Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder DVB-T LTC HD-302 nie można go uruchomić

08 Wrz 2015 09:34 4014 7
  • Poziom 9  
    Dekoder DVB-T LTC HD-302 nie można go uruchomić Witam.
    Jakiś czas temu wyżej wymieniony dekoder ma problem z wystartowaniem .Po włączeniu do sieci ,nie zaświeca się wyświetlacz ani czerwona dioda sygnalizacyjna .Dodam że telewizor wykrywa włączenie dekodera do sieci .Zauważyłem równię że po 20-30 próbach włączania dekodera do sieci problem mija można z dekodera korzystać ,ale następnego dnia znów problem powraca i tak już mija 2 tygodnie i cykl prób uruchomienia dekodera wzrasta (na obecną chwilę około 10-15 minut trzeba go włączać i wyłączać wtedy się uruchamia ).Po zerknięciu do środka dekodera nic podejrzanego nie widać .Może ktoś z Państwa miał podobny problem i podpowie mi gdzie szukać usterki.
  • Poziom 24  
    bodex11 napisał:
    że po 20-30 próbach

Rób tak dalej to odleci na zawsze.
    Problem podmienić kondensatory (raptem dwa) po wtórnej? Może to, jak się nie ma sprzętu.
  • Poziom 9  
    ok spróbuje ,gdzieś takie kondensatory 10µF /400 V powinienem mieć .
  • Poziom 24  
    Nie ten! Te po 1000uF.
    Wiesz co to jest strona wtórna?
  • Poziom 9  
    wiem- "za przetwornicą" .Wymieniłem kondensatory na pierwotnym te dwa po 10/400V i na wtórnym 1000/25V i nadal to samo .Udało mi się go uruchomić ,ale przy próbie wyłączenia i włączenia z pilota świeci się tylko godzina i nic po za tym ( nie reaguje na pilot)-wygląda jak by się zawiesił ,nie pomaga nawet odłączenie chwilowe zasilania ,wyświetlana jest tylko godzina która stoi w miejscu .

Edit:
    Myślę że cała wina leży po stronie przetwornicy .Chciał bym podpiąć zewnętrzne zasilanie tylko nie wiem w które miejsce się wpiąć z jakim zasilaniem .
  • Poziom 9  
    Może ktoś z was posiada taki dekoder ,i nie stanowiło by to dla niego problemu rozebrania -otworzenia pokrywy i zmierzenia napięcia na tych trzech punktach widocznych na foto.Z góry serdecznie dziękuje
  • Poziom 9  
    Witam, mam taki tuner z identycznym problemem. W jaki sposób rozebrać obudowę gdyż nie ma żadnych śrubek?
  • Poziom 9  
    Dekoder jest na zatrzaskach -powoli odciągać górną pokrywę (najlepiej zaczynając od tyłu).