Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

NAS Synology DS215j - Migracja z NAS Seagata- jak ?

Kris2404 07 Sep 2015 23:24 816 2
 • #1
  Kris2404
  Level 11  
  Witam,
  Kolega zadał mi taki temat - ma NAS Seagate z aktualnie 1 x TB -nie wiem jaki model, padł mu już raz dysk, wymienił, padł niedawno drugi. NAS chodzi na jednym dysku. Kupił Nowy NAS Synology DS215j z 2 x 2TB- pytanie jak szybko i bez problemowo przenieść dane/katalogi/userów/uprawnienia/udostępnienia katalogów , itp. Podkreślam że w NAS Seagate został jeden działający dysk, więc nie bardzo jest możliwość wyjmowania, przekładania go, ze względu na bezpieczeństwo danych.
  Patrzyłem na www, na np. Synology, ale backup i restore chyba nie zadziała.
  Inne strony podają aby w ds215j "zamontować"folder zdalny po IP/ nazwie.
  Wtedy ma być dostęp do plików podobno. Ale jak to skopiować z Seagate na DS, aby przeszły też uprawnienia, udostępnienia itp.

  Pozdrawiam
  Krzysztof
 • #2
  KSRhaziel
  Level 36  
  Zgadza się, najłatwiej podłączyć dysk Seagate (chociażby przez sieć) i bezpośrednio skopiować zasoby. Co do uprawnień, ustawień folderów,etc - są to zupełnie dwa różne systemy autorskie, które najprawdopodobniej zgodność wynosi 0%. Zatem tylko zasoby (foldery, pliki) możesz przenieść. Pozostałą konfigurację trzeba wygenerować na nowo.
 • #3
  Kris2404
  Level 11  
  Dzięki za odpowiedź,
  jedyną metodą było (niestety), wzorując się na katalogach i userach w Seagate, złożyć na nowo w Synology- katalogi, userzy, ustawienia dostępów itd +
  dodatkowo, podłączenie zewnętrznego dysku po USB na który wykonuje się backup co tydzień.
  Wszystko działa

  Pozdrawiam
  Krzysztof

  Temat do zamknięcia.