Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw nagłośnieniowy na imprezy. Wzmacniacz, mikser i kolumny!

06 Wrz 2015 23:10 768 3
  • Poziom 2  
    Witam!
    To mój pierwszy post na forum i chciałbym, aby moje zapytanie było zrozumiałe (:

Gram keyboardzie a także śpiewam. Niegdyś grałem w kapeli na żywo. Mieli swój sprzęt, więc nie wnikałem w tajniki jego działania i tego co zrobić by działał.
    Teraz chciałbym sam rozkręcać imprezy, więc potrzebuję sprzętu. Mam swój klawisz, oczywiście okablowanie, by go wpiąć STEREO, oraz mikrofon shure pg48 z kablem i statywem.

Czego potrzebuje?
    -2 kolumn
    -miksera i wzmacniacza (mikser minimalnie 4 kanały lub więcej, czemu? Bo gdybym zaciągnął jeszcze jedną osobę na wokal, to chciałbym mieć taką możliwość, chciałbym też, aby mikser miał możliwość podpięcia laptopa)
    Ewentualnie, jeśli uważacie że lepszym pomysłem jest zakup dwóch kolumn i power mixera, to piszcie, może tak będzie lepiej.
    Nie potrzebuję jakiejś zatrważającej mocy, chcę aby sprzęt grał czysto i klarownie, nie chcę głośnego i charczącego zestawu.

A teraz najważniejsze. Ile chcę wydać? od 1000zł-1500zł nie więcej. Jeśli będzie coś trochę droższego, ale takiego, co mnie przekona jakością itd. to skuszę się na droższy sprzęt.

Na razie to wszystko, mam nadzieję że będziecie skłonni do pomocy i poradzicie mi co kupić.
  • Poziom 43  
    MaxBlue napisał:
    chciałbym sam rozkręcać imprezy

Jakiego typu imprezy, na ile osób?

MaxBlue napisał:
    od 1000zł-1500zł nie więcej

Za taką kasę nie kupisz dobrej jakości home-audio a Ty wymagasz za to sprzętu PRO?
    Hmm. W tej kasie jesteś w stanie kupić co najwyżej nie najwyższych lotów sprzęt używany, z półki Behringera, T,amp. Elmuz, starych LDM, Elestr itp.

Czym nagłaśnialiście (firma, model) imprezy w poprzedniej kapeli?

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Poprzedni zespół? LDM, dwie kolumny, nie pamiętam ich specyfikacji, ale wiem że miały chyba po 400W, ale mogę się mylić.

Nie szukam sprzętu PRO, może być to coś używanego, nie chcę nowego sprzętu koniecznie. Na ile osób? Myślę że do 100. Najczęściej pomieszczenie typu remiza, czy też sala weselna. Nie jakieś zatrważających rozmiarów obiekty. Coś bardziej po środku.