd, kupując urządzenie na zamówienie czyli import z innego państwa z poza EU niema żadnej gwarancji tak na prawdę , u nas na serwisie jest około 20 stacji na androidzie hitów z internetu które ludzie przysyłają z prośbą naprawy, problem jest taki , że 80% elementów
    w stacjach chińczykach niema nawet oznaczenia komponentów i bez schematu którego chińczyk nie prześle nic z urządzeniem nie można zrobić..

także należy pamiętać o kilku małych detalach.

3
  • #11 09 Wrz 2015 16:59
    splinter2bozajete
    Poziom 5  

No to właśnie dlatego przyszedłem się tutaj zapytać, żeby nie wywalić pieniędzy w błoto. Widzę tu kolega jest bardzo ogarnięty, więc proszę o rady, gdzie kupić i co. Od samego początku myślałem o Pioneerze, ale nigdy nie miałem kontaktu z tą firmą, ani nawet z takimi centrami multimedialnymi dla samochodów. Jestem kompletnie zielony w tym temacie, więc jeśli ktoś podrzuci jakieś konkretne modele, to będę bardzo zadowolony.

1
  • #12 09 Wrz 2015 19:26
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jest duży temat o 2 din.

Poszukaj.

0
  • #13 10 Wrz 2015 12:25
    kkknc
    Poziom 42  

@Audiopol serwis1 nie przesadzaj za co płacisz to dostajesz. Najtansze takie radyjka chodzą po 60$ więc nie ma co sie spodziewać cudów. Wiem że chcesz wcisnąc swój towar ale on też jest robiony w chinach i mogę te produkty wskażać pod innymi markami czy nazwami. Nie chce mi się teraz odpisywac na wszystki twoje zarzuty mimo że jestem w stanie to zrobić i skomentowac każdy z twoich punktów.
    Autorze na PW masz info i wybór.

1
  • #14 10 Wrz 2015 13:13
    Świr
    Poziom 34  

:arrow: Audiopol serwis1
    Posiadasz jakiś link do swojej oferty? Przymierzam się do wymiany radia w swojej Superb.

1
  • #15 10 Wrz 2015 15:46
    splinter2bozajete
    Poziom 5  

Panowie, spokojnie, nie kłóćcie się. Jeżeli już piszecie tutaj, to piszecie na temat wątku, a nie zarzuty jeden na drugiego. Aktualnie do jutra wieczorem jestem poza domem, jak wroce, to jeszcze się podzielę moimi spostrzeżeniami i dopytam odnośnie propozycji. @qstosz nie obraź się, ale już pisalem wcześniej, że czytałem niejeden wątek na elektrodzie o radiach i że nie zycze sobie "pomocnych" rad, żebym sobie doczytał. Mam inne wymagania niż inni ludzie, ograniczoną wiedzę na ten temat oraz na rynku co rusz pojawia się coś nowego. Dlatego założyłem oddzielny wątek. Jesteś modem, więc rób co masz robić i oszczędź mi nerwów, a sobie czasu.

0
  • #16 23 Wrz 2015 14:25
    Audiopol serwis1
    Poziom 11  

Świr napisał:
    Posiadasz jakiś link do swojej oferty? Przymierzam się do wymiany radia w swojej Superb.

Jeżeli chodzi o Superba można zastosować stację taką jak RNS510 czyli zamiennik CE4KC8 + ramkę pod RNS510 ( ORYGINALNĄ RAMKĘ SKODY)

Co do oferty polecam model CE4KC8 VW/SKODA , MODEL 2015 DAB+DVR.
    Jest to zupełnie nowa platforma, posiada profesjonalny tuner FM sumujący sygnał z dwóch anten i kompatybilny z DIVERSITY co jest kluczowe aby w VW działał dobrze tuner radiowy oraz profesjonalnego CANA 3-WAY , który obsługuje czujniki cofania oraz klimatyzację + sterowanie z kierownicy.

Dodano po 1 [sekundy]:

Świr napisał:

Jeżeli chodzi o Superba można zastosować stację taką jak RNS510 czyli zamiennik CE4KC8 + ramkę pod RNS510 ( ORYGINALNĄ RAMKĘ SKODY)

Co do oferty polecam model CE4KC8 VW/SKODA , MODEL 2015 DAB+DVR.
    Jest to zupełnie nowa platforma, posiada profesjonalny tuner FM sumujący sygnał z dwóch anten i kompatybilny z DIVERSITY co jest kluczowe aby w VW działał dobrze tuner radiowy oraz profesjonalnego CANA 3-WAY , który obsługuje czujniki cofania oraz klimatyzację + sterowanie z kierownicy.

0
  • #17 23 Wrz 2015 14:58
    Świr
    Poziom 34  

Przepraszam - nie dopisałem. Chodziło mi do superb-a 1 z 2003 roku. Świetnie byłoby gdyby radio współpracowało z FIS-em.

1
  • #18 23 Wrz 2015 15:25
    Audiopol serwis1
    Poziom 11  

Jeżeli nie posiadasz sterowania z kierownicy to można podłączyć CE4KC8 omijając CANA, podając +12 na CTL ACC , można podłączyć bez CANA wyzwalając plusem akcesoryjnym, na fisie pokazuje sie nazwa stacji lub częstotliwość,
    pytanie czy nie lepiej spoglądać na 7 calowy ekran ;)
    w 2003 FIS może nie być kompatybilny, ale po przejściu na stację z dużym ekranem FIS raczej się już nie przydaje..
    Kolega montował w Skodzie zbliżonej do twojego rocznika i wszystko działało,

( Na fotce chińskie napisy to testowa wersja oprogramowania )

-1
  • #19 23 Wrz 2015 15:36
    Świr
    Poziom 34  

Audiopol serwis1 napisał:
    po przejściu na stację z dużym ekranem FIS raczej się już nie przydaje..

Ale beznadziejnie wygląda taki zgaszony od góry.

Dzięki za informację - muszę to przetrawić :)

0
  • #20 23 Wrz 2015 16:47
    Audiopol serwis1
    Poziom 11  

Wszystko się wyświetla normalnie , nie jest zgaszony, :)
    sprawdzę jak wygląda to w 2003 i dam znać.

0
  • #21 23 Wrz 2015 16:51
    Świr
    Poziom 34  

Ok. Ale jeśli nie ma radia/radio jest wyłączone, to górna część FIS-a jest nieaktywna.

1
  • #22 01 Paź 2015 22:23
    drzazga3009
    Poziom 10  

No to może się podepnę. Również Skoda Octavia, myślałem nad tym radiem KLIK. Wygląda bardzo ładnie, z opisu wychodzi na to, że jest bardzo dobre. Z tego co się orientuję, radia z tym procesorem mają wsparcie na XDA więc można to zrootować, zainstalować Xposed i się pobawić z Androidem (akurat na tym się trochę znam). Nie znam się na radiach i na samochodach. Czy jak podłączę do niego jakąkolwiek kamerkę USB to będzie mogła ona służyć jako rejestrator? Czy muszę kupić tą kamerkę o której jest napisane w opisie radia? To samo odnośnie modemu 3G, potrzebuję ten zalecany, czy wystarczy jakikolwiek? Opłaca się kupować to radio? Są jakieś lepsze w tej cenie do 300$? I najważniejsze, czy będzie pasować do Octavii? Będzie z nią współpracować (tzn automatyczne włączenie kamery cofania przy wrzuceniu wstecznego itd.)?

0
  • #24 02 Paź 2015 18:15
    drzazga3009
    Poziom 10  

No ale właśnie o to chodzi, że każdy swoje zachwala i każdy swoje chce sprzedać. Nawet czytając ten temat widzę tu dwóch osobników, którzy się tak zachowują. Co do tego, czy będzie pasować do Skody Octavii, to myślę, że pasuje- 2 DIN to 2 DIN. Głównie chodzi o to, czy da się to podłączyć do samochodu, aby wszystko ze sobą współgrało. Sprzedający prawie na pewno odpowie, że wszystko będzie ok. Podobną odpowiedź pewnie bym uzyskał pytając o kamerkę USB i modem 3G USB. Napiszę, ale myślę, że to i tak bezcelowe bo odpowiedzi mogę już przewidzieć. Skąd miałbym wiedzieć, że ten ktoś mówi prawdę? Ja osobiście nie znalazłem informacji o tym modelu radia.

0
  • #25 02 Paź 2015 18:37
    kkknc
    Poziom 42  

Transakcja przez Escrow. Jak napisze że coś jest a nie ma to zakładasz spór. Tanie rzeczy najczęściej nie trzeba odsyłać. Na drogie dostajesz duży rabat.

0
  • #26 02 Paź 2015 18:56
    drzazga3009
    Poziom 10  

Ale rabat na to radio mnie nie ustawia. Jak je kupię i nie będzie pasować/ współpracować to co z nim zrobię? Póki co pytam się sprzedającego, a Was zapraszam do ocenienia tego sprzętu.

0
  • #27 02 Paź 2015 18:58
    Świr
    Poziom 34  

Dla mnie np. ważne jest to, aby działał cały FIS w aucie - jak do tej pory nikt nie wyprodukował radia które by to umożliwiało... Bardzo ciekawe, że stary kaseciak od Skody ma CAN-a i z tym działa. Nowe radia ciągną sygnał z czujników cofania, wyświetlają obraz z kamery cofania, obsługują klimatyzację, a żaden odbiornik nie potrafi wysyłać komunikatów do wyświetlacza FIS.

1
  • #28 02 Paź 2015 19:11
    drzazga3009
    Poziom 10  

Ale FIS będzie działał w 100% tylko z fabrycznym radiem. Zresztą, ja obecnie mam jakieś radio Sony, które raczej fabryczne nie jest. Także mi to działanie FISu jest obojętne, nie zaznałem luksusu w pełni współpracującego radia i FIS więc mnie nie ciągnie w te strony. Co myślisz o tym radiu o które pytałem?

0
  • #29 02 Paź 2015 19:28
    Świr
    Poziom 34  

drzazga3009 napisał:
    Ale FIS będzie działał w 100% tylko z fabrycznym radiem.

Przecież to nie problem aby działał dla kogoś kto programuje. Ja akurat jestem cienki bolek w te klocki, więc pozostaje mi szukać i czekać. Jeśli komunikacja działa na I2C lecą tamtędy gołe literki. W przypadku CAN nie wiem jak to dokładnie jest, wiedza ta jest dość pilnie strzeżona chyba.

W Twoim przypadku szukałbym radia dedykowanego do Octavii - masz jedynkę, czy dwójkę?
    Jest tego pełno, a Chińczycy gwarantują działanie ze sprzętem pokładowym.

0
  • #30 02 Paź 2015 19:44
    drzazga3009
    Poziom 10  

To jak to wreszcie jest? Raz piszesz, że nie powstało żadne radio umożliwiające całkowitą współprace z komputerem, za zaraz później, że Chińczycy to gwarantują. Tak jak mówiłem, to, że będzie się wyświetlać nazwa stacji radiowej na ekranie komputera nie jest mi potrzebne. Szukam ładnego, funkcjonalnego, nowoczesnego radia do samochodu. Te dedykowane mi się nie podobają.

0