Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SyncMaster 2043NW - Czy jest możliwość zrobienia z niego telewizor?

07 Wrz 2015 14:20 828 11
  • Poziom 15  
    Posiadam monitor jak w temacie czyli Samsung 2043NW http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-periphe...nters/monitors/monitor-archives/LS20MYNKS/EDC Odkąd zrezygnowałem z użytkowania komputera stacjonarnego leży bezużyteczny w szafie. Zastanowiło mnie czy z samego monitora można by było zrobić odbiornik telewizyjny? W grę wchodziło by podłączenie pod dekoder satelitarny bądź dekoder telewizji naziemnej. Nie jestem już zainteresowany treścią HD tylko byleby odbierał w końcu byłby to telewizor w drugim pokoju... Jakby można było rozwiązać też problem z dźwiękiem bo monitor nie ma wbudowanych głośników. Oglądanie na nim TV przy użyciu komputera odpada. Dzięki za pomoc.
  • Poziom 21  
    Jeżeli tylko dekoder który użyjesz będzie miał takie same wyjścia jak monitor wejścia to bez problemu, jest też opcja z użyciem konwerterów, ale to już musimy mówić konkretnych modelach dekodera.

Jakie wejścia ma ten monitor?

Dodano po 11 [minuty]:

Co do wejść znalazłem instrukcję obsługi http://www.instrukcjaobslugipdf.pl/samsung/syncmaster-2043nw/instrukcja.

Jest tylko wejście VGA. Jeżeli dekoder będzie miał wyjście w standardzie VGA lub DVI-I to sprawa jest trywialna.

DVI-D lub HDMI będzie potrzebny konwerter, a w większości przypadków (poza wyjściami w standardzie PAL) dekodery DVB-T dysponują HDMI.
  • Poziom 15  
    Monitor ma wejścia

natomiast ściana tylna dekodera (jakim jest WiFi Box platformy nc+ zwany także jako Sagemcom DSIW74) wygląda w ten sposób:

tak więc wydaje mi się że nic tego...

Cytat:
    jest też opcja z użyciem konwerterów

Jakby to przede wszystkim wyglądało cenowo bo od tego trzeba zacząć czy w ogóle to się będzie opłacało. Rozmyślam też nad próbą sprzedaży tego monitora i kupnie używanego LCD ok. 22-24 cale...
  • Poziom 34  
    A co z dźwiękiem- fonią???
  • Poziom 15  
    Cytat:
    Do tego kabel + kabel do audio i tyle.

No właśnie a co z dźwiękiem?

Taki adapter brzmi zachęcająco jednak zastanawiam się nad jakością przesyłanego obrazu. Jak pisałem nie oczekuję jakości HD ale też nie chcę aby obraz był w jakiś sposób rozmyty, przytłumiony rodem z kaset VHS.
    Cytat:

Dekoder już masz?
    Jeżeli tak, to ten na zdjęciu?

Tak
  • Poziom 21  
    Co do dźwięku to konwerter ma wyjście audio po którym osobno odbierzesz dźwięk.

Przy zakupie upewnij się że konwerter pracuje w kierunku HDMI(źródło) -> VGA(odbiornik) a nie na odwrót, nie wydaje mi się żeby konwersja musiała pracować w obie strony.

Co do jakości obrazu sporo będzie zależało od konwertera i pewnie również od rozdzielczości pod jaką będzie mógł pracować monitor. O ile znam życie te najtańsze konwertery raczej nie będą grzeszyć jakością.

Dodano po 3 [minuty]:

PS.

Co do konwerterów to nie mam wypróbowanych typów, przejrzyj
    https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=konwerter%20hdmi%20vga%20elektroda
    Coś wybierzesz.
  • Poziom 15  
    No tak ale skądś potrzebuję jakieś głośniki bo jak pisałem monitor nie ma ich wbudowanych.
  • Poziom 21  
    No raczej :) :P

Chyba że Ci wizja wystarczy :D :D :D

Jak nie chcesz się kosztować - rozejrzyj się po znajomych, ktoś pewnie ma jakieś chińskie głośniki 2 * 5-10W których nie używa. Przecież wystarczą(chyba).
  • Poziom 19  
    Może jakieś głośniczki komputerowe i podłączyć pod wyście scart w dekoderze.
  • Poziom 21  
    Albo inaczej, spora część odtwarzaczy CD i MP3 (a'la boomboxy) ma wejście liniowe audio, nie masz czegoś takiego ?

Dodano po 1 [minuty]:

@jac w-ch:
    Na konwerterze ma wyjście audio.
  • Poziom 19  
    elktr_infrm napisał:
    @jac w-ch:
    Na konwerterze ma wyjście audio.

Mój błąd nie zwróciłem uwagi na konwenter tylko sugerowałem się samym dekoderem :)