Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Mastercook PTD 3236P/01 - Wydłuża czas prania

06 Wrz 2015 23:41 1398 2
 • Poziom 10  
  Witam, posiadam wyżej wymienioną pralkę. Problem zaczął się w momencie kiedy podczas prania z pralki zaczął wydostawać się zapach spalenizny/palonego plastiku, a podczas wirowania był dziwny dźwięk, jakby świst. Bodajże od tamtej pory pralka samoistnie wydłuża czas prania. Schodzi do 8 minut, po czym nie przechodzi do wirowania, a tak jakby do ponownego prania i wskazuje np 50min do końca prania bez znaczenia czy jest pełna pralka czy jedna para spodni (w tym momencie piorę na pusto i sprawdzę czy tak samo się dzieje). Zaznaczę, że nie śmierdzi już i nie śwista przy wirowaniu. Dodatkowo zauważyłem, że pralka nie grzeje wody. Włączając pralkę na 90" i stopując w trakcie, sprawdzałem wodę, jest letnia, taka jak z kranu.
  Co sprawdziłem:
  -grzałka: stan wizualny dobry, lekko zakamieniona (ale nie grzeje)
  -komutator: iskrzy, załączam film
  -filtr pod bębnem: znalazłem w nim zmasakrowane 10gr i odłamek plastiku mocujący w bębnie ?mieszalnik? (trzeba go zdjąć żeby dostać się do filtru)

  Jeżeli ktoś mógłby poradzić i odpowiedzieć na poniższe pytania, byłbym wdzięczny:)

  Czy wymiana grzałki i ?plastikowego mieszalnika w bębnie? (może przez to źle rozkładany jest wsad?) może rozwiązać mój problem wydłużonego czasu prania, a dokładniej nie przechodzenia po praniu do wirowania tylko ponownego prania? Czy coś należy zrobić z komutatorem? Czy ewentualnie macie może jakieś pomysły na to? Pralka na gwarancji, ale firma w upadłości wiec nie mam nawet co próbować;/

  Film komutator: https://www.dropbox.com/s/jw3k6ukz6wnq4b0/VIDEO0002.mp4?dl=0

  Pusta pralka też dolicza czas prania;/
 • Pomocny post
  Poziom 34  
  Przed podjęciem decyzji o wymianie grzałki trzeba sprawdzić czy rzeczywiście jest uszkodzona czy też nie dochodzi do niej napięcie bo uszkodzenie może być w innym miejscu.
  Najlepszy byłby tu miernik uniwersalny.
  Co do komutatora. Takim małym iskrzeniem bym się nie przejmował. Ewentualnie przetrzeć komutator bardzo drobnym papierem ściernym.
 • Poziom 10  
  Okazało się, że winą całego zamieszania jest grzałka. Wyglądała na działającą, jednak po podpięciu do miernika okazało się, że jest spalona. Nie grzała wody i to właśnie było powodem wydłużonego prania. Kupiłem nową grzałkę (zamiennik za 50zł) i pralka znowu pierze w normalnym czasie:)

  Dzięki!