Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubithi Carisma - po wymianie rozrzadu nie ma cisnienia paliwa na pompie

08 Wrz 2015 07:12 600 4
  • Poziom 7  
    Witam przepraszam ze zakladam nowy temat ale nie moge znalesc pasujacego do mojego problemu. Klient przyprowadzil mi carisme 1.9 DID po wymianie rozrzadu ktory sam robil nie chce zapalic. Komputer napewno sie polaczyl bo pokazuje kazda odpieta kostke a po skasowaniu pokazuje tylko uszkodzona swiece zarowa. Rozrzad napewno dobrze ustawiony brak punktu do ustawienia pompy wysokiego cisnienia a na plaku normalnie zapala a na paliwie nie chce tak jakby bylo male cisnienie tylko ze powrotem paliwo leci. Nie wiem jak jeszcze sprawdzic chyba wymontuje pompe paliwa i oddam do sprawdzenia. Rece opadaja przyprowadzaja samochody jak juz sobie nie moga poradzic a i jeszcze to ze nie jestem pewien czy klient mowi prawde czy cos sie nie stalo wiecej bo rozlecial sie pasek od alternatora. Ale jak by bylo cos z glowica ty raczej by nie zapalil na plaku a to slabsze od samostartu. Jesli ktos moze to prosze o pomoc.Pozdrawiam.
  • Poziom 38  
    A jak kręcisz rozrusznikiem i poluzujesz przewody wysokiego ciśnienia to jest tam paliwo?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Sprawdzałeś czy nie oberwało klina na kole zębatym wałka rozrządu, skoro pasek alternatora był potargany, to istnieje taka możliwość.
  • Poziom 31  
    Sprawdź czy przy kręceniu rozrusznikiem jest synchronizacja rozrządu.Kółko wałka jak najbardziej do sprawdzenia.
  • Poziom 7  
    Witam ponownie. Cały problem był w tym właśnie kole od rozrządu był zerwany klin. Ale do tej pory nie wiem jak się to stało że ciśnienie było w granicy 34/35 i nie chciał palić na paliwie a na plaku chodził czy może komputer wykrywał że brak synchronizacji miedzy wałkiem a wałem i odcinał paliwo?I że głowica się nie uszkodziła też dziwne Bo raczej nie widzę innej odpowiedzi. W każdym bądź razie temat zamykam bo auto gada jak należy. Wszystkim za każdą pomoc ślicznie dziękuję i pozdrawiam.