Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

eM350 eMachines - Odzyskanie danych po przywróceniu systemu do stanu fabrycznego

08 Wrz 2015 09:51 591 5
  • Poziom 8  
    Witam,
    problem jak w temacie, klient źle sprecyzował zlecenie i wyczyściłem mu komputer używając przywracania systemu z ukrytej partycji. Po fakcie dopiero doszedł do wniosku, że mu na danych jednak bardzo zależy.
    Zaopatrzyłem się jakiś czas temu w licencję na DMDE, jako że już kilka razy się sprawdził chciał bym go użyć do tego.
    Nie jestem jeszcze zbyt biegły w jego obsłudze a zależy mi na poprawnym i w miarę szybkim odzyskaniu (bądź nie) danych. Dysk przed przywróceniem systemu (XP Home) miał identyczną strukturę jak po. Stąd moje pytanie: które parametry i jak ustawić w DMDE aby wyszukał i ew. odzyskał jedynie pliki i foldery z partycji która została nadpisana ?

I czy można w powiedzmy 99% uzyskać pierwotną listę plików jakie zawierała partycja ? (czy jest jakiś backup MFT poprzedniej partycji, jeśli tak to jak go szukać i odczytać zawartość ?)
  • Poziom 43  
    Lista plików to nie to samo co ich zawartość. Nadpisanych danych nie odzyskasz żadnymi czarami.
  • Poziom 8  
    Wiem że lista plików to zupełnie inna kwestia niż ich zawartość i dla tego o to właśnie zapytałem, w jednym z trybów odzyskiwanie w DMDE udało mi się uzyskać listę plików (pliki z tej poprzedniej partycji) które po odzyskaniu są nie do odczytu, więc dogrzebałem się do zawartości tej poprzedniej partycji. I to jest jedna z dwóch kwestii które mnie właśnie interesują.
    1. Odpowiednie ustawienia DMDE dla odzyskiwania tylko i wyłącznie plików z nadpisanej identycznie partycji/partycjonowania
    2. Czy uzyskana lista plików z poprzedniej partycji (skoro są nie do odczytania to zostały nadpisane) jest kompletna czy jest to jedynie jakiś fragment ? Z skąd pochodziły te informacje o nazwach plików i strukturze katalogów (Poprzednia MFT, nagłówki plików/ich fragmenty na partycji ?
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Dane były na partycji innej niż systemowa? Pokaż screen z okna partycje, by nie nadpisać danych nie zaleca się wykonywać żadnych działań na tym świeżo zainstalowanym systemie, tylko korzystać z live lub podłączyć dysk jako drugi do innego PC.
  • Poziom 8  
    To nie jest moja wina że się komuś odmieniło (jednak były tam pliki), więc podłączenie dysku pod drugi komp i tryb awaryjny wystarczy. Nie mam jak zrobić teraz zrzutu ale pierwsze 30 gb to recovery a pozostałe dalej to system i pliki użytkownika.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Niestety, ale z winy użytkownika, który źle sprecyzował zlecenie jak to ująłeś w poście 1, nadpisane dane są nie do odzyskania, możesz odzyskać w DMDE wszystkie pliki, ale nieczytelne dane będą nieczytelne. Może część, np zdjęć da się naprawić. W DMDE, jeśli w oknie partycji nie widać poprzedniej partycji (a po to chciałem screen), to musisz wybrać szukaj FAT lub NTFS w zależności od systemu plików na poprzedniej partycji i przejrzeć znalezione partycje. Następnie jak trafisz na tę właściwą, to odzyskujesz dane na inny nośnik. Jeśli partycja ma duży rozmiar, a sama instalacja systemu zajmuje jakieś 1,5-3 GB to istnieje duża szansa, że większość danych odzyskasz. Jeśli DMDE znajdzie poprzednią partycję, to wyświetli całą, lub część jej zawartości.