Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson Black DIVA - Autoszukanie kanałów

07 Wrz 2015 21:45 879 3
  • Poziom 2  
    Witam. Zainstalowałem dziś kablówkę w domu, na tv w dużym pokoju wszystko w porządku, natomiast u mnie na starym 20 letnim telewizorze thomson po podpięciu kablówki nie potrafię włączyć auto-wyszukiwania kanałów (Jest to ponad 500 kanałów, ręcznie odpada). Szukałem już na forum, nawet znalazłem podobny problem z 2008r. ale niestety temat zamknięty a upload screenów wygasł. :cry:
    Proszę o wyrozumiałość, to już prawie zabytek
    Z góry bardzo dziękuję za pomoc :D
  • Poziom 43  
    madix122 napisał:
    Zainstalowałem dziś kablówkę w domu

Jaka dokładnie - co to jest?.
    madix122 napisał:
    na starym 20 letnim telewizorze thomson po podpięciu kablówki nie potrafię włączyć auto-wyszukiwania kanałów (Jest to ponad 500 kanałów, ręcznie odpada)

To raczej przekaz cyfrowy (spekuluję, bo nie podałeś nazwy kablówki) - więc raczej nic z tego.
  • Poziom 2  
    Jest to pakiet midi z UPC. O dziwo odbiera kanały takie jak Discovery channel, TVN turbo i jakieś bajki, lecz trzeba to wszystko ręcznie ustawiać pod kanaly. Niestety nie stać mnie na murzyna który zrobi to za mnie, a ustawić ponad tysiąc kanałów ręcznie - myślę ze to tylko opcja dla fanatyków :(
  • Poziom 43  
    madix122 napisał:
    Jest to pakiet midi z UPC

Ale to pakiet cyfrowy.
    madix122 napisał:
    na starym 20 letnim telewizorze thomson

madix122 napisał:
    ustawić ponad tysiąc kanałów ręcznie

Ten telewizor ma dekoder DVB-C (kablowy)?.
    Jeśli nawet ma ten dekoder, to nic z tym nie poradzisz (układaniem kanałów) - wszyscy już o tym tv zapomnieli, nie ma żadnego programu komputerowego do takiego dziadka, a i portu USB to eksportu listy pewnie też nie posiada.
    Co do programowania - to 20 lat temu nie było jeszcze w Polsce UPC - więc automatyczne strojenie nie będzie działać, bo nie ma takich parametrów w oprogramowaniu tego tv.
    Trzeba by ręcznie to zrobić - kontakt z UPC by dowiedzieć się, co należy wpisać w opcje szukania ręcznego.
    Proszę ich nawet nie pytać jak to zrobić - nie będą mieli o tym pojęcia.
    Jaki to dokładnie model, oznaczenia?.