Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gree - jaka rurka na skropliny?

07 Wrz 2015 06:38 3087 3
 • Poziom 17  
  witam.
  Posiadam klimatyzacje firmy Gree model GWHN24DCNK3A1A ( jedna jednostka zewnętrzna z dwoma jednostkami wewnętrznymi ).

  Właśnie kładę instalacje wodno-kanalizacyjną i zastanawiam się czy rurki PP (zgrzewalne na gorąco) o średnicy 16mm (wewnątrz około 10mm) wystarczą na odprowadzenie skroplin?

  Czy istnieje ryzyko, ze się takie rurki zatkają?

  Rurki na skropliny chcę położyć pod tynkiem i od jednostek wewnętrznych idą pionowo do podłogi (około 2m). W podłodze idą około 4m i trafiają poprzez syfon do katalizy.

  Problem w tym, ze na 100% skropliny będą "stały" w rurkach ułożonych w podłodze i będzie to działało jako "syfon" gdyż końcówka tych rurek jest celowo podniesiona do góry przed podłączeniem do katalizy.

  wszystko pokazuje na rysunku.

  Gree - jaka rurka na skropliny?

  Proszę o radę czy tak może być i czy przekrój rurek nie jest za maly (około 10mm wewnątrz)
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 17  
  długo nikt mi nie odpowiada, tak wiec -położyłem już rurki PP i wylałem posadzkę, tak więc już jest po zabawie - musi być jak jest. Natomiast sprawdzałem czy wszystko działa no i działa. Wlewałem wodę z butelki , małym strumieniem - 2l wpłynęło w 2 minuty, może krótszym czasie i nic mi się nie przelewało... Dlaczego miałby być problem ? przecież prawa fizyki mówią jedno ... poziom wody w połączonych naczyniach zawsze będzie taki sam wiec syfon 15cm będzie się napełniał i przelewał gdy poziom wody przekroczy wysokość syfonu.... dlaczego wiec uważasz, ze może być problem ?
 • Poziom 18  
  Problemu nie będzie dopóki syfon się nie zabrudzi, ale to zależy tez od środowiska w jakim pracuje klimatyzacja. Dbaj o nią, nie odkładaj konserwacji ;) pozdrawiam