Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vitodens 100w1bc - sterownik st2801

dziubek102 07 Wrz 2015 21:57 1065 6
  • #1 07 Wrz 2015 21:57
    dziubek102
    Specjalista - systemy grzewcze

Witam czy ktokolwiek próbował podpiąć sterowanie kotla vitodens 100 do st2801? Nie mam doświadczenia w opentherm, sterowania viessmann z serii 100 to porażka wizualna jak i użytkowa. St jest w miarę ładny. Tylko czy działa? Pozdrawiam tzi

1 6
  • #2 11 Gru 2017 12:15
    Mmironn70
    Poziom 2  

Witam. Sterownik st2801 po opentherm firmy tech z kotłem vitodens 100 działa bardzo dobrze. Pełne sterowanie kotła w sterowniku po, wpięniu czujnika pogodowego do kotła sterowanie pogodowe.

2
  • #3 26 Lut 2018 20:46
    Bartek_Stepien
    Poziom 2  

Witam,
    mam kilka pytań odnośnie tego sterownika i pieca:
    1. Czy ten sterownik pracuje w trybie "różnica temperatur pomieszczenia" bez podpiętego zewnętrznego czujnika temperatury?
    2. Czy możliwy jest montaż tego sterownika bez używania zestawu do montażu podtynkowego?
    3. Czy do zestawu dołączony jest jakiś zasilacz lub przewód zasilający?
    4. Uzyskałem informację od instalatora i serwisanta (2 różne osoby), że ten piec nie chce zbyt dobrze współpracować z zewnętrznym czujnikiem temperatury. Jak to jest w Twoim przypadku?

Pozdrawiam,
    Bartek

0
  • #4 26 Lut 2018 21:29
    Mmironn70
    Poziom 2  

Sterownik ten pracuje taż bez podpiętego czujnika pogodowego w kotle zostaje puste pole na sterowniku temperarury zewnętrznej. A czujnik pogodowy (termistor 10 kiloomów przy 20 st c. Można na alegro kupić za parę złotych. Sterownik tylko do puszki bo wystaje mu taki tyłek , zasilanie 240v wpina sie do sterownika ma wbudowany zasilacz.

Dodano po 15 [minuty]:

Sterownik ten st 2801 działa bardzo dobrze z kotłem vitodens 100w montowałem kilka sztuk domodelu B1HC z dotykowym wyświetlaczem. Czujniki pogodowe montowałem z alegro NTC 10 KOmów. Działa też bez pogodowego sterując temperaturą z pomieszczenia . Ma korektę czujników + - 5 stopni można każdy dopasować . Nie miałem problemu z tym regulatorem ani z czujnikiem pogodowym.

0
  • #5 26 Lut 2018 21:56
    Bartek_Stepien
    Poziom 2  

Witam,
    serdeczne dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Pozdrawiam,
    Bartek

0
  • #6 29 Mar 2018 00:12
    slavo83
    Poziom 10  

Mmironn70 napisał:
    Sterownik ten pracuje taż bez podpiętego czujnika pogodowego w kotle zostaje puste pole na sterowniku temperarury zewnętrznej. A czujnik pogodowy (termistor 10 kiloomów przy 20 st c. Można na alegro kupić za parę złotych. Sterownik tylko do puszki bo wystaje mu taki tyłek , zasilanie 240v wpina sie do sterownika ma wbudowany zasilacz.
    Dodano po 15 [minuty]:
    Sterownik ten st 2801 działa bardzo dobrze z kotłem vitodens 100w montowałem kilka sztuk domodelu B1HC z dotykowym wyświetlaczem. Czujniki pogodowe montowałem z alegro NTC 10 KOmów. Działa też bez pogodowego sterując temperaturą z pomieszczenia . Ma korektę czujników + - 5 stopni można każdy dopasować . Nie miałem problemu z tym regulatorem ani z czujnikiem pogodowym.

A sprawdzał może Pan ten sterownik ST-2801 WIFI z kotłem dwufunkcyjnym Bluehelix PRO 25C?
    Będą działały wszystkie opcje? Czyli ustawianie temperatury wody przepływowej (brak zasobnika bo to dwufunkcyjny piec) oraz sterowanie pogodowe? Bo tam jest narysowane na zdjęciach że temperatura bojlera jest do ustawienia a piec nie posiada tego tylko cwu przepływowe bez pompki do tego.
    I co muszę dokupić, żeby piec pracował jeszcze na podstawie temperatury zewnętrznej.

0
  • #7 20 Lis 2018 17:04
    marcine20
    Poziom 9  

Witam. Czy tym sterownikiem można sterować oddzielnie temperaturą podłogówki i grzejników oraz cwu?

Dodano po 1 [minuty]:

Oczywiście w kotle vitodens 100?

0