Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Amica ZZM 629I - nie pobiera wody

08 Wrz 2015 08:39 10137 15
  • Poziom 10  
    Witam
    Pralka nie pobiera wody. Po uruchomieniu programu załącza się "wypompowanie" następnie po kilku minutach na wyświetlaczu pojawia się komunikat " Błąd 1. Problem z poborem wody"
    Jestem w trakcie rozbiórki zmywarki. Na razie sprawdziłem czy dochodzi prąd do aquastop i jest. Przedmuchałem, przeczyściłem rurki z boku zmywarki.Pod zmywarką nie ma wody i nie widać żadnych wycieków.
    i tradycyjne pytanie: Gdzie jeszcze zajrzeć?
    Przeczytałem kilkanaście postów,tematów, ale nie ma mojego model zmywarki stąd ten nowy temat.
    P.S.
    Jestem w trakcie sprawdzania zawór aqua na krótko....

Sprawdziłem zawór aquastop, nie odzywa się, nie buczy i woda się nie leje.
    Czyli stawiam na uszkodzony zawór. Posiadam AquaStop ELTEK Type 100390.57
    Gdzie kupić? Bez czekania na towar.
    Zadzwoniłem do serwisu Amiki. Serwisant stwierdził, żeby odłączyć zawór i podłączyć wąż od pralki ( od poboru wody) i sprawdzić czy woda leci. Niestety woda leci do zmywarki, leci cały czas.... Czy czegoś serwisant nie podpowiedział o tej zamianie węża?
    Po uruchomieniu zmywarki program się załącza następuję wypompowanie a woda leci, leci ( w zmywarce)
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Już nawiązałem kontakt z firmą north i mają wąż dla mnie za ponad 200 zł. Tyle że chciałbym być pewny, że to jest "ta" usterka czyli uszkodzony zawór.
    Woda leci do zmywarki leci i leci, aż wyleciała przez przednią klapę zmywarki (niespodziewaniem się aż tak szybko się zapełni). Woda nie leci przez ramiona tylko z innych miejsc, z boku i od "spodu" od strony filtra.
    Po uruchomieniu zmywarki ( z wężem od pralki) mimo że woda "jest" w zmywarce to nadal wyrzuca błąd 1 problem z poborem wody....
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 10  
    https://north.pl/karta/waz-doplywowy-aquastop-do-zmywarki-amica-zzm629i,70A-E8-CMMX-RTS.html
    ten nie pasuje bo ma "ustrojstwo" do montażu w zmywarce a wygląda na to, że mają tylko takie na stanie.... chyba że,....

rozpiąłem wtyki (zaworu) przy podłączeniu węża do zmywarki, kabelek niebieski i brązowym, z zmywarki wystają pojedynczy niebieski i podwójny fiolet i niebieski.
    Nie zwróciłem uwagi. Jak teraz podłączyć...
  • Poziom 12  
    napięcie dochodzi ? oczywiście do elektrozaworu , elektrozawór 4.0 kohm pozatym moduł(sterownik) triak sprawdzony wszystko jest forum szukaj pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Napięcie do zaworu dochodzi, nie sprawdzony triak+sterownik. Według tego co piszą na forum to zazwyczaj zawór.(mam taką nadzieję)
  • Poziom 12  
    skoro napiecie dochodzi to zawór nie otwiera , podaj 230v na zawór odłącz przewód wodny zobacz czy puszcza wode , ewentualnie zatkane sitko w elektrozaworze , czasami też sie zawiesza spróbuj popukać czymś po zaworze pozdro napisz efekt
  • Poziom 10  
    podłączony na krótko, nie puszcza wody, zawór dmuchany sprężonym powietrzem,pukany, stukany, nic. Przyjdzie nowy to tego "starego" rozetnę na pół
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Czekam na dostawę zaworu ( aquastop). Zawór można podłączyć do 230 V, kabel z wtyczką i podłączasz bezpośrednio do prądu. Dla pewność żarówka z dwoma kabelkami jako "kontrolka"
  • Poziom 9  
    Zastanawiam się czy te węże z zaworem to jakoś specjalnie muszą być dobrane ? Na allegro jest pełno używek poniżej 100,-, a zasada działania i montażu jest
    taka sama - typowe mocowanie do wody, dwa kable do prądu i koniec węża na opaske do zmywarki. wydaje mi się, że da się podpasować wiele modeli węży i nie musi być dokładnie ten do Amiki za 200,- zł.
  • Poziom 10  
    "idźmy dalej" są zestawy naprawcze, i wymieniasz sam zawór.... ale czy to będzie działać poprawnie, np. odetnie wodę przy awarii zmywarki?
    Czy parametry aquastop dla wszystkich zmywarek są takie same?
  • Specjalista AGD
    Witam
    Miałem podobną przygodę z moją amicą-uszkodzony zawór aquastop (puszczał wodę). Na moim było napisane 4l/min, cena nowego kosmiczna 230zł. Kupiłem za 50zł używany od boscha(10l/min) na portalu aukcyjnym . Działa miesiąc czasu i żadnych problemów.
  • Poziom 10  
    Przyjechał nowy wąż - zawór, dzisiaj montaż, wygląda na to, że parametry mają się zmieścić pomiędzy 4 a 5 litrów/ minutę, identyczne są wskazania dotyczące ciśnienia, czyli "wolna amerykanka"... jakikolwiek zawór wstawimy będzie pasował.
    będą zdjęcia...

Dodano po 2 [godziny] 58 [minuty]:

Witam Zamontowany nowy zawór zmywarka odżyła Zmywarka Amica ZZM 629I - nie pobiera wody
    zmywarka bez rurki widać podłączenie, przez podwójne kabelki "idzie" prąd

dwa zawory nowy i stary. Zawór nowy po zalaniu wodą - "woda wsiąkła" wlałem wodę z kranu bezpośrednio w zawór.... stary zawór nie przepuszcza wody! czyli nie trzeba podłączać pod prąd by sprawdzić działanie zaworu.