Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SmartGPS SG 730 - Zablokowany na ekranie "prosto do celu"

07 Wrz 2015 12:51 4389 4
  • Poziom 16  
    Znacie to uczucie kiedy uświadamiacie sobie, że to co przed chwilą zrobiliście to moze nie był wcale taki najlepszy pomysł? Każdy chyba tutaj spalił sobie kosztowny element przy lutowaniu albo "przypadkiem" klepnął "rm -rf /*" czy "DROP DATABASE backupNotDoneYet;" przynajmniej raz w życiu.

No i właśnie dnia wczorajszego podobnego buraka strzeliłem ja... ale od początku.

Złapałem się za SmartGPS SG 730 - nawigację chodzącą o ile się dobrze orientuję na WinCE 6.0 - Windows, no, pomyślałem sobie, może by go tak "odblokować", żeby poeksperymentować z aplikacjami jakie można by na tej maszynce uruchomić? No to zabrałem się za przeglądanie informacji na ten temat i pomimo początkowych trudności - udało mi się podłączyć wreszcie nawigację do komputera zmieniając w ustawieniach tryb USB z "Dysk USB" na "ActiveSync". Tym samym Windows Mobile Device Center (jestem na Win 8) rozpoznało moją maszynkę i pozwoliło mi podglądać pliki, które w trybie dysku USB są niedostępne.

Konkretnie do tego modelu informacji nie znalazłem żadnych, ale "w okolicach" ptaszki śpiewały, że należy w rejestrze zmienić wartości kluczy w "LOCAL_MACHINE/init" - aby zamiast nakładki uruchomić, powiedzmy, explorer.exe. No to okej, ściągnąłem "MioPocket 4.0 Release 68" i w folderze "MioAutoRun\System\CE5" znalazłem "explorer.exe" (nie znalazłem takowego na samym urządzeniu, "ukryte" mam zawsze pokazane, "systemowe" mogłem mieć akurat ukryte, błąd). Skopiuję sobie - pomyślałem. No ok, przy próbie kopiowania jednak zostałem zapytany przez system czy zastąpić plik - wybrałem "nie", bo nie chciałem nadpisywać ukrytego w jakowyś to sposób oryginału. Skopiowałem sobie więc ten explorer.exe do pliku explorer2.exe. Jak nie na jednym, to na drugim może ruszy.

Oczywiście samo z siebie nie ruszy - należy zmienić init... Toć i - pomimo dość mocno już grającego pajęczego zmysłu - zmieniłem wartość ostatniego z kluczy w rejestrze, bo założyłem, że ostatnia aplikacja w autostarcie to będzie nakładka.

(/_-)
    Po restarcie urządzenia dostaję tylko ekran "SmartGPS - prosto do celu". Urządzenie nie reaguje na przycisk on/off, a dotykając ekranu słyszę standardowy dźwięk, ale poza tym nic więcej się nie dzieje. Użycie przycisku "hard reset" niczego nie zmienia. Windows Mobile Device Center urządzenia nie widzi (po podłączeniu mam "Nieznane urządzenie USB", a przez to i CERegEditor, którym modyfikowałem rejestr, również nic nie może zrobić.

No i trzydniowe urządzenie trafiłem, bo przecież to nie szlag - a ja. ;) Z tego co widzę na forum - to nie ma bardzo wyjścia z tej sytuacji poza szukaniem firmware (ciężko to widzę) lub oddaniem urządzenia na gwarancję? Tylko czy przypadkiem nie będę musiał płacić za naprawę?

Jasne, mogę im powiedzieć, że przy kopiowaniu filmu wyciągnąłem kabel USB z gniazda i licho się przypałętało, ale gdy się ktoś z pojęciem chyci tego sprzętu to pewnie pozna co jest grane. Chyba, że bez patrzenia po prostu przywróci ustawienia fabryczne (co sam chętnie bym zrobił, ale nie mam pojęcia jak).

Będę wdzięczny za każdą radę,
  • Poziom 39  
    Używałeś CeRegEditor i zrobiłeś kopię rejestru?
  • Poziom 16  
    Nie widziałem potrzeby robienia kopii rejestru z prostego powodu - zmieniałem tylko jedno ustawienie.
    Klucz mam spisany, poprzednią wartość też. (Taki "backup" na kartce papieru) Nawet gdybym miał kopię - nie widzę w jaki sposób by mnie to ratowało skoro nie mogę teraz zmodyfikować rejestru z powodu moich zmian... w rejestrze. ;)

Co ciekawe, nie mogę nawet urządzenia wyłączyć - po twardym resecie się włącza, a na przycisk "power" nie reaguje, czyli świeci cały czas. (/_-)

Innymi słowy, nagrabiłem sobie korniszonów do słoika.
  • Poziom 39  
    Na obecną chwilę tylko zaprogramowanie flasha na nowo.
  • Poziom 16  
    Czyli na dobrą sprawę nic już nie mogę zrobić. Ani nie mam obrazu, żeby na flasha rzucić - ani informacji o tym, czy można to zrobić przez USB, a do samej pamięci na płytce to też się nie podłączę bom nie elektronik.

Zostaje serwis.