Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Chuango G5 zawiesza się sterowanie i wysyłanie GSM

michaEl_don 07 Wrz 2015 00:59 3861 18
  • #1 07 Wrz 2015 00:59
    michaEl_don
    Poziom 5  

Witam serdecznie.

Szukałem ostatnio w miarę taniego i prostego w instalacji alarmu do domu. Mój wybór padł na Chuango G5.

Zakupiłem ten alarm 3 dni temu. Instalacja prosta, obsługa też. Niestety w ciągu tych 3 dni, system 3 razy mi się zawiesił. Objawia się to tym, że przestaje reagować i odpowiadać na smsy, a co za tym idzie przy wykryciu "intruza" nie wysyła smsa z powiadomieniem, co czyni go bezużytecznym (co prawda wyje syrena, ale nie po to kupuje się system z GSM). Alarm nie traci zasięgu, bo dzwoniąc do niego jest sygnał. Problem na jakiś czas znika, jeśli odłączy mu się zasilanie na chwilę i ponownie włączy. Próbowałem go "przetrzymać, ale jak się zwiesił tak trwało to 26h aż mi się skończyła cierpliwość. Ktoś się spotkał z takim problemem? Pewnie będę go odsyłał, ale obawiam się, że jeśli go wymienią na inny to będzie to samo - może to wina oprogramowania?

Jak ktoś miał do czynienia z tym wynalazkiem i ma jakieś spostrzeżenia, rady, opinie to będę bardzo wdzięczny.

1 18
  • #2 07 Wrz 2015 08:03
    bartek_p
    Poziom 31  

Ja spotykam się z tym zawsze przy zakupie niedrogiego, łatwego w instalacji i obsłudze badziewia z portalu aukcyjnego.

Dodano po 14 [sekundy]:

Ja spotykam się z tym zawsze przy zakupie niedrogiego, łatwego w instalacji i obsłudze badziewia z portalu aukcyjnego.

0
  • #3 08 Wrz 2015 08:05
    fred4u
    Poziom 22  

Owszem, z dużym prawdopodobieństwem to efekty problemów z oprogramowaniem. Skoro zakupiłeś go online, to przysługuje Ci prawo do zwrotu z którego proponuję skorzystać. Pieniądze które odzyskasz, sugerowałbym wydać na system alarmowy "z prawdziwego zdarzenia".

Doraźnie ze sprzętem który posiadasz, możesz spróbować zmienić operatora (inna karta SIM). Nie rozwiążesz tak problemu, ale być może w innej sieci problem będzie występować rzadziej.

0
  • #4 08 Wrz 2015 12:50
    sosarek
    Poziom 43  

Jak napisał @fred4u - jedynym rozsądnym wyjściem jest zwrot towaru, odzyskanie pieniędzy i zakup prawdziwego systemu alarmowego. Nie rozumiem podejścia ludzi - pracują na coś, wydają grube pieniądze na mieszkania/domy, wyposażają je w drogi sprzęt ale na zabezpieczenie dorobku najchętniej wydali by 2zł - i to jeszcze z wielkimi bólami.

0
  • #5 08 Wrz 2015 17:07
    michaEl_don
    Poziom 5  

sosarek napisał:
    Jak napisał @fred4u - jedynym rozsądnym wyjściem jest zwrot towaru, odzyskanie pieniędzy i zakup prawdziwego systemu alarmowego. Nie rozumiem podejścia ludzi - pracują na coś, wydają grube pieniądze na mieszkania/domy, wyposażają je w drogi sprzęt ale na zabezpieczenie dorobku najchętniej wydali by 2zł - i to jeszcze z wielkimi bólami.

No nie powiedziałbym że dałem za niego 2 zł. Różnica między tym co kupiłem a Micrą Satela to 200zł więc nie chodzi tyle o koszty ale o łatwość konfiguracji, prostotę itp. Poza tym nie znalazłem jakiś negatywnych opinii o tym alarmie więc dlatego się skusiłem. No ale jak widać się naciąłem :/

0
  • #6 08 Wrz 2015 17:23
    sosarek
    Poziom 43  

Micra nie jest systemem alarmowym, jeśli chodzi o jej konfigurację - też jest bardzo prosta.

michaEl_don napisał:
    Poza tym nie znalazłem jakiś negatywnych opinii o tym alarmie więc dlatego się skusiłem. No ale jak widać się naciąłem :/

Gdzie nie znalazłeś opinii? Założyłeś temat na Forum poświęconym kwestii zabezpieczeń dopiero po zakupie - a nie przed, więc nic dziwnego że się "naciąłeś". Jeśli zadałbyś wpierw odpowiednie pytanie na pewno uzyskałbyś pomoc w doborze najlepszego rozwiązania technicznego spełniającego Twe potrzeby - ale jak zawsze górę biorą dwie prawdy - Polak mądry po szkodzie i Chytry traci zawsze dwa razy.

0
  • #7 08 Wrz 2015 18:06
    michaEl_don
    Poziom 5  

sosarek napisał:

Gdzie nie znalazłeś opinii? Założyłeś temat na Forum poświęconym kwestii zabezpieczeń dopiero po zakupie - a nie przed, więc nic dziwnego że się "naciąłeś".

W tzw. "Internecie" poza tym forum.
    Z całym szacunkiem, ale narazie wydaje mi się, że nikt tutaj tego produktu w rękach nie miał a wszystkie komentarze są oparte na zasadzie "tańsze = gorsze", a z włąsnego doświadczenia wiem, ze to nie zawsze prawda.

0
  • #8 08 Wrz 2015 18:12
    sosarek
    Poziom 43  

michaEl_don napisał:
    wydaje mi się, że nikt tutaj tego produktu w rękach nie miał

Jest to całkiem prawdopodobne, ponieważ to dział poświęcony systemom zabezpieczeń z prawdziwego zdarzenia, a nie chińskim marketowym zabawkom które z tematem nie mają nic wspólnego. Jeśli chodzi o odpowiedź dotyczącą co możesz z tym zrobić to już padła - oddać i żądać zwrotu pieniędzy. Co się tyczy braku opinii w sieci - świadczy to o zerowym wsparciu ze strony producenta itp. lub po prostu ludzie omijają to z daleka dlatego nikt nie napisał ani słowa na temat tego urządzenia.

0
  • #9 12 Paź 2015 12:18
    michaEl_don
    Poziom 5  

Ok. To może ja napiszę po czasie kilka słów o tym systemie.

Skusiłem się jednak na wymianę centralki u sprzedawcy. Dostałem nową i okazało się, że tamta musiał być po prostu wadliwa, bo nowa działa od miesiąca bez zarzutu :)

Z moich laickich obserwacji:

+ system błyskawicznie się instaluje: centralkę wyposaża się w kartę sim, wiesza się na śrubach, kołkach itp. i podłącza do prądu. Czujnik ruchu montuje na ścianie, paruje się obydwie rzeczy i w zasadzie można wychodzić z domu. Resztę konfiguruje się smsami przez telefon.
    + idealne rozwiązanie dla osób wynajmujące mieszkanie i często (raz na kilka lat) się przeprowadzających. System bez żadnych kabli, więc praktycznie nie zostawiamy po sobie żadnych śladów (oprócz dziur w ścianie po kołkach, gwoździach) a demontaż trwa +/- 10 minut!
    + estetyczny wygląd centralki
    + w zestawi 2 piloty i 2 breloki do rozbrajania systemu
    + dziecinnie prosta obsługa via sms
    + centralkę można również używać jako telefonu - wykonywać z niej połączenia

- baterie są dosyć małe, więc w razie długich przerw w dostawie prądu może być problem
    - nie można zablokować obsługi centrali z nieautoryzowanych telefonów. Teoretycznie więc, jeśli ktoś zdobędzie numer karty sim centralki może nią sterować. Osobiście jednak uważam to za szczegół, bo chyba łatwiej jest podejrzeć numer kodu wpisywanego na klawiaturze niż zdobyć ten numer - pod warunkiem, że nie jest zapisany w naszym telefonie jako ALARM ;)
    - czujki ruchu mają dość głupi system, że wykrywając ruch, wchodzą potem w stan uśpienia w celu oszczędzania baterii. W praktyce wygląda to tak, że po wyjściu z domu mijają 3 minuty od momentu kiedy czujka nas ostatni raz wykryła do momentu jej uzbrojenia. Teoretycznie więc, jeżeli ktoś włamie się do naszego domu w te 3 minuty, to czujka nie wyjdzie z tego stanu i nie poinformuje nas o intruzie. Rozwiązaniem tego problemu jest włączenie na czujce trybu TEST (przyciskiem), uzbrojenie systemu i wyjście. Podczas testu czujka będzie działać normalnie a po jego zakończeniu będzie już aktywna. Oczywiście jeśli ma się kontaktory na drzwiach i oknach problem się rozwiązuje.

Tyle jeśli chodzi o moje spostrzeżenia. Zgadzam się z tym, że jeśli ma ktoś dom, mieszka tam na stałe, ma sporo dobytku to są lepsze systemy, ale dla kogoś kto wynajmuje mieszkanie ten system jest dobrym i stosunkowo niedrogim rozwiązaniem.

1
  • #10 18 Lut 2016 13:11
    MajerM
    Poziom 10  

Witam. Ciekawi mnie jak się spisuje ta centralka po paru miesiącach.
    Czy pojawiły się jakieś dodatkowe problemy?
    Co ile czasu wymienia/ładuje się baterie do czujników?
    Czy w Pana instalacji jest dostępna kamera? Na allegro jest w tej chwili aukcja z podstawową kamerą.
    Czy pojawiają się "przypadkowe" alarmy, gdy tak naprawdę nic się nie dzieje?
    Jaki jest realny zasięg czujnika? W instrukcji 80m ale pewnie w otwartym terenie, a przez ściany nie wiadomo.

Nie jestem w stanie w budynku przeprowadzić okablowania, ani kupić i zaplanować wszystkie czujniki, więc pozostaje mi tylko system bezprzewodowy, i od czasu do czasu dokupywanie potrzebnych czujników.
    Również uważam, że czasem coś tańszego jest w stanie zastąpić rzecz markową w równym stopniu, a czasem nawet lepszym.
    A na pewno lepszym rozwiązaniem jest tani alarm niż jego brak.

0
  • #11 18 Lut 2016 14:20
    michaEl_don
    Poziom 5  

MajerM napisał:
    Witam. Ciekawi mnie jak się spisuje ta centralka po paru miesiącach.
    Czy pojawiły się jakieś dodatkowe problemy?
    Co ile czasu wymienia/ładuje się baterie do czujników?
    Czy w Pana instalacji jest dostępna kamera? Na allegro jest w tej chwili aukcja z podstawową kamerą.
    Czy pojawiają się "przypadkowe" alarmy, gdy tak naprawdę nic się nie dzieje?
    Jaki jest realny zasięg czujnika? W instrukcji 80m ale pewnie w otwartym terenie, a przez ściany nie wiadomo.

Witam.
    Jak na razie odpukać dalej jestem z alarmu bardzo zadowolony :)
    -nie pojawiły się żadne dodatkowe problemy - alarm od czasu wymiany działa nieprzerwanie, nie zawiesza się. Jedyne co to przedwczoraj padł jeden z breloków zbliżeniowych - jakby się rozmagnesował w mojej kieszeni czy co? No ale całeść jest na gwarancji więc sprzedawca wymieni mi go na sprawny.
    - baterie do czujników działają od wrześnie i nie sygnalizują niskiego stanu naładowania
    - nie posiadam w zestawie kamery. Myślę o dokupieniu ale jeszcze nie teraz. Jak Pan kupi zestaw z kamerką proszę dać znać jak się sprawuje.
    - ani razu nie miałem fałszywego alarmu - zostawiam w mieszkaniu czasami uchylone okna, jest włączony komputer, telewizor - nie wpływa to na czujki. Zawsze po powrocie do domu czujka ustawiona na wejście wyłapuje ruch i inicjuje system.
    - o realnym zasięgu nic nie powiem, bo mam małe mieszkanko i system jest rozciągnięty na maxymalnie 10m.

Mam nadzieję, że pomogłem :)

1
  • #12 18 Lut 2016 16:03
    bhtom
    Poziom 36  

Witam,

Drodzy moi przedmówcy... Czy zastanawialiście się co stanie się z Waszym cudownym systemem w przypadku ewentualnego włamania? Nawet nie zdąży pisnąć syrena nie mówiąc o powiadomieniu poprzez sms czy clip. Zostanie zniszczona prędzej niż Wam to się wydaje! Kompaktowa "centrala" z wbudowaną syreną (dodatkowo zapewne zamontowana w zasięgu wzroku po wejściu do mieszkania). Nawet jeśli syrena się uruchomi, to zostanie błyskawicznie namierzona "na słuch", a potem to już się domyślcie... Widać, że w ogóle nie macie pojęcia o profesjonalnym zabezpieczeniu obiektu, a instalacja takiego "systemu" to nic innego jak 100% uśpienie czujności właściciela obiektu.
    Jeśli kogoś uraziłem, to przepraszam, ale takie jest moje zdanie ;)
    Naprawdę, czasami nie warto oszczędzać...

Pozdrawiam.

0
  • #13 18 Lut 2016 18:52
    bartek_p
    Poziom 31  

To się nazywa " Złudzenie poprawności działania" Działa , ale czy na 100% jest wszystko ok?
    Tego nie wie nikt.

0
  • #14 18 Lut 2016 23:53
    michaEl_don
    Poziom 5  

bhtom napisał:
    Witam,

Drodzy moi przedmówcy... Czy zastanawialiście się co stanie się z Waszym cudownym systemem w przypadku ewentualnego włamania? Nawet nie zdąży pisnąć syrena nie mówiąc o powiadomieniu poprzez sms czy clip. Zostanie zniszczona prędzej niż Wam to się wydaje!

Oczywiście, że się zastanawiałem :) Przeprowadzałem nawet testy i tu Pana zaskoczę, ale od momentu wywołania alarmu do momentu wysłania smsa mija około 1-2s. Sprawdzałem to kilka razy i uważam, że nikt nie jest w stanie tak szybko centralkę unicestwić! Faktem jest, że jeżeli w systemie są ustawione więcej niż 1 numer telefonu do powiadomienia, ten drugi już może nie "wyjść" ale pierwszy dochodzi zawsze.

bhtom napisał:
    Widać, że w ogóle nie macie pojęcia o profesjonalnym zabezpieczeniu obiektu,

Oczywiście, że nie mam i dlatego nie zajmuję się tym profesjonalnie ani nie wypowiadam się jako ekspert. Swoje wypowiedzi opieram na rzeczach, które mogę sprawdzić, przetestować i wyciągnąć wnioski tak jak w tym przypadku.

bhtom napisał:
    Naprawdę, czasami nie warto oszczędzać...

Jak najbardziej się zgadzam! Jednak (chyba jak każdy racjonalny człowiek) w każdej sytuacji staram się analizować stosunek ceny do jakości do potrzeby. Czy Pan jeździ do autoryzowanego serwisu wymieniać hamulce w swoim samochodzie (pomimo, że od tego dosłownie zależy życie Pana i pańskich bliskich?) Może tak, ale większość ludzi jedzie do zwykłego solidnego mechanika. Tak też jest w moim przypadku. Nie będę kupował alarmu za 2k i kuł ścian w wynajmowanym mieszkaniu, gdzie najbardziej wartościowy przedmiot kosztuje 2k a ja nie mogę kuć ścian! Potrzebuję czegoś co mnie powiadomi w razie W, abym mógł podjąć odpowiednie środki (np telefon do sąsiada), a w razie braku takiego sygnału być spokojnym, że wszystko jest ok. Puki co Chuango spełnia tą rolę.

bartek_p napisał:

To się nazywa " Złudzenie poprawności działania" Działa , ale czy na 100% jest wszystko ok?
    Tego nie wie nikt.

Mhmmm... bardzo filozoficzne stwierdzenie. Rozumiem, że alarmy Satela nigdy, przenigdy się nie psują, a jak mają się popsuć to wysyłają wiadomość, że mają taki zamiar, także użytkownik zawsze jest w 100% pewny na czym stoi? Jak Pan znajdzie taki przedmiot to postawię Panu piwo :)

Generalnie nie rozumiem o co jest ten szum? Jak rozumiem chyba nikt tego systemu alarmowego nie testował, nie miał i nie używał a tak wiele jest zastrzeżeń. No ale może teraz to ja się czepiam ;)

Pozdrawiam wszystkich :)

1
  • #15 19 Lut 2016 11:52
    MajerM
    Poziom 10  

Cytat:
    Mam nadzieję, że pomogłem :)

Oczywiście, że tak i dziękuję bardzo.
    Opinia właściciela używającego urządzenia jest zawsze lepsza niż opinie osób które widziały urządzenie co najwyżej na zdjęciach.

Dla mnie również jest ważny współczynnik jakości do potrzeb oraz potrzeb do ceny.

Cytat:
    Zostanie zniszczona prędzej niż Wam to się wydaje! Kompaktowa "centrala" z wbudowaną syreną

Z tego co wiem, ten kompatk może zostać wyposażony w osobną syrenę, a przy tym można wyłączyć syrenę wewnętrzną, co pozwala uniknąć sytuacji której się boi kolega.
    A poza tym mając RFID, PILOT i aplikacje na smartfonie, stacji wcale nie trzeba instalować tuż przy wejściu do domu, czy w salonie, mało tego ponieważ nie ma wiele kabli (tylko zasilanie) można ją sobie dowolnie przenosić.

Na stronie portal-ochrony pl (google chyba 3 link po wpisaniu nazwy) jest dobrze opisana wersja z zeszłego roku i ma całkiem pozytywną opinię, gdzie jest to zestaw jeszcze bez kamery.

Również może nie jestem profesjonalistą w zabezpieczaniu domów, ale wczoraj na spotkaniu z komendantem Policji, z jego ust padła taka sentencja: "Nie sprzedaję alarmów, ale proponuje wszystkim aby jakikolwiek alarm czy urządzenie ogłaszające, że ktoś wszedł do mieszkania zainstalować".

I zgadzam się z Panem komendantem w 100%, nawet głupi kontaktron na drzwiach czy oknach na baterię za 10-15zł, jeśli zacznie wyć, może kogoś obudzić, zaalarmować lub wystraszyć.
    Taki złodziej nie jest pewien co go czeka dalej, jeśli będzie chciał Was okraść za wszelką cenę to to zrobi i żaden nawet najlepszy alarm mu nie przeszkodzi, ale jeśli to tylko złodziejaszek, któremu akurat wydaje się, że trafiła mu się okazja to prawdopodobne, że się wystraszy i odejdzie.

0
  • #16 23 Lut 2016 13:35
    sosarek
    Poziom 43  

MajerM napisał:
    Na stronie portal-ochrony pl (google chyba 3 link po wpisaniu nazwy) jest dobrze opisana wersja z zeszłego roku i ma całkiem pozytywną opinię

Jak na zabawkę, z profesjonalnym systemem nie ma to nic wspólnego.
    MajerM napisał:
    Również może nie jestem profesjonalistą w zabezpieczaniu domów, ale wczoraj na spotkaniu z komendantem Policji, z jego ust padła taka sentencja: "Nie sprzedaję alarmów, ale proponuje wszystkim aby jakikolwiek alarm czy urządzenie ogłaszające, że ktoś wszedł do mieszkania zainstalować".

Równie dobrze możesz sobie w takim razie zamontować sygnalizator wyzwalany za pomocą kontaktronu na drzwiach wejściowych. Pytanie tylko jak podejdzie do tego ubezpieczyciel w przypadku ewentualnego włamania - z zabezpieczeniem na które dał zniżkę nie ma to nic wspólnego i się wypnie.
    MajerM napisał:
    I zgadzam się z Panem komendantem w 100%, nawet głupi kontaktron na drzwiach czy oknach na baterię za 10-15zł, jeśli zacznie wyć, może kogoś obudzić, zaalarmować lub wystraszyć.

No to jesteś w WIELKIM błędzie.
    MajerM napisał:
    Taki złodziej nie jest pewien co go czeka dalej, jeśli będzie chciał Was okraść za wszelką cenę to to zrobi i żaden nawet najlepszy alarm mu nie przeszkodzi, ale jeśli to tylko złodziejaszek, któremu akurat wydaje się, że trafiła mu się okazja to prawdopodobne, że się wystraszy i odejdzie.

Zgadza się, ale nie wierz w to że odejdzie.

0
  • #17 04 Lis 2017 00:38
    dmilek
    Poziom 9  

dziekuje za info o alarmie chyba go kupie , mam pytanie czy do g5 mozna dolozyć czujnik dymu i gazu?

0
  • #18 19 Sty 2018 00:20
    karolb863
    Poziom 2  

witam,
    mam taki alarm od około pół roku,na początku też się wieszał (tracił zasięg na parę godzin),ale winna okazała się karta sim,operator mi ją wymienił i problem zniknął,teraz wszystko działa sprawnie,jedyne zastrzeżenie mam do pilotów -przyciski są tak czułe że nawet niezamierzone delikatne naciśnięcie któregoś z przycisków (np w kieszeni) może spowodować uzbrojenie - rozbrojenie lub wysłanie sygnału SOS połączonego z uruchomieniem syreny.
    Centrala i czujki wykonane starannie,baterie po pól roku pracy nie wymagają jeszcze wymiany .
    Ogólnie polecam.

0
  • #19 12 Maj 2018 11:33
    michaEl_don
    Poziom 5  

Alarm od 3 lat działa bez zarzutów . 1 fałszywy alarm. Jedyne do czego mogę się przyczepić to breloki do rozbrajania - padają średnio 1/rok.

0