Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf III 2.0 16v - BRC SQ24 - Jak podłączyć czujnik poziomu gazu z butli ?

07 Wrz 2015 22:08 1308 4
  • Poziom 2  
    Mam pytanie odnośnie podłączenia dwóch przewodów wychodzących z butli LPG.. a mianowicie, mam 2 kable (czarny i zielony) > kable z elektrozaworu, które mnie nie interesują, ale są również 2 kable (biały i niebieski) > kable z czujnika poziomu gazu... i to oto jest moje pytanie, gdzie one powinny być podłączone.. któregoś razu dawałem znajomemu auto by porobił mi porządki z kablami pod maską i przypadkowo musiał uciąć czy coś w ten deseń kable z czujnika poziomu gazu... kable wisiały mi przy skrzyni biegów, ale w instalacji jakimś cudem nie moge odnaleźć "drugiej strony kabli" by je po prosto podłączyć.. :| :?:

Teraz moja okrągła ikonka z gazu świeci z czerwonej na zieloną jak sie przełącza na gaz ale poziom gazu jest znikomy, ciągle świeci się migająca ostatnia ikona gazu bo pewnie na tyle zapamiętała instalacja gazowa ostatni poziom gazu...

Gdzie powinienem podlutować owe dwa kable z czujnika ciśnienia w butli LPG? :P :idea: :?:

Dodam, że w instalacji wchodzącej tuż do sterownika nie ma w ogóle niebieskiego koloru kabla... gdzie widać, że wtyczka w czujniku poziomu gazu jest oryginalna i przewody prawdopodobnie też od nowości te kolory (biały i niebieski)...

Z góry wielkie dzięki
    PS. Szukałem podobnego tematu, ale nie odnalazłem nic konkretnego.. :-?
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 2  
    Nikt nie ma pomysłu? Szukałem na internecie schematów instalacji SEQUENT 24 BRC i nie znalazłem konkretnie gdzie powinny iść te dwa kable.. przypuszczam, że oryginalnie nie szły pod przełącznik/wskaźnik gazu do kabiny.. bo fizyczna ich długość (tych znalezionych wiszących pod autem uciętych...) nie pozwoliłaby na wejście do kabiny i podpięcie ich gdzieś w kable z przycisku - chyba, że tuż przy przegrodzie czołowej.. Czyli pozostają kable wchodzące do sterownika.

Prosiłbym o jakieś wskazówki, cokolwiek .. jakieś nakierowanie :-) :-P
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 40  
    Skoro masz 2 przewody to zapewne w butli siedzi czujnik pełnego wskazania poziomu lpg. Czujnik taki zazwyczaj podłącza się do sterownika instalacji LPG. Poszukaj schematu pinów sterownika twojej instalacji i będziesz wiedział gdzie podłączyć te kable.
  • Poziom 2  
    Właśnie o to chodzi, że próbowałem już wygooglować schemat instalacji elektrycznej SQ24, ale coś nie bardzo to wychodziło... zacząłem szukać schematu wtryczki sterownika SQ24 i podobnie.. mógłby ktoś podrzucić temat / link ? Bede mega wdzięczny.. :-)
  • Poziom 21  
    z mufy komputera gazu wychodzą w jednej koszulce przewody otwieranie elektrozaworu zbiornika oraz dwa przewody czujnika poziomu gazu biały i zielony.